Redaktoři doporučují: Nejoblíbenější píseň 2019, leden - červen

15:00 | 01.07.2019 abhorsenka 0
I v letošním roce naše rozhodování o nejlepší písničce roku rozdělíme na dvě pololetí. Které songy vydané v tom prvním považují redaktoři za nejlepší se dozvíte v článku. 
ONEUS - Valkyre
ONEUS - Valkyre FOTO: allkpop.com

Eunka: 

Pokud milujete kpop, víte, že denně vychází nové a nové písně, proto výběr nebyl jednoduchý, ale nakonec jsem nehleděla ani tak na originalitu či kvalitu dle odborníků, ale nechala jsem rozhodnout svoje srdce. Vybrala jsem písně, které se mi neoposlouchají a přináší mi pocity, které vám jen těžko popíšu, ale vy je určitě znáte. Za prvé je tu tedy Jang Dong Woo, který před odchodem do armády vydal velmi příjemné sólo album. Je raperem skupiny Infinite a já čekala něco jiného, hip-hop třeba. Nakonec je vše jinak a já jsem z jeho News prostě celá pryč. A k tomu musím dodat, že jsem nečekala, že umí tak schopně zpívat. Mimo to jsem na silné a návykové refrény a balady. Vybrala jsem tudíž i těžce podmanivou baladu Goodbye od Park Hyo Shina. Je to pan zpěvák, o tom není pochyb! Jeho hlas vám dokáže vypálit do srdce pocit štěstí i bolesti zároveň.

 

Jak vidíte, jdu na to přes city, protože jsem emotivní člověk. Další na řadě je Leo z VIXX a jeho návyková This About To Happen, na které spolupracoval s Choizou z Dynamic Duo. Když jsem ji slyšela poprvé, pocítila jsem příval sladkosti a štěstí, dokonce se mi až rozbušilo srdce. Ten pocit neustává, ač ji poslouchám pořád dokola, takže má plné právo tu být. Na závěr tu mám jedno OST. Jmenuje se Rainfall a já musím říci, že tato poloha Chenova hlasu mě naprosto dostala. Je to něco zcela jiného než EXO styl a je to bomba! Něco, čeho se nedokážu nabažit!

 

anya0305:

I tentokrát bylo opravdu těžké zvolit jen omezený počet písní, zaujala mě totiž opravdu velká spousta písní a kdybych mohla, tak by tu byly všechny. První z písní, která tu rozhodně nesmí chybět, je BLACKWHITE od sólisty jménem Corbyn. Stejně jako kolegyni níže, i mě Coryho odchod z 24K opravdu zasáhl a bála jsem se, že jeho hlas dlouho neuslyšíme. On nás ale překvapil a ani ne dva měsíce po vydání M$D (Million Dollar Dream) nás překvapil dokonalostí jménem BLACKWHITE. Černobílá dokonalost, Corbyn v obleku a.. no, posuďte sami. Další písní, kterou vám představím, je Boxer od Stray Kids. Tady ani nedokážu slovy popsat, jaké pocity ve mně píseň vyvolává, takže bude jednodušší, když si ji prostě pustíte a přesvědčite se sami.

 
BLACKWHITE & Boxer

Kdo z vás má rád Ladies' Code? Dámy z Ladies' Code se vrátily s perfektní letní peckou Feedback. Je to chytlavá písnička, takže myslím, že si ji aspoň někteří z vás budou ještě dlouho prozpěvovat. Jejich skvělé hlasy se hodí k létu a poslechem téhle písničky si můžete snadno zajistit dobrou náladu. Další písní, kterou vám představím, je My type of od mého oblíbeného rappera a bývalého učitele rapu na Sound K na Arirang Radio, který se jmenuje Tommy $trate. Tommyho tvorba je hodně zajímavá a i když některým z vás sednout nemusí (což chápu, protože sto lidí, sto chutí), věřím, že aspoň někoho z vás chytne a už nepustí. Tommy v My type of ukazuje, že není jenom drsný rapper, ale že umí i vyjádřit city a emoce... No, předsvědčte se sami. 

