Redaktoři doporučují: Nejlepší crossdressing

19:00 | 26.11.2018 abhorsenka 0
Crossdressing, aneb převlékání osob za druhé pohlaví, je určitou asijskou specialitou. Najdeme ho jak v seriálech, tak v zábavních a hudebních show. Nejpovedenější najdete v našem článku. 
Sunwoong - Ma Boy
Sunwoong - Ma Boy FOTO: asianwiki.com

abhorsenka: 

Crossdressing je v překladu oblékání křížem, tedy chvíle, kdy si muž či žena obléká oděv patřící opačnému pohlaví. Jeho důvody mohou být různé a nejde vždy o transvestitu. Právě v asijských filmech a seriálech je crossdressing rozšířený. Většina takových příběhů ovšem pochází z mangy a označují se také jako Gender Bender příběhy. Nejčastěji se v nich dívka převléká za kluka, protože nemá díky okolnostem na výběr. Osobně mám ale ráda jednu výjimku potvrzující převahu dívek.

Seriálová jednohubka Ma Boy má jen tři díly a je teen komedií o umělecké škole a jejích studentech. Jednou ze studentek je i populární málomluvná modelka Irene, která je ovšem chlapcem jménem Hyun Woo. Popravdě si myslím, že v hraných rolích jsou asijští kluci, kteří jsou jemnější než třeba Evropani, přesvědčivější crossdresseři než holky, které přece jen prsa (i ty po tatínkovi) schovají hůře. Takže zpěvák skupiny TOUCH Sun Woong je uvěřitelný, a když schová ohryzek šátkem a nemluví, spletla bych si ho s holkou pravděpodobně i já.

 
 
Jednou z mála vizuálně překvapivě dokonalých dívek, je hlavní postava z taiwanského seriálu Bromance. Megan Lai jako Ya No je skvělá a vypadá jako cool chlapík. Dokazuje to i skutečnost, že její dokonalý klučičí vizuál nebyl vytvořen pro tento seriál, ale objevila se jako lesbička ve filmu Cafe. Waiting. Love a je rozhodně vizuálně nejlepší převlečenou holkou za kluka.

Pokud bychom se ovšem přesunuli ke crossdressingu v k-popu, který je součástí určitého fan servisu, tady jistě vedou chlapci převlečení za holky. Seriálové idol parodie mají vlastní článek, ale kluci se převlékají i třeba při speciálních vystoupení a tím nejlegendárnějším je bezesporu představení Boys Day


 

Simona:

Pri názve témy ma napadli dve drámy: kórejská dráma Empress Ki a japonská dráma Hana Kimi. V oboch prípadoch sa dievča prezlieklo za chlapca. Príbehy sú však úplne odlišné. Historická dráma Empress Ki sa vysielala koncom roka 2013 a začiatkom roka 2014. Ak sa niekto chystá pozerať túto drámu, odporúčam mnoho času, keďže má 51 častí. Dráma sa točí okolo Gi Seungnyang (hrá ju Ha Ji Won), ktorá si napriek dobovému spoločenskému statusu vezme za muža Ta Hwana (hrá ho Ji Chang Wook), panovníka Mongolskej ríše, aby sa stala cisárovnou dynastie Yuan namiesto jej prvej lásky Wang Yu-a (hrá ho Joo Jin Mo). Keď sa Seungnyang a Ta Hwan spoznávajú, spočiatku je prezlečená za chlapca. Už na prvý pohľad som vedela, že sa v mužských šatách nachádza žena. Dráma Hana Kimi, alebo jej dlhší názov Hanazakari no Kimitachi e, má 15 častí a vysielala sa medzi rokmi 2006 a 2007. Hlavnú úlohu si tu zahrala Maki Horikita v úlohe Mizuki Ashiyi, Oguri Shun ako Izumi Sano a Ikuta Toma ako Shuichi Nakatsu. Kedysi Sano ochránil Mizuki pred bandou chalanov, čo spôsobilo, že si zranil nohu a nemohol sa venovať svojmu obľúbenému športu. Mizuki sa rozhodne vrátiť mu úsmev na tvár, a tak sa zapíše do chlapčenskej školy, do ktorej Sano chodí. Preto nahodí pás cez prsia, mužskú uniformu, ostrihá si vlasy a chlapec je na svete.

 

Kim Seo Hwa: 

Co se crossdressingu týče, tak jsem si okamžitě vzpomněla na seriál Rooftop Prince, u kterého jsem se neskutečně bavila, a to hned od začátku, kdy Do Chi-san, alias herec Choi Woo-shik jde na pánské záchodky v ženském oblečení jako Giseang. Upřímně, ten chlap vypadá jako žena neskutečně dokonale. Ale asi bych to jako drama, kde je crossdresing nějak významný, neuváděla.Nicméně v dalším dramatu, které se jmenuje Sungkyunkwan Scandal a kde hrál hlavní roli také Park Yoochun, je to na denním pořádku, protože herečka Park Min-young tam skoro se ženským oblečením nepřijde do styku a vydává se za muže, aby mohla studovat na prestižní škole. No, je i jako muž tak sexy, že skoro celá škola je do ní zamilovaná a pochybuje o své orientaci. Jak píše Simona, Hana Kimi je také dokonalá ukázka, ale zatímco ona poukazuje na japonskou verzi, já mám v oblibě spíš tu Taiwanskou -  Hua Yang Shao Nian Shao Nǚ, nebo tu korejskou To the Beautiful You, kde hraje Choi Min Ho hlavní mužskou roli a crossdressing tam můžeme vidět u herečky Sulli. U té korejské verze jsem se tolik nenasmála, ale u té taiwanské jsem umírala smíchy. Je to vysloveně natočeno jako neskutečná komedie a hraje v ní také známí zpěvák JJ Lin.

Terka S:

Když jsem poprvé narazila na crossdressing, ohromeně jsem zírala na obrazovku počítače a nemohla se odtrhnout. Něco na k-pop idolech v dámských oblečcích upoutalo mou pozornost. Prvním videem, ve kterém jsem narazila na crossdressing, byla část ze SNL Korea se Super Junior. Uklízečka v podání Leeteuka byla dokonalá. A zahanbit se nenechal ani Shindong se svými svůdnými ňadry. Avšak Yesung je oba strčil do kapsy, kdybych ho viděla poprvé, myslela bych si, že je doopravdy děvčetem.

 

V dalším díle SNL Korea s převlečenými idoly, který mě odrovnal, byli tři členové SHINee jako studentky podobné děvčeti jménem Eungyo. Překvapivě i v tomto díle si po jejich boku zahrál herec Shin Dong Yup, kterého už nikdy neuvidím jinak než jako lehce perverzního staříka. Tady mě zaujal Key, který snad i bez makeupu vypadá jako bůh. V převleku a paruce zahrál úplně věrnou verzi Eungyu. Přesvědčte se sami, jak se mu to povedlo.

 


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
49,1%
Japonsko
38,2%
Vietnam
4,7%
Thajsko
2,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,7%
Jiná
2,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9