Alexandros

Autor Simona Šramová , 25.02.2015
Členové Yūhei Kawakami, Hiroyuki Isobe, Masaki Shirai, Satoyasu Shomura
Aktivní 2001 - nyní
alexandros.jp
www.youtube.com/user/ALEX...
www.facebook.com/Alexandr...
twitter.com/alexandroscre...
[Alexandros] (アレキサンドロス) je japonská rocková kapelka upsaná pod RX-RECORDS a řídí ji UK.PROJECT. Od 28. března 2014 se kapela s původním názvem [Champagne] přejmenovala právě na Alexandros kvůli žádosti Bureau du Champagne.

V roce 2001 se dali dohromady díky zpěvákovi Yoohei Kawakamimu a basákovi Hiroyuki Isobemu. Yoohei byl vychováván s Sýrii a má proto středovýchodní přízvuk když mluví a zpívá anglicky. Zpívá anglicky i japonsky a dokáže vykouzlit jak pořádný rockový nátěr, tak sladké a jemné tóny.
Hiroyuki strávil většinu dětství v US a zdá se, že i to přispělo k tomu, že kapela má spíše atypický zvuk, pokud je budeme porovnávat s lokálními japonskými kapelkami.
Tihle dva mladí talenti společně stvořili něco, co lze označit jako jednu z nejoriginálnějších kapel ze země vycházejícího slunce.
Kytarista Masaki Shirai se ke kapele přidal v roce 2007.V lednu 2010 si je vybrala RX-RECORDS a kapela vydala své první nahrané a téměř perfektní album "Where's My Potato?". Přestože se jednalo o rookie kapelu a byli téměř neznámí, vysloužili si skvělé ohlasy a zprávy o nich se šířily ústním podáním po celé zemi. A tak to začalo.

V březnu 2010 se kapela podílela na Mary Poppins coveru pro Walt Disneyho kompilaci "DISNEY ROCKS!!". To pomohlo kapele prosadit se a získat si nějakou tu pozornost. O měsíc později se Satoyasu Shoumura, který příležitostně usedal za bicí jako pomocný bubeník, stal právoplatným členem kapely. A tak se čtyř členná kapelka přestěhovala do Tokia, kde všichni bydleli v jednom domě a soustředili se na hudební kariéru.
Do konce roku vydali několik EP a to včetně "city" 7. července, které se objevilo na hudebním kanálu Space Shower TV.

Po několika singlech kapela vydala své druhé album "I Wanna Go To Hawaii" a to 9. února 2011. A opět byli úspěšní. Krátce na to se vydali na tour ze které vzniklo první live DVD, které vyšlo 17. října s názvem "It's Me And Me Against The World".

16. ledna 2012 bylo [Alexandros] přáno a stali se předskokany britské kapely KASABIAN pro koncerty, které odehráli v Japonsku. Tak se stalo, že se [Alexandros] zapsali i do myslí a srdcí těch, kteří preferují zahraniční hudbu namísto místní japonské.
4. dubna potom kapela vydala třetí plné album s názvem "Schwarzenegger", které bylo opět velmi úspěšné a dostalo se do desítky Oriconového žebříčku ihned po vydání. Po vydání dalšího singlu "KIll Me if you Can" vydala kapela také DVD s názvem "I thought it was only one day" z jejich finálního vystoupení tour Schwarzenegger 30. června v Shibuye a nechyběla ani kolekce promo videí.Rok 2013 byl pěkně nabitý. Rok začali tím, že byli support kapelou pro vystoupení MUSE 11. ledna v Saitamě v Super Arena. Brzy na to vydali další singl a získali si velkou podporu obecenstva. Ihned po vydání se opět objevili na jedenáctém místě v Oicon Weekly Chart. Kapela se rozhodla chytit příležitost za pačesy a ukázat se ještě širšímu publiku. Dne 16. května si tak zahráli na britském prestižním festivalu THE GREAT ESCAPE a britové byli nadšení.
26. června potom vydali další album "Me No Do Karate", což bylo to nejlepší, co kdy do té doby napsali. Posluchači si mysleli to samé a album se objevilo na sedmé příčce Oricon Album Daily Chart.
Kapela vyrazila na tour po Japonsku nazvanou We Don't Learn Anything a přitáhli 20 000 fanoušků, všechna data se vyprodala ihned po uvedení lístků do prodeje.
Jedna věc k druhé - Alexandros dostali příležitost předskakovat PRIMAL SCREAM na jejich vystoupení v Japonsku 5. listopadu.
Brzo na to vydali EP "Run Away/Oblivion" 25. prosince. "Run Away" byl nahrán ve spolupráci s Nike a FuelBand SE na videoklipu, zatímco "Oblivion" byl vybrán jako theme song pro podzim/zima kolekce značky LITHIUM HOMME.V roce 2014 se Yoohei zúčastnil kampaně ACCESS pořádaného FM 802. Spolupracoval také s m-flo a to vedlo k napsání písně "Fly" a dílko spatřilo světlo světa 26. března.

Alexandros se rozhodli cestovat přes Pacifik a vystoupit v Austinu 12. a 13. března. Jakmile se vrátili do Japonska, hráli v Nippon Budokan, kam se přišlo podívat 11 000 fanoušků a byla to další vyprodaná show, což už nebylo žádným překvapením. Tady také kapela oznámila změnu svého jména na [Alexandros].[Alexandros] se nedají nikam a nijak zařadit. Mají unikátní zvuk, unikátní vystupování a svou vlastní zvláštní auru. Nemluvě o jejich zvyku kapat si citronovou šťávu do očí.
Bezesporu je to jedna z nejoriginálnějších skupin a to nejen v rámci japonské hudební scény.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9