M.I.C.

Autor Mei, 13.10.2014
Alba Rock Star, V, 色.Color
Členové Wang Hao, YaoYao, XiaoXin, YueHan, JianCi
Aktivní 2010 - současnost
www.youtube.com/user/Made...
www.facebook.com/official...
twitter.com/madeformic
http://blog.sina.com.cn/m...
http://t.sina.com.cn/micg...
http://blog.myspace.cn/mi...
M.I.C. nebo také MIC男团 jsou čínská chlapecká hudební skupina sídlící v Pekingu. Skupina vystupuje pod společností Taihe Rye Music a má 5 členů, kterými jsou Wang Hao, YaoYao, XiaoXin, YueHan a JianCi.

Název skupiny M.I.C. lze interpretovat jako „Made In China“ nebo „Music Idols of China“. Dohromady se dali už v roce 2006, kdy museli projít tvrdým tréninkem pod vedením těch nejlepších. Ovšem debutové mini album Rock Star vydali až 20. října 2010.

Už rok po svém debutu vyhráli některé z nejvýznamnějších asijských cen v zábavním průmyslu, jako například Top Chinese Music Awards (音乐风云榜), ERS Chinese Top Ten 2010 (东方风云榜) nebo Vanguard 2010 Music Event (音乐先锋榜).
 
Jejich hudební styl je směsicí čínské a západní hudby. Kromě tréninku v oblasti jevištního vystupování a zpěvu kladla jejich společnost velký důraz také na jejich módní styl, který je kombinací hip-hopu a mezinárodních módních trendů s avantgardou. Jejich styl je popsán jako: „tvrdý, mladý, slunný, zdravý, módní a osobitý“. Jejich taneční instruktoři byli speciálně vybráni mezi těmi nejlepšími, aby je dobře naučili taneční styly odpovídající současným americkým trendům.

 
V roce 2006 se společnost Taihe Rye Music snažila vytvořit chlapeckou hudební skupinu, která měla být velkým želízkem v ohni asijského hudebního průmyslu. Z více než 2 000 lidí bylo vybráno asi 20 postupujících, kteří se stali kandidáty na novou hudební skupinu. Hledání adeptů probíhalo ve stovkách škol múzických umění ve více než 20 provinciích a městech po celé Číně. Pak byli všichni kandidáti 4 roky školeni ve zpěvu, tanci a všestranném umění. A protože chtěla společnost vytvořit opravdu skvělou skupinu, najala si na výcvik takové odborníky, jako taneční instruktorku Jesse Lee, která pracovala se světoznámými umělci včetně Britney Spears, P!nk nebo Jessicou Simpson, nebo Henryho Linka, který dělal v roce 1990 taneční choreografie pro Michaela Jacksona. Dovednosti chlapců se dostaly do takové fáze, že je chválil i majitel JYP Entertainment Park Jin Young.
 
Na konci roku 2009 poslala společnost Taihe Rye Music finální kandidáty na pětičlennou skupinu na jejich závěrečný „křest ohněm“. Byli posláni do talentové soutěže Migu Star Academy show vysílané stanicí Dragon TV. Nejen že 26. března 2010 v soutěži zvítězili, ale dokonce na sebe strhli pozornost mnoha fanoušků. Kromě toho, že vyhráli 5 milionů juanů v hotovosti, se také stali mluvčími China Mobile M-zone. Větší pozornost pak upoutali ještě ve chvíli, kdy se objevili v reklamě na mobil Lollipop od LG s korejskou dívčí skupinou f(x). Nazpívali společně čínskou verzi písně Lollipop, kterou můžete znát v korejském podání v podání BIGBANG a 2NE1.

 
Skupina se dočkala chvály od mnoha médií a počet jejich fanoušků na jejich oficiálním účtu na Baidu do jednoho měsíce přesáhl 700 000 členů.
 
V roce 2010 dělali M.I.C. mužské cover vystoupení na píseň Poker Face od americké zpěvačky Lady Gaga.
 
V červenci 2010 konečně přišel ten pravý čas na vydání debutového singlu. Dne 27. července vydali singl Terrible Trouble (要命的烦恼). V říjnu pak vydali debutové mini album Rock Star. Tento den je označován za oficiální datum jejich debutu. Bylo to přesně 20. října 2010. V tu dobu bylo také vydáno hudební video k titulnímu singlu.
 
Dne 22. června 2011 vydali M.I.C. své vlastní hudební ztvárnění čínské lidové písně Bounce to my beloved lute (弹起我心爱的土琵琶). Dokonce pak byli vyzváni, aby píseň zazpívali při dlouhém pochodu na tradičním folkovém festivalu.Další singl vydali 3. srpna 2011 pod názvem Semi-dream (半梦). Píseň zaútočila na nejvyšší příčky hudebních hitparád. Za 19 dní, tedy 22. srpna pak vydali singl Storm Summer (风暴夏天). Hudební video k tomuto singlu se v srpnu 2011 stalo nejsledovanějším hudebním videem v Číně, když dosáhlo milionu zhlédnutí.
 
Dalším úspěchem této skupiny bylo nazpívání ústřední melodie k animovanému filmu The Dragon Knight (洛克王国!圣龙骑士), který vyšel 22. září 2011.
 
Na oslavu prvního výročí od debutu vydali M.I.C. píseň Get It Hot, ke které bylo vydáno také klubové hudební video. Tato píseň byla také prvním singlem z jejich prvního studiového alba s názvem V, které vydali 11. 11. 2011. Toto album je výjimečné tím, že 70 % písní napsali sami členové.
 
O rok později, 8. srpna 2012, vydali další studiové album, tentokrát nazvané 色.Color (SE. Color). Dne 25. června 2013 pak vydali upgradovanou verzi tohoto alba. Jejich posledním společným singlem je zatím Single Ladies, vydaný 27. července 2013.

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9