Móda s asijskými prvky od Mimi Lan [Rozhovor] - část 3.

19:00 | 08.08.2013 Mei 0
V pokračování rozhovoru s vietnamskou módní návrhářkou Mimi Lan se dozvíte, zda v butiku nakupují i známé osobnosti, co Mimi považuje za módní přešlap, jaké má v oblasti módy cíle a co vlastně sama nosí.
Návrhy od Mimi Lan
Návrhy od Mimi Lan FOTO: La Femme Mimi
Zde najdete první a druhou část rozhovoru.


Jako návrhářka jste docela známá a váš butik v centru města nenechá bez povšimnutí jistě nejedno ženské oko. Nakupují či nechávají si u vás šít šaty i nějaké známé osobnosti?
 
Já odmítám princip toho, že značka postaví business na celebritách. Mně je jedno, zda přijde obyčejná žena či celebrita. Můj princip je pro všechny ženy, co milují svůj život. Celebrity u mne nemají žádné priority. I když ke mně chodí, já je moc nepoznávám. Nemám moc času na televizi a filmy. Moje prodavačky v tom ale mají přehled a říkají, že ta hraje v tom seriálu a je strašně známá, hraje v Ordinaci v růžové zahradě a podobně.
 
Sama se s některými zpěvačkami či herečkami dokonce kamarádím. Není to ale proto, že jsou celebrity, je to proto, že se známe, máme podobné názory a mám je ráda jako ženské a ne proto, že někde hrály či něco zpívaly. Jsou to kamarádky.
 
Často k nám chodí třeba Alice Nellis. Tu mám jako ženu velice ráda. Je to skvělá normální žena, která tvrdě pracuje, ráda se obléká, je chytrá a je úžasnou matkou. Nebo Tonya Graves, tu znám už 20 let. Je to moje blízká přítelkyně. Sama jí vždy říkám: „Tonyo, udělám ti to, to a to.“ Znám ji už dlouho a vím, co jí bude slušet. Máme velmi přátelský vztah.


 
Děláte také oblečení pro baculky nebo se zaměřujete jen na štíhlé postavy?
 
Naše běžné velikosti jsou S, M a L, ale pokud je někdo silnější, šijeme také na zakázku.
 
 
Jako návrhářka máte v módě velký přehled, takže se nabízí otázka: Co je podle vás totální módní přešlap?
 
Klasické ponožky v sandálech, když je 30 stupňů. To nechápu. Když jsem v 9 hodin čekala na tramvaj, bylo tam hodně lidí. Najednou jsem cítila velký smrad. Otočila jsem se a byl tam chlap v kraťasech, měl volné tričko, ponožky a sandály. V tomhle vedru se mají v první řadě větrat nohy! V Maroku chodí bosi a on si dá do sandálů ponožky. Proč? Aby nenastydl nebo si neušpinil nohy? Tohle vídám často. Kdyby to byla alespoň tradice, jakože Jan Hus nosil v sandálech ponožky, tak to chápu. Ženy v Islámu zase nosí podle tradice šátky. Ale takhle?
 
 
Máte v oblasti módy nějaké cíle? Čeho byste chtěla dosáhnout?
 
Nemám. Dělám současně kolekce podzim-zima, jaro-léto, pak speciální kolekce. Pro mne je cílem, aby se to ženám líbilo a aby se klienti vraceli. Nemám jiné hlavní cíle. Žádné. Jsem spokojená s tím, co máme teď. Propagujeme e-shop a jezdíme na veletrhy.
 
Nedávno vyfotili naše sako a dali ho na titulní stranu módního časopisu ve Vídni a to je tak krásný pocit. Ten časopis obsahuje informace o současných módních návrhářích. To, že v něm byl náš oděv na titulní straně, to je lepší, než vyhrát nějakou módní soutěž.


 
 
Jste úspěšnou návrhářkou. Co považujete na svůj největší dosavadní úspěch?
 
To, když je kolekce povedená a úspěšně vyprodaná. To se může opakovat s každou kolekcí, jednou za rok či jen jednou za dva roky. Největší úspěch je, když se celá kolekce povede. Nechávám si z každé kolekce pak to, co se mi líbí do „archivu“. Sním o velkém studiu, kde to vše bude pak vystavené.
 
 
Nosíte jen své návrhy, nebo nakupujete i u konkurence?
 
Míchám své věci s jinými návrháři. Míchám i s velkými společnostmi jako H&M či ZARA nebo dokonce i se sekáčem. Také občas děláme výměny oblečení s kamarádkami. Někdy nosím takové věci, že na sobě mám různé cenové kategorie. Ale samozřejmě musím nosit své vlastní věci. Ty nosím nejvíce.
 
Když něco kupuji, přemýšlím hlavně nad tím, co se mi líbí, než jakou to má cenu. Největší slabost mám pro šperky a boty.
 
 
A v jaké cenové kategorii se vaše návrhy pohybují? Jaký nejlevnější a nejdražší produkt u vás můžeme najít?
 
Nejlevnější šaty stojí tak 1600 a nejdražší od 9000 do 12 000. V kolekcích pak ceny vycházejí od 1500 až do 4000.FOTO:
Kolekce Jaro/Léto 2013
Photografka: Lucie Kryštofova
MUA: Iveta Duong
Modelka: Hanka

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,1%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,4%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9