BIGSTAR

Autor Xiunka, 01.03.2015
Alba BIGSTART, Blossoms, Hang Out, Standing Alone, I Got Ya, Trying To Erase You
Členové FeelDog, Baram, Sunghak, Raehwan, Jude
Aktivní 2012 - ??
bigstar.bravesound.com/su...
www.youtube.com/user/brav...
www.facebook.com/bravesou...
twitter.com/bravebigstar
http://cafe.daum.net/brav...
BIGSTAR, stylizováno i jako BigStar nebo Big Star, je chlapecká skupina fungující pod Brave Entertainment. Byla to vůbec první skupina debutující pod touto agenturou. Sestává z rappera a leadera FeelDog, rappera Baram, vokála Raehwana a Sunghaka, rappera, vokalistu a hlavního tanečníka Jude. Stylem se BIGSTAR řadí převážně k elektro hip hopu.

Fanclub: Only One
Debut: 12/07/2012

Důležité události:
• 2012: debut, BIGSTART, Blossom, I Got Ya
• 2013: Hang Out, Standing Alone
• 2014: Forget U
• 2015: Shine A Moonlight


2012: Debut, BIGSTART, Blossom & I Got Ya

Původně měli být BIGSTAR sedmičlennou skupinou jak také naznačovalo teaser video. Zbývající členové, Yuhwan a Hojoon nakonec z projektu jménem BigStar z osobních důvodů odešli. Nyní je můžeme najít ve skupinách ToppDogg a SPEED.

Kluci to při debutu neměli lehké, protože je často přirovnávali k BIGBANG jak kvůli podobnosti jména tak počtem členů či hudebních nebo tanečních prvků, jaké jsme už mohli vidět u starší skupiny. Pětice si však jméno BIGSTAR vybrala z daleko prostšího důvodu: věří, že se tou velkou hvězdou jednou stanou.O skupině se prvně slyšelo 2. května 2012 na tiskové konferenci Brave Brothers, kde odhalili své plány o debutu první skupiny. Členové BIGSTAR byli přítomní, ale jejich tváře byly zakryté maskami. Druhé konference se kluci již otevřeně zúčastnili. Uvedli, že se připravovali čtyři roky tvrdým tréninkem a prací. BIGSTAR doufají, že přinesou světu něco nového, originálního a co K-Pop scéna ještě neviděla.

A také přinesli, když 12. července debutovali s Hot Boy a singlem Bigstart. Několik jedinců sice mělo své řeči právě kvůli údajné podobnosti s BIGBANG, celkově si však kluci získali přízeň. Možná za to také mohly propagační aktivity Brave Entertainment: ještě před červencem se na YouTube kanálu začaly objevovat videa týkající se členů BIGSTAR, program se jmenoval BIGSTAR Show

Po debutu začali novou show jménem Behind the BIGSTAR a také vydali mini album Blossom a single I Got Ya.


2013: Hang Out & Standing Alone

Zatímco stále informovali fanoušky o dění skrze Behind the BIGSTAR nebo další videa Brave TV, připravovali se kluci na comeback s druhým mini albem Hang Out. Hudební video pro titulní skladbu Run&Run vyšlo 9. srpna 2013 a BIGSTAR v něm zase jednou ukázali svou hravou a jedinečnou stránku. Později potěšili i taneční verzí skladby.

Leader FeelDog si užil i trochy sólové aktivity, když společně s LE z EXID a Junhyungem z B2ST vydal song You Got Some Nerve. Ta vyšla v 19+ verzi kvůli sprostým slovům a pak v clear verzi, kde byly sprosťárny vypípány. 

Ke konci roku 2013 se BIGSTAR vrátili se singlem Standing Alone. V porovnání s celým albem Hang Out byl singl o dost vyzrálejší a vážnější, než jejich předchozí tvorba. Dva dny po Vánocích společně s Electroboyz, Brave Girls a Park Soo Jin vydali single Passing Of The Year.


2014: Forget U

Jedinou oficiální akcí skupiny v roce 2014 byl comeback se singlem Forget U, někdy také nazývaným I'm Trying To Erase You. Mimo to měli BIGSTAR aktivity v Japonsku, kde se setkali se svými fanoušky. Rovněž uspořádali několik koncertů a podíleli se na akcích Brave Family.

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9