LOCO je mladý rapper, producent a textař fungující pod nezávislým labelem AOMG a také v crew VV:D. Debutoval v roce 2012 skrze program Show Me The Money se singlem See The Light.


• Základní info •

Rodné jméno: Kwon Hyuk Woo
Umělecké jméno: LOCO (Blázen/Bláznivý)
Hangul: 권혁우
Datum narození: 25/12/1989
Místo narození: Soul, Korea
Výška: 175 cm
Váha: 69 kg
Znamení: Kozoroh 

Vzdělání: Hongik University
Povolání: rapper, textař, producent

Debut: 2012 - See The Light
Společnost: AOMG
Crew: VV:D
Asociace: Show Me The Money 1 a 4

Inspirace: Kanye West


 
Biografie
 
LOCO začal rappovat, když byl na střední škole. Hlavní důvod byl ten, že koktal a chtěl se naučit lépe vyjadřovat své emoce a myšlenky. Rap se mu k tomuto rozhodnutí skvěle hodil. S bandou kamarádů vytvořil skupinu, tu ale později opustil a vydal se zkusit štěstí v programu Show Me The Money.  

Tam se v roce 2012 stal hvězdou se svou skladbou See The Light. Soutěž nakonec vyhrál a získal si obdiv mnoha underground rapperů. Píseň vydal i jako singl ve spolupráci s Gray. Po SMTM se LOCO pohyboval v underground scéně a příležitostně vydal několik singlů: No More, Take Care a také OST pro drama Virus. 

~ 2013
Rok 2013 byl pro kariéru LOCO přelomový, protože se přidal k nezávislému labelu AOMG, jež založil Jay Park. Pod vedením této společnosti vydal svůj digitální singl Hold Me Tight a zúčastnil se mnoha akcí společně s ostatními umělci agentury. 

~ 2014
Rok 2014 se ukázal jako rok, kdy LOCO konečně vydal své první EP jménem LOCOMOTIVE. Pro tuto desku vyšlo i MV Thinking About You ft. Jay Park. Mimo to se LOCO aktivně podílel a podílí na různých kolaboracích nejen v undergroundové scéně, ale také v K-Popu. Nejčerstvějšími projekty byla spolupráce s Hyomin z T-Ara a sólo zpěvačkou GUMMY.

~ 2015
Rok 2015 pro LOCO začal spoluprací na singlu Just Do It od Graye. Rovněž bylo odhaleno, že se bude s Jay Parkem podílet jako porotce v hip hop pořadu Show Me The Money 4. Tam se AOMG tým těšil velké popularitě a v současné době jejich skupina obsahuje jednoho ze silných kandidátů na vítěze, Lil Boie. 

Mimo to LOCO poskytl featuring na Jay Parkově songu My Last a také vydal vlastní digitální a klasický singl: Respect a Awesome. 
 
 
Fun Facts

• na střední škole byl ve skupině Satgotbong, proto je jeho IG acc 'satgotloco'

• před vydáním singlu Hold Me Tight shodil 8 kilo

• původní stage name bylo Demaine (Budoucnost), které mu dal Gray 

• maknae AOMG

• spolu s Jay Parkem byl v roce 2015 porotcem v SMTM4

• Simon D ho považuje za "svého" syna

• je si blízký s Crushem a Zion.T

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9