ZEST

Autor AsianStyle, 30.07.2014
Alba Last Night Story, Me All
Členové Shun, Yeho, Shin, Seunghoon, Kogun
Aktivní 2014 - současnost
www.zmcie.com/main.asp
www.youtube.com/user/zest...
www.facebook.com/BestZest...
twitter.com/official_zest
ZEST je chlapecká skupina z Jižní Koreje, která debutovala jako šestičlenná. Chlapci spadají pod společnost Zenith Media Contents, jenž zastupuje i mnohé herce. Název ZEST je vlastně zkratkou slovního spojení Zenith The Best. Leaderem je Shun.

Skupina debutovala 28. července, když vydala svůj první singl s názvem Last Night Story a také stejnojmenné MV. Co se týče této písně, jde o předělávku skladby, kterou v 80. letech zpívala skupina Fire Engine (So Bang Cha). ZEST přidali vlastní rap a nacvičili působivou choreografii, aby vynikly jejich osobnosti.Během tréninkového období byla pro chlapce nejhorší překážkou náročná dieta a neustálé nacvičování tance. Obdivují skupinu Shinhwa a jednou by chtěli být také tak dobří a udržet se na scéně tolik let. ZEST se též snaží mezi sebou hodně komunikovat. Věří, že v dobré komunikaci mezi členy je jejich síla. V polovině listopadu 2014 ohlásila skupina comeback, ovšem chyběl jim již šestý člen Chiwoo. Po krátké upoutávce kluci přišli s veselým a roztomilým videoklipem k písni My All a se stejnojmenným singlem, obsahujícím dvě písničky.

V roce 2015 se kluci vrátili na scénu ve formě podskupiny ZEST-Z, která byla složena ze Shuna, Shina a Yehoa. Tito členové totiž vynikají svými vokály. Dne 10. září vydali singl Give Me a Chance a k němu i stejnojmenný videoklip. V Prosinci společnost oznámila odchod Duksina a Choiga.

V lednu 2016 přišly na řadu příjemnější novinky. Skupina se rozrostla o dva nové členy. Ti se jmenují Seunghoon a Kogun, a chlapci tak mohou fungovat jako pětice.


FOTO: fyzest.tumblr.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9