Narodil se 30. března 1993 v Tokiu. A stejně jako u Masakiho jeho herecká kariéra začala roku 2011 franšízou Kamen Riderů, v jeho případě hrál hlavní roli Kisaragiho Gentaro v Kamen Rider Fourze. Tentýž rok i dva následující se objevil ve filmech této franšízy. Debutoval ovšem v seriálu Misaki Number One!! ve vedlejší roli. Ten rok se objevil ještě v seriálech Shima shima a Umareru.Sota v Kamen Rider Fourze
 

Rok 2012 byl pouze ve znamení filmů Kamen Rider, ale ten následující byl pro jeho kariéru přelomový. Objevil se ve filmu Toshokan senso, kde se zakoukal do hlavní hrdinky, a dostal hlavní roli v Enoshima Prism. Co ovšem zajistilo jeho popularitu, byla jedna z rolí v asadoře Amachan, která se roku 2013 stala velmi oblíbenou a jedním z nejvyhledávanějších slov na japonském internetu. Díky tomu získal hlavní roli v seriálu Starman, kde hraje mladého muže, který trpí ztrátou paměti a dostane se do rukou svobodné matky vychovávající tři dítka. A ke konci roku se objevil jako vedlejší postava v seriálu s Matsudou Shotou Umi no ue no shinryojo.

Umi no ue no shinryojo
 

Rok 2014 si pro něj přichystal hned tři filmy, v nichž ztvárnil hlavní postavu – středoškolská romantika podle mangy Sukitte ii na yo, film Miike Takashiho, který mu určitě také pomůže s dalšími úspěchy v šoubyznysu, Kamisama no iu toori a In the Hero. Aby toho neměl málo, účinkoval i ve dvou televizních seriálech a jednom speciálu. Vedlejší roli dostal jako středoškolák na škole šprtů, kde se snaží založit úspěšný baseballový tým – Yowakutemo katematsu. Co by pro něj mohl být další úspěch, je hlavní role po boku etablovaných herců Tamaki Hiroshiho a Ayase Haruky v seriálu Kyou wa kaisha yasumimasu.

 

Na roku 2015 má již ohlášený romantický film natočený na základě stejnojmenné mangy Strobe Edge, kde mu sekunduje Arimura Kasumi, se kterou se již setkal například v Yowakutemo katemasu.Kamisama no iu toori
 

Fukushi Sota zdaleka nedosahuje hereckých kvalit Sudy Masakiho, většinou jsou si jeho role podobné, a tak neustále hraje jedno a to samé, ale pokud využije zkušeností, které načerpal při natáčení filmů Kamisama no iu toori a In the Hero, mohl by se dostat mnohem dál než jen k lehkým rolím v romantických komediích.


FOTO: www.arfadia.com, cafecinema.net

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,9%
Čína
48,9%
Japonsko
37,6%
Vietnam
4,6%
Thajsko
3,4%
Filipíny
0,6%
Indie
0,3%
Singapur
0,3%
Mongolsko
0,6%
Jiná
2,9%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9