Swings

Autor Xiunka, 22.11.2014
Alba Mood Swings, Upgrade, Growing Pains, Would You Still Love Me, Fallin′, Vintage Swings
Aktivní 2008 - ??
wejustmusic.com
www.youtube.com/channel/U...
twitter.com/itsjustswings
http://instagram.com/itsj...
 
Basic Info 

Pravé jméno: Moon Ji Hoon
Umělecké jméno: Swings
Další jména: Moon Swings, Jonathan Moon
Přezdívky: Punchline King

Datum narození: 14/11/1986
Místo narození: Seoul, Korea

Výška: 175 cm
Váha: 75 kg
Krevní skupina: A
Znamení: Váha

Vzdělání: bakalářské, Sungkyunkwan University
Povolání: umělec, rapper, producent, skladatel, textař, CEO Just Music
Armáda: 25/11/2014 - x/x/2016

Žánry: hip hop, rap
Debut: 2008
Agentura: Brand New Music -> Just Music
Asociace: Uptown, Overclass, Illest Konfusion
Biografie 
 
Swings je jihokorejský rapper, jenž se veřejnosti poprvé představil v roce 2008, kdy vydal svou první EP Upgrade. Nutno podotknout, že před oficiálním debutem volně působil v undergroundu a znal se například s rappery Deepflow, Verbal Jint, The Quiett nebo Crybaby.

Upgrade Moonovi přinesla chválu a vybudovala dobrý základ. Druhá deska Growing Pains si také nevedla špatně a přinesla korejské hip hopové scéně další zajímavé kolaborace. Postupem času si Swings díky úderným a mnohdy sarkastickým textům vážené kvality získával popularitu nejen v k-hiphopu, ale také u fanoušků k-popu i idolů samotných. Známé jsou například duety s Ailee, Huh Gakem, Seulongem nebo Yoo Hee Yeolem. Je toho však mnohem více. 

Co se k-hiphopové scény týče, Swings kontinuálně spolupracuje se členy nezávislých společností ILLIONAIRE Records a AOMG. Umělci bývalé společnosti Brand New Music - San E, Phantom, Troy - mu také nejsou cizí. Stejně tak pracuje i s lidmi vlastní indie agentury Just Music, kde můžete najít rappery Vasco, CJamm, Giriboy, Black Nut nebo Nochang. Za zmínku stojí i umělci jako jsou Crucial Star, MC Meta, Mad Clown, Crybaby, Zion.T nebo E-Sens.

Rok 2013 byl Moon magazínem HipHopPlaya jmenován na Umělce roku pospolu s Bumkey. V tom samém roce také způsobil skandál, když v diss tracku King Swings Part 2 osočil rappera Simona D z neposkytnutí ochrany a pomoci E-Sensovi, když mu byla Amoeba Culture nabídnuta neférová smlouva. Diss battle se vlekla několik týdnů a vyprovokovala k promluvě mnoho undergroundových rapperů státu, než vyšuměla do prázdna. 

Swings se také jako soutěžící zúčastnil rappové soutěže pořádané MNet, Show Me The Money 2, a Show Me The Money 3 jako porotce pospolu se San E, The Quiett, Dok2, Tablo, Masta Wu a YDG. 

Jonathan se pokusil narukovat do speciální jednotky korejské armády, ale pro své psychické problémy byla jeho žádost zamítnuta. Přestože neprošel zdravotními testy, Swings velmi usiloval o přijetí do vojenského výcviku a to se mu nakonec přeci jen povedlo. Svůj prozatím poslední singl Be Right Back vydal čtyři dny před narukováním 25. listopadu 2014.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9