Karetní a deskové hry s nádechem Asie

16:00 | 20.11.2017 abhorsenka 820 1
Sháníte dárek nebo si rádi hrajete? Představíme si několik v Čechách dostupných her, které mají něco společného a Asií. 
Takenoko
Takenoko FOTO: rexhry.cz
Deskové a karetní hry jsou i v době počítačů bezvadná zábava a společenská záležitost. Her je na trhu opravdu velké množství a určitě si vybere každý. Dnes si představíme šest her, které by mohly zajímat právě návštěvníky našeho asijského webu.
 

TAKENOKO

Rodinná desková hra, kde musíte pěstovat bambus pro věčně hladovou pandu. Zvířátko je darem pro japonského císaře od jeho čínského protějšku. Sbíráte body a plníte tajné úkoly. Celá hra má navíc opravdu nádherné zpracování.
Hra má už i rozšíření s podtitulem Panďátka.
Doporučená cena: 999 kč
Více o Takenoko na webu rexhry.cz.

 

VLÁDCE TOKIA

Příšery bojují o nadvládu nad Tokiem a vy jste jednou z nich. Bojujete s dalšími monstry a snažíte se stát vládcem japonského velkoměsta pomocí kostek. Vládci Tokia byli dokonce nominováni na hru roku 2013. Je pro náročnější hráče, kteří mají rádi bitvy a trochu toho ničení.
Vydavatel připravuje druhou verzi hry s novými monstry.
Doporučená cena: 699 kč
Více o Vládcích Tokia na webu rexhry.cz.
 

TÓKAIDÓ

Středně náročná rodinná hra o tom, že cesta může být cíl. Hráči putují po pobřeží Japonska až do města Edo a sbírají zajímavé zážitky. Hra inspirovaná učením zenu se může pochlubit nevšední grafickou úpravou a patří k menší skupině nekonfliktních her.
Hra je u výrobce nedostupná, ale sehnat ji můžete třeba tady.
Doporučená cena: 999 kč
Více o Tókaidó na webu mindok.cz

 

KANAGAWA

Staňte se malířem a stvořte to nejúžasnější plátno. Tuto nádhernou a zajímavou hru provází téma orientální malby a vy jako malíř budete vylepšovat techniku, získávat diplomy a bavit se. Hra patří do kategorie středně těžká.
Doporučená cena: 699 kč
Více o Kanagawa na webu albi.cz

 MACHI KORO

Machi Koro je od japonského autora Masao Suganuma a vaším úkolem je postavit město, které budete dále rozšiřovat a zvelebovat. Cílem je tedy postavit prosperující město a pomohou vám v tom také hody kostkou. Jednoduchá rodinná hra s krásným barevným vizuálem.
Doporučená cena: 299kč
Více o hře na mindok.cz.
 
 

SUSHI GO

Rychlá karetní hra, ve které je cílem získat výhodnou kombinaci sushi a stát se tak mistrem. Doba jedné hry je asi 15 minut a doporučuje se od osmi let. Máte rádi Japonsko, jídlo a zábavu, tak tahle hra je vaše volba.
Cena: 299 kč
Hru najdete například na mall.cz.

 
Pokud vás žádná z her nezaujala a máte raději klasiku, můžete si pořídit třeba čínskou klasiku Mah-jong.
 
Hrajete si rádi? Která z her vás oslovila nejvíce?

FOTO: albi.cz, rexhry.cz, mall.cz, mindok.cz

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9