GRAY je talentovaný a v Koreji uznávaný producent a aranžér. V hudebním průmyslu se pohyboval už delší dobu, debutoval však až v roce 2013 se singlem Call Me Gray a to pod nezávislou společností AOMG.

 
• Základní info •

Rodné jméno: Lee Sung Hwa
Umělecké jméno: GRAY
Hangul: 이성화
Datum narození: 08/12/1986
Místo narození: Seoul, Korea 
Výška: -
Váha: -
Krevní skupina: A
Znamení: Střelec

Vzdělání: Hongkik university - Computer Engineering
Povolání: producent, textař, skladatel, zpěvák, rapper

Debut: 25/10/2013
Společnost: AOMG
Crew: VV:D
Asociace: Infinite H, Swings, Zion.T, Gary, LOCO, ELO, Dok2

Inspirace: Zion.T, Kendrick Lamar, Mayer Hawthorne
Žánry: R&B, hip hop

 

Jak už bylo řečeno, GRAY působí v hudebním průmyslu už nějakou tu chvíli a stejně tak se pohybuje i v undergroundu. Ještě před vstupem do AOMG pracoval na mnoha písních různých umělců, od Dok2, přes P-TYPE po Jerry.k.

Nikdy se ale nerozhodl vydat něco čistě svého. To přišlo až s AOMG, pod jejíž záštitou vydal v roce 2013 singl Call Me Gray. 

GRAY je rovněž součástí crew VV:D, kde najdeme i Zion.T, LOCO, ELO a Crush. Z tohoto důvodu můžete jméno GRAY často spatřit i na tvorbě zbylé čtyřky. 

Do roku 2015 nebyl sólově aktivní, dovolenou si ale rozhodně nevzal; podílel se na tvorbě alba LOCOMOTIVE od LOCO a EVOLUTION od Jay Park. Rovněž stvořil melodii pro první singl zpěváka ELO, Your Love a poskytl svůj melodický hlas mnoha dalším umělcům v podobě featuringu. 

Ovšem, v dubnu roku 2015 konečně vydal svou dlouho očekávanou vlastní tvorbu v rámci projektu grayground.01 a to Just Do It.


FOTO: allkpop.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9