Eric Nam

Autor wmxj5312hb, 03.10.2014
Alba Cloud 9, Ooh Ooh, Melt My Heart,I′m OK, Interview, Can′t Help Myself
Aktivní 2011 - současnost
www.youtube.com/user/Eric...
www.facebook.com/ericnamo...
twitter.com/ericnamoffici...
http://instagram.com/real...


 
Eric Nam (에릭남) debutoval 23. ledna 2013 s písní Heaven's Door pod společností B2M. Od roku 2015 vystupuje pod společností CJ E&M

Oficiální název fanklubu: Nam Nation (individuální označení pro jednotlivé fanoušky je Nam Pyeon, což v překladu doslova znamená "po Namově boku" nebo "manžel". 


 
Eric se narodil 17. listopadu 1988 a vyrůstal v Atlantě. Vystudoval školu The Lovett School ročník 2007, kde také hrával fotbal a hrál v orchestru. Následně odletěl do Bostonu, kde vystudoval bakaláře na International Studies na Bostonské univerzitě. V Pekingu studoval jeden rok. Umí mluvit korejsky, anglicky, španělsky, čínsky a momentálně se učí japonsky. Když byl mladší, tak byl součástí Atlanta Boy sboru. Měl turné v Itálii, kde zpívali pro dav lidí u Baziliky Svatého Petra v Římě.
 
Než debutoval v k-pop průmyslu, tak zveřejňoval na YouTube kanálu svoje covery. Když byl na vysoké škole, zkusil se zúčasnit konkurzu do společnosti SM , ale nevzali ho. Nevzdal se a dál pokračoval s nahráváním svých coverů na YouTube. Dostal telefonát od jednoho zaměstnance společnosti JYP, že viděli jeho covery a jestli se nechce zúčasnit konkurzu u nich. Rozhodl se, že ne, protože toho času se chtěl soustředit na své studium. 13. června 2011 nahrál cover písně Lonely od 2NE1 a tak ho našla televizní společnosť MBC. Přiletěl do Koreje a zúčastnil se konkurzu osobně.

Eric se zúčastnil talentové show Birth of a Great Star 2 v prosinci 2011. Zůstal v soutěži 8 měsíců a dostal se do Top 5. Po skončení této soutěže letěl zpět do USA a 21. dubna 2012 vystupoval na Kollaboration Boston 2. Taky začal skoro po roce znova dělat hudební covery.

V červnu 2012 se vrátil do Koreje kvůli svému skupinovému projektu Namaste se singlem 제주도의 푸른밤 (The Blue Night of Jeju Island), který byl vydaný po měsíci. Také se stal moderátorem MBC Star Audition Season 3, která se konala v srpnu v New Yorku. 25. září byl oficiálně přijat do společnosti B2M a stal se sólo umělcem. Společnost řekla, že bude Erica plně podporovat, aby se stal dobrým hudebníkem.14. prosince společnost potvrdila, že Eric Nam plánuje debutovat v lednu nebo únoru roku 2013. Dne 14. ledna spoločnost B2M oznámila Ericův debut na twitteru. Napsali : "Zveřejňujeme obal mini-alba Erica Nama, který se jmenuje Cloud 9 a bude vydaný 23. ledna spolu s oficiálním videoklipem Heaven's Door."V dubnu 2014 vydal Eric Nam singl s názvem Ooh Ooh, na kterém spolupracoval spolu s Hoyou ze skupiny Infinite. 10. prosince 2014 vydal píseň Melt My Heart jako ukázku ke svému novému albu. Od roku 2013 byl Eric moderátorem pro Arirang TV v show After School Club. Na scénu se vrátil v prosinci 2014 s písní Melt My Heart . V únoru 2015 spolupracoval s Amber na písni I Just Wanna z jejího alba Beautiful a v březnu vydal nový singl I'm OK. Ve stejném roce vydal v rámci Charity Project singl Dream, na kterém se podílel s Jimin z 15&. V prosinci 2015 podepsal exkluzivní smlouvu se společností CJ E&M.4. března 2016 se Eric podílel na písni Spring Love, kterou nazpíval s členkou skupiny Red Velvet, Wendy. 24. března se na scénu vrátil se svým 2. mini albem Interview, které obsahuje 5 písní, včetně titulních Interview a Good For You. 10. června vydal první americký singl se skupinou KOLAJ s názvem Into You. V dubnu 2016 se objevil na SNL Korea, kde získal jedno z nejvyšších hodnocení. Na konci dubna se spolu se Solar z Mamamoo připojil do show We Got Married. Po osmi měsících tento pár show opustil. V červenci 2016 vydal Eric Can't Help Myself. Píseň otextoval Tablo a o featuring se postaral rapper Loco. V listopadu 2016 se Eric spolu s Yang Se Hyungem stal moderátorem nové MNET talkshow s názvem Yang and Nam Show.

17. ledna 2017 světlo světa spatřila píseň Hello, která se nachází na debutovém albu nejmladší členky SNSD, Seohyun, a na které Eric se Seohyun spolupracoval. 27. ledna 2017 vydal píseň Cave Me In, jejíž MV se natáčelo v Hong Kongu a na které s ním spolupracovali Gallant a Tablo z Epik High. 9. března 2017 vydal píseň You, Who?, na které spolupracoval s Jeon So Mi. 9. června 2017 spolupracoval s DJem ARTY na singlu Idea of You27. prosince 2017 se vrátil na hudební scénu s Hold Me

23. ledna 2018 se Eric zúčastnil 300. epizody After School Club. 11. března 2018 vydal 3. mini album s názvem Honestly
ZDROJ: wikipedia.org
FOTO: facebook.com/ericnamofficial, soompi.com, allkpop.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9