Redaktoři doporučují: Umělci, kteří nám chybí

15:00 | 13.11.2017 abhorsenka 869 3
Ať už zmizeli z veřejného života dobrovolně nebo odešli na vždy, každý máme v asijské pop kultuře někoho, kdo nám po odchodu schází. 
Ladies Code - Rise
Ladies Code - Rise FOTO: allkpop.com

Eunka:

Musím říci, že mi chybí mnohé skupiny, které se rozpadly a také umělci, kteří bohužel již nejsou mezi námi, nicméně chybí mi i velmi nadaná zpěvačka G.NA, která musela opustit zábavní průmysl kvůli skandálu, jenž se týkal prostituce. Nevěřím, že by se do něčeho takového zapojila dobrovolně a vůbec se v tom nechci vrtat, faktem zůstává, že je škoda tak dobré zpěvačky. Opravdu by mě potěšilo, kdyby se na hudební scénu jednou vrátila.

Alli:

After School mali našliapnuté na veľký prielom a boli by sa stali určite ešte známejšími a ikonickejšími, keby ich ich agentúra Pledis Entertainmment nezabrzdila. Skupina nič nevydala neuveriteľné 4 roky napriek veľkému úspechu ich poslednej piesne First Love z roku 2013. Aby už fanúšikovia spisovali petíciu, nech im je umožnený comeback, je už trochu priveľa, nemyslíte?

Aktívne boli aj Nana, Raina a Lizzy ako subgroup Orange Caramel, no aj po nich sa hudobne akoby zľahla zem. Posledný song trio vydalo v roku 2014. Sem-tam sa síce nejaká z členiek pripomenie hudobným sólom či hereckým projektom, ale uznajme si, že to jednoducho nestačí. Navyše sa skupina fanúšikom rozpadá priamo pred očami. Po odchode UEE v máji 2017 v nej zostalo už len 5 dievčat, avšak ani jedna z nich nie je členkou pôvodnej zostavy, ktorá debutovala v roku 2009. Snáď konečne Pledis dostane rozum a začne sa After School venovať OVEĽA viac, keďže to práve ony sú skupinou, ktorá spoločnosť preslávila. 

Adam:

RiSe a EunB, dve členky dievčenskej skupiny Ladies’ Code, nás navždy opustili po tragickej dopravnej nehode na začiatku septembra 2014. Je zložité slovami opísať, aké ťažké to bolo pre nás, fanúšikov, nemožno si ani predstaviť, čo museli prežívať ďalšie tri členky a príbuzní pozostalých. Naoko sa zdá, že teraz už Ladies’ Code uvidíme len ako trio, no v našich srdciach bude vždy päť členiek vrátane anjelov EunB a RiSe.  

Park Bom, bývalá členka legendárnej skupiny 2NE1, odišla do úzadia kvôli škandálu, ktorý prepukol približne v polovici 2014. I keď jej napokon nič nepreukázali, zdá sa, že kórejskí „fanúšikovia” už mali jej osobnosti plné zuby a vôbec ju neakceptovali. I keď spravila mnoho prešľapov, