Lee Joon

Autor Eunka, 16.12.2014
Aktivní 2009 - současnost
twitter.com/praintpc
instagram.com/leechangsun...
Umělecké jméno: Lee Joon (이준) 
Pravé jméno: Lee Chang Sun (이창선) 
Povolání: Herec, model a zpěvák
Datum narození: 7. února 1988
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Výška: 180 cm
Váha: 65 kg
Znamení: Vodnář
Krevní skupina: A
Vzdělání: Korea National University of Arts a Kyung Hee Cyber University


Lee Joon debutoval jako člen skupiny MBLAQ, jejímž členem byl od roku 2009 do roku 2014. Poté opustil společnost J.Tune Camp, se kterou neprodloužil smlouvu, a zahájil naplno svoji hereckou kariéru, po které toužil již od svých školních let.

Narodil se 7. února 1988 v Soulu. Má starší sestru a velmi si rozumí se svou mámou. Svého snu o herectví se zpočátku jako školák vzdal, neboť mu učitel řekl, že nemá žádný talent. Proto se začal věnovat tanci, choreografii a baletu. Nikdy se nevzdával, cvičil tvrdě a pilně, dokud si nezískal uznání ostatních studentů umělecké školy, kteří ho dříve popichovali. Ještě před debutem s MBLAQ se díky svému vzhledu dostal k reklamě a propagoval výrobky všeho druhu, včetne paruk, léků na kocovinu a domácích produktů. Během propagací se skupinou zažíval i určité zdravotní potíže. V listopadu 2010 přiznal, že vlivem stresu trpí nespavostí a těžkou bipolární poruchou.

I během působení v MBLAQ nezanedbával svoji hereckou kariéru a byl šťastný, kdykoliv ho obsadili. Jako herec debutoval v sitkomu Here He Comes (2008) a poté v akčním filmu Ninja Assassin (2009). Sice si při natáčení zlomil nos, ale rozhodně zapůsobil, takže se postupně dočkal i rolí v seriálech Jungle Fish 2 a Iris 2. Kritiky a veřejnost však okouzlil především výkonem v poněkud kontroverzním snímku An Actor Is an Actor (Rough Play) v produkci Kim Ki Duka, kde odhalil doslova téměř vše, a ačkoliv to u idolů není zvykem, nebál se ani násilných a erotických scén.Další zajímavá role na sebe nenechala dlouho čekat, a tak přišel psychopatický barista Ryu Tae Oh v seriálu Gap Dong. Ten šel Lee Joonovi tak dobře, že se aspoň trochu zbavil označení "místní idiot", které si vysloužil účinkováním v populárních zábavních show s MBLAQ, kde většinou býval za blbečka. Málokdo totiž zapomene třeba na jeho taneční kreaci černé labutě v SNL Korea

Lee Joon touží po rolích všeho druhu, a tak vzal i komediální seriál Mr. Baek. Dá se předpokládat, že díky výraznému hereckému talentu a přirozenému herectví překvapí v budoucnu nejednoho fanouška. Mezi jeho koníčky patří cvičení, sbírání klobouků a tanec. Má rád plyšové medvídky, není zrovna milovník matematiky a umí šetřit. V roce 2012 jste ho mohli vídat v show We Got Married s herečkou Oh Yeon Seo. V soukromí je skromný, pozorný ke svým kolegům a nemá hvězdné manýry. Dne 7. ledna 2015 bylo známeno, že podepsal smlouvu s agenturou PrainTPC a také vyšlo najevo, že chodí se svou bývalou spolužačkou a vztah důkladně tají. Tuto zprávu však o pár hodin později jeho nová agentura popřela. Do armády narukoval 24. října 2017. V lednu 2018 oznámil, že chodí s herečkou Jung So Min. Z armády se vrátil 19. prosince 2019.


Filmografie:
Film:

2009 Ninja assassin
2013 An Actor Is an Actor
2014 Seoul Station (hlas)
2015 The Piper
2016 Key of Life


TV Drama:
2008 Here He Comes
2010 Jungle Fish 2
2012 History of the Salaryman 
         Sent from Heaven
K-POP - The Ultimate Audition
2013 Iris 2
2014 Gap Dong
         Mr. Baek
2015 Heard It As a Rumor
         What′s the Ghost Doing
2016 Vampire Detective
          Woman Who Pulls a Carrier
2017 Father Is Strange


Diskografie:
(viz. MBLAQ)
2017 What I Wanna Give (singl)


FOTO:  rightbesidejoon.wordpress.com, blaq-o.tumblr.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9