 
Feedback & My type of

Posledními písněmi, které vám představím, jsou Cake od rappera jménem BOiTELLO, který je leaderem GR8VATTIC Crew a zároveň i novým učitelem rapu na Sound K, a Like You od tria Sungmin X Lex X Seongri. Pokud máte chuť na dortík, pak je Cake tou pravou volbou. No a pokud byste radši usínali obklopeni třemi naprosto dokonalými hlasy, pak je Like You pro vás jako stvořená. 

koti:

Během první poloviny letošního roku vyšlo spoustu skvělých písniček, ale následující čtyři skladby mě nadchly nejvíce. Tou první je M$D (Million Dollar Dream) od, nyní už sólisty, Corbyna. 24K patří k mým nejoblíbenějším skupinám, a tak když Cory v lednu oznámil svůj odchod, opravdu mě to zasáhlo. Bála jsem se, že dlouho jeho hlas neuslyšíme. Jak jsem se ale mýlila! V únoru jsme se dočkali překvapení, když pod jménem Corbyn vydal svou sólovku a to dokonce i s videoklipem. Jeho píseň mě smetla jako vichřice, moje dušička jásala a mé uši blaženě poslouchaly Corbynův hlas. Věřím, že Corbyn tímto svým návratem udělal radost i spoustě z vás.

Když už byla řeč o vichřici, další skladbu, kterou jsem vybrala, je Hurricane od japonského zpěváka jménem ReN. ReN je mým letošním objevem. Na jeho Hurricane jsem narazila, když jsem procházela novinky na Youtube a hned první tóny této skladby mi opravdu padly do noty. ReN je muzikant, který se jako teenager vydal do Anglie, kde byl okouzlen hudbou z tamních rádií. Tuto svou novinku napsal během návštěvy Nashvillu a musím říct, že atmosféra tohoto hudebního města mu opravdu pomohla vytvořit skvělý kousek.

 

Skupiny z EXILE TRIBE mají v mém výčtu nejoblíbenějších písní hned dvě zastoupení. Když však milujete energickou hudbu a k tomu se rádi díváte na lidi, kteří opravdu umí tančit, pak je naprosto jisté, že jejich kouzlu propadnete. Sandaime J SOUL BROTHERS v březnu vydali novinku Yes we are, k níž natočili pestrobarevný taneční videoklip. Chytlavá melodie a jednoduchý popěvek v refrénu mě pokaždé velice snadno donutí zpívat si spolu s nimi a pokud se zrovna nikdo nedívá, tak i vyskočit ze židle a skotačit do rytmu.

Poslední písní z mého seznamu je SHOCK THE WORLD. Jde o spolupráci skupin FANTASTICS a BALLISTIK BOYZ, které jsou součástí EXILE TRIBE. Byla vydaná v rámci projektu BATTLE OF TOKYO spolu s pěti dalšími skladbami, ale SHOCK THE WORLD mi díky své hravé melodii uvízla v hlavě. Od chvíle, kdy jsem jí poprvé slyšela, neuběhne den, abych si jí alespoň jednou nepustila. A to platí i pro videoklip, protože je plný tance a také akrobatických kousků. U téhle kolaborace se vážně nenudím.

 

abhorsenka: 

V první polovině roku 2019 byla pro mě hudba jen letmou záležitostí, proto jako nejlepší vybírám dvě písně, které mě zaujaly na první dobrou. Mojí jedničkou je No One od zpěvačky Lee Hi, protože má přesně ten zvuk, který mě vždy přitáhne a nenechá v klidu. Že jde o možná na dlouhou dobu poslední projekt, ve kterém se zapojil i Han Bin z Ikon, je věc druhá.
 
