Jung Dong Ha

Autor Eunka, 09.10.2014
Alba Begin, Dream, Life, Crossroad
Aktivní 2005 - současnost
Jméno: Jung Dong Ha 정동하 
Povolání: Zpěvák
Datum narození: 17. dubna 1980
Místo Narození: Soul, Jižní Korea
Výška: 178 cm
Váha: 65 kg
Znamení: Skopec


Narodil se v Soulu a už na střední škole byl zpěvákem kapely jménem Navigator. Na vysoké škole hrál na kytaru v různých klubech. V armádě založil vlastní rockovou kapelu. Poté, co byl propuštěný z armády, začal na své hudební kariéře pracovat na vlastní pěst. Motivovala ho zejména jedna píseň od skupiny Queen. Nakonec se mu podařilo stát se členem legendární rockové kapely Boohwal.

K Boohwal nastoupil v roce 2005 a stal se jejich devátým zpěvákem. Vydal s nimi okolo pěti alb. Také se pěvecky podílel na OST k mnohým seriálům a hrál v muzikálech, jako například Jack the RipperJoseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat anebo Notre-Dame de Paris.Maličko si vyzkoušel i hereckou dráhu, když se objevil v seriálech The Most Greatest Thing in the WorldPrincess Aurora. Vystupoval také v pořadu Immortal Song 2. Rok 2014 byl pro něj klíčový, neboť se dne 11. ledna oženil s dívkou, se kterou chodil osm let a navíc se rozhodl pro sólovou dráhu a opustil Boohwal.

Dne 8. října pak vydal slíbené sólové album nazvané Begin, které obsahuje osm skladeb, a také videoklip ke krásné, dojemné baladě If I. Po delší přestávce se 23. prosince 2015 vrátil s poetickou zimní baladou Snow Again, kterou složil sám.V roce 2016 přišel s dalším sólovým albem, které vyšlo 2. června a dostalo název Dream. Zároveň s ním vyšel i videoklip k titulní písni Oh! Love. V roce 2017 vydal singl Now I Know a konečně také třetí album, které dostalo název Life. To spolu s MV k titulní písni Your Season vyšlo 15. října.

První sólové dlouhohrající album vydal 13. září 2018. Bylo pojmenováno Crossroad a obsahovalo 11 stop. Titulní píseň, dojemná balada o muži, který nedokáže zapomenout, dostala název Let Me Go Back. Jung Dong Ha nezahálel ani v roce 2019. Byl obsazen do nového zpracování muzikálu Jack the Ripper a 12. března vydal singl You And I, který obsahoval dvě krásné procítěné balady. 


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: koogle.tv

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
49,1%
Japonsko
38,4%
Vietnam
4,3%
Thajsko
2,7%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,7%
Jiná
2,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9