Redaktoři doporučují: Umělci s nelehkou cestou za slávou

17:00 | 27.03.2019 abhorsenka 0
Ne všichni mají ve své cestě za vysněnou kariérou v showbyznysu na růžích ustláno. Je mnoho umělců, kteří se musejí nebo museli vypořádat s překážkami. Kdo a proč v článku.
UNIQ
UNIQ FOTO: soompi.com

abhorsenka: 

Skupina UNIQ byla jednou z těch, které měli cestu na výsluní velmi slušně vydlážděnou. Debutovali v roce 2014 pod nejvlivnější čínskou společností Yuehua Entertainment, a protože bylo známo, že trénovali v Koreji pod YG Ent., očekávání byla vysoká. Skupina měla jasný cíl, zaměřit se převážně na čínský trh, ale nevynechat ani Koreu. Její složení je pro tento záměr ideální. Tři členové jsou z Číny a dva jsou Korejci. Jejich debut byl také hodně úspěšný, jenže pak přišla velká stopka pro plány skupiny. Čína vydala zákaz pro korejské umělce.
 
Od té chvíle se skupina vlastně pořádně nedala dohromady, čínští členové se snažili paběrkovat na čínském trhu, ale větší pozornosti se dočkal jen charismatický tanečník Wong Yibo. Seung Youn se v Koreji snaží o sólové aktivity pod jménem WOODZ, ale žádný výrazný úspěch už chlapci pěkných pár let neměli. Stačilo jedno rozhodnutí vlády, aby se zabrzdila slibně rozjetá kariéra mladé chlapecké skupiny.
 
V současnosti se Yuehua Ent. snaží obnovit popularitu skupiny prostřednictvím survival show. Li Wenhan se účastní čínské Idol Producer, leader Yixuan zase konkurenční All For One a Seung Youn by se měl objevit v nadcházející řadě korejské show Produce X 101. To je sice skvělé, že se objevují v médiích, ale co jejich účast a případná výhra bude znamenat pro samotnou skupinu UNIQ uvidíme časem.

Eunka:

Když jsem viděla téma článku, bylo mi hned jasné koho zvolím. James Lee je bojovník a s nepřízní osudu a překážkami se potýká dodnes. Slibně rozjetou kariéru baskytaristy v kapele Royal Pirates mu pokazila ošklivá nehoda, při níž málem přišel o ruku. Později se přidaly další komplikace, tak musel kapelu opustit a jet se léčit do USA. Přesto nehodil flintu do žita, otevřel projekt na Kickstarteru a nakonec vydal album The Light a několik videoklipů. Fanoušci za ním stojí a já věřím, že to ještě dotáhne daleko! Mnohým z nás by mohl sloužit za vzor.

 


AngryDaeguni: 

Mnoho idolů před debutem opravdu strádalo a trpělo, ale s nesmírnou vůlí a nevyhasínající nadějí dosáhli svého snu. Jedním z nich je i Kim Jaejoong, bývalý člen legendárních TVXQ a současný člen skupiny JYJ. Sen stát se uznávaným zpěvákem měl už od střední školy, ale když zkoušel zpívat před spolužáky, vysmívali se mu kvůli jeho absenci hudebního sluchu. Přesto Jaejoong nepřestával doufat, přestal na střední školu chodit a odebral se v pouhých 15 letech sám do Soulu. Zde si našel malý byteček a pilně se připravoval na konkurz v SM Entertainment. Na něm sice zpíval, stále bez hudebního sluchu, hlasem jemným, slabým, ale udělal dojem svým procítěným přednesem. Podepsal sedmiletou smlouvu, ale to nebyl konec strádání - veškeré lekce si musel platit sám. Rodinu s osmi staršími sourozenci nechtěl obtěžovat a tak si vzal tři brigády - rozvážení novin za rozbřesku, výpomoc na stavbách a číšník. Přesto mu mnohdy nezbyly peníze ani na jídlo a musel darovat krev, aby peníze tak  získané použil na koupi aspoň těch nejlevnějších rýžových sušenek. 

Tvrdou prací si však hudební sluch vypěstoval, naučil se hrát na piano, skládat písně a stal se součástí jedné z nejúspěšnějších korejských kpopových skupin vůbec. Podle statistik ze 12.11. 2018 je Jaejoong nejbohatším korejským idolem s veškerými aktivitami ceněnými na 100 milionů dolarů. 

Zde je upoutávka na budoucí MV titulní skladby Jaejoongova nového, tentokrát japonského alba, které vyjde 10. dubna 2019. 


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9