Super song nazpívali ve spolupráci čínský chraplák Qiu Feng Ze a Nine Chen. Werewolves je prostě něco nádherného.

 

choi1taehee:

Již od loňského roku jsem se těšila na další písně od Keye ze skupiny SHINee, který debutoval jako solo zpěvák loni v listopadu. Dočkala jsem se brzy skvlé písně I Wanna Be. Píseň má hodně takový ten klasický SHINee vibe, který prostě fanoušci SHINee dobře znají. Klip mi trošku připomínal klip písně Shinin' od Jonghyuna. Možná to byla náhoda, možná Keyho záměr.

 
 
Jelikož poslouchám dohromady vlastně pouze 4 skupiny a shodou okolností jsou teď vlastně 2 z nich skoro celé na vojně, tak toho letos moc nevyšlo. Stále je tu ale Ravi z VIXX, který mě naprosto odrovnal sou úžasnou písní TUXEDO, kterou jsem si neskutečně zamilovala. Melodie je naprosto úžasné, krásně se poslouchá a dokáže zvednout náladu. Píseň jsem si ale oblíbila především díky textu a to konkrétně jedné části:

"Říkají, že jsem hnusný, řekni, co?
Říkají ti, že jsi loser, řekni, co?
Říkají mi
všelijak, všemožně a co ty říkáš?
Sklapni!
Já říkám, že jsem krásný!
Já ti říkám, že jsi sexy génius.
Bez ohledu na to, co ostatní říkají,
můžeš dělat cokoli chceš.
Můžeš pařit, můžeš žít v luxusu."

 

 

No a poslední, co nesmím zapomenout zmínit je album WANT od Taemina a také singl I'm Home od Minha ze skupiny SHINee. Na Taeminovo album jsem se neskutečně těšila a kromě titulní písně WANT musím vypíchnout i dokonalou píseň SHADOW. Obě písně mají dynamickou melodii, ale na Shadow mě uchvátil opět hlavně text, který je hodně silný a inspirující. Minhův dlouho očekávaný singl I'm home byl pro fanoušky vlastně rozloučením, protože Minho nastoupil plnit svou vojenskou povinnost. Všichni Shawols (fanklub SHINee, pozn. red.) již dobu tvrdí, že Minho umí více než jen rappovat, a v této krásné a procítěné písni se to potvrdilo.

Sachi:

Za uplynulý půlrok vyšlo tolik skvělých písní od mých oblíbených interpretů, že bylo pro mě složité vybrat ty top. I přes to všechno se mi to podařilo. Ráda bych vyzdvihla sólistku Chungha s její nezaměnitelou svůdnou choreografií k písni píseň Gotta Go z mini alba XII,  je nabitá energií. Za zmínku určitě stojí i píseň Call it Love z mini alba Flourishing, která je naopak velmi procítěná.
 

 


Z dívčích skupin mezi prvními, které jsem začala poslouchat, hlavně kvůli jejich Jazz a R&B stylu, musím určitě s radostí vypsat MAMAMOO a píseň Gogobebe z jejich devátého mini alba White Wind. Píseň se mi stala silně návykovou, je nejen příhodná textem s letní atmosférou, ale také mě naplňuje dobrou náladou, a tak se mi stala společníkem v ranních hodinách do práce i z práce.

Nesmím zapomenout ani na chlapecké skupiny. Ráda zmíním nejnovější OST od BTS, píseň Heartbeat, která si mě omotala kolem prstu hned. Chlapci mají nespočet skvělých písní, ale tato mi přináší zvláštní pocit klidu, který doplňuje jemný text. V mnohých z nás si myslím, že i zanechá rozporuplné emoce.


 

Jaké jsou podle vás nejlepší písně první poloviny roku 2019? Podělte se v komentářích. 


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
50%
Japonsko
37,2%
Vietnam
4,7%
Thajsko
3,3%
Filipíny
0,5%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,5%
Jiná
2,3%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9