San E

Autor Xiunka, 01.03.2015
Alba Everybody Ready?, The Boy Who Cried Wolf, LoveSick, Please Don′t Go, I Want You To Be Unhappy, Big Boy, Rap Circus, Freestyle Town, Story of Someone I Know, Where Did You Sleep, NOT Based on the True Story, A Midsummer Night′s Sweetness, Body Language
Aktivní 2010 - současnost
www.brandnewmusic.co.kr/a...
www.youtube.com/user/Bran...
www.facebook.com/san.e.ch...
twitter.com/san_e
http://cafe.daum.net/san-...
San E je známý rapper a MC nejen undergroundové scény Jižní Koreje. Debutoval pod JYP Entertainment v roce 2010 s mini albem Everybody Ready? a rozvíjel svou kariéru v několika dalších singlech až do dubna 2013, kdy mu skončila smlouva s JYP. Tehdy se přesunul pod Brand New Music, kde působí doteď. 


 
• Základní info •

Rodné jméno: Jung San
Umělecké jméno: San E
Přezdívky: Teacher San, Rap Prodigy

Datum narození: 23/01/1985
Místo narození: Seoul, Korea
Místa pobytu: Korea, Georgia

Výška: 175 cm 
Váha: 68 kg
Krevní skupina: 0
Znamení: Vodnář 
Vyznání: křesťan

Vzdělání: Georgia University, Graphic Design
Povolání: producent, textař, rapper, MC

Debut: 10/11/2010
Společnost: JYP Entertainment -> Brand New Music
Asociace: Brand New Artists, Raina, Swings, Show Me The Money, Unpretty Rapstar

Hobby: skládání, kreslení, recenzování hudby a filmů
Dovednosti: beatbox, design
Oblíbené jídlo: tteokbokki, pizza
Ideální dívka: rozkošná a sexy


• Biografie •
 
Jung San se narodil v Seoulu 23. ledna 1985 a vyrůstal tam až do svých raných pubertálních let, kdy i s rodinou emigroval do Atlanty v Georgii. Zde také vystudoval uměleckou universitu.
 
Před debutem byl známým undergroundovým rapperem, často obdivovaným pro své schopnosti. Dokonce vyhrál velkou cenu za nejlepší rap a hip hopové songy a získal přezdívku "zázrak rapu". Všechny tyto události se staly v březnu 2010 na sedmých Public Korean Music Awards. Po této akci se rozhodl přidat k JYP Entertainment, kde debutoval jako první sólo rapper v historii společnosti.
 
Začátkem září 2010 JYP zveřejnila jak teaser fotografie San E, tak i seznam písní svégo prvního mini alba Everybody Ready?. Na desce pracovalo plno dalších umělců agentury a to včetně Junsu z 2PM, Min z Miss A, JOO a Yeeun z Wonder Girls. Šestnáctého září poprvé vystoupil na M! Countdown s Tasty San. Později stejného roku se vrátil se singlem LoveSick a také byl součástí Vánočního videa JYP Nation.
 
V dubnu 2011 spolupracoval spolu s Nuol, Verbal Jint, L.E.O, Dead P, Beenzino, Swings, Baby Bu, Dawn a Brownbreath na Stand Up, Japan! projektu, jehož výdělek šel na nadaci pro podporu Japonska.  San E v 2011 comebackoval celkem dvakrát a to se singly Please Don't Go a I Want You To Be Unhappy.
 
Následovala roční pauza a to z důvodu vypršení smlouvy s JYP Entertainment. San E se ji rozhodl neprodloužit a ze společnosti odešel. Chvíli působil na vlastní pěst a to dalo vzniku singlům jako Big Boy, Rap Circus nebo Freestyle Town. Když v polovině roku 2013 opět zatoužil po křídlech společnosti, zamířil do Brand New Music. Následovalo vydání Story of Someone I know a Where Did You Sleep na níž spolupracovali i Swings a Verbal Jint. Konec roku byl završen vydáním druhého mini alba NOT Based on the True Story.
 
2014 se San E zviditelnil převážně díky singlu A Midsummer Night's Sweetness, na jakém spolupracoval spolu s Rainou z After School. Píseň měla instantní úspěch a získala si srdce mnoha fanoušků, ke konci roku také byla nominována na MAMA. Do nominace se dostal i rapperův druhý comeback Body Language. Na této skladbě pracoval Bumkey z TROY.
 
San E se rovněž objevil v reality show Show Me The Money 3, kde spolu se Swingsem dělal porotce. Také pracoval na kolaboracích společnosti Brand New.
 
Jeho první akcí roku 2015 bylo přijetí místa MC v další show od Mnet Unpretty Rapstar. Následovalo vydání prvního studiového alba The Boy Who Cried Wolf.


 
• Fun Facts •

• je posedlý Jimin z AOA

• má přítelkyni

• v rámci svého debutu vytvořil foto-parodie JYP umělců, přesněji Jo Kwon, Jia, Taecyeon, Sunye a CEO JYP

• narodil se v Koreji, ale když byl na nižší střední, přestěhoval se do Atlanty v Georgii

• mluví plynule anglicky

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9