DJ Krush

DJ Krush
Vlastním jménem Ishi Hideaki roztáčí gramofony už od roku 1991. Tokijský rodák známý svým osobitým a nenapodobitelným stylem, ve kterém míchá hiphop, atmosférické zvuky, exotické nástroje a jazzové a soulové samply.

Narodil se v roce 1962 a svoji sólovou dráhu odstartoval v roce 1991 po rozpadu hiphopové party Krush Posse, která platila na konci 80. let za nejlepší hiphopovou skupinu v Japonsku. Ve svém mládí zanechal školy a připojil se k místnímu gangu. O pár let co se dopracoval do jisté hierarchie tokijské yakuzy, nalezl několik uříznutých malíčků na svém stole, opustil yakuzu a inspirován filmem Wild Style se začal naplno věnovat DJingu.

Hned na začátku kariéry upoutal tím, že jako první DJ používal gramofony jako živý nástroj a pořádal klubové live sessions s muzikanty. První deska s názvem Krush vyšla v roce 1994 a od té doby vydal nepočítaně nahrávek v Japonsku, Evropě, USA a ostatních zemích. Všechny jeho sólové nahrávky se umístily vysoko v žebříčcích v Japonsku i za hranicemi a jeho šesté desce Zen se dostalo ocenění Best Electronica Album na AIFM Awards 2002. Kromě producentských a remixerských aktivit se Krush podílel také na řadě soundtracků pro filmy, seriály a reklamy. Má za sebou také spolupráci s umělci různých hudebních žánrů. Pro Black Thought (MC The Roots) produkoval skladbu na jeho sólovku, pro legendárního pianistu Herbieho Hancocka a k.d. lang udělal remixy.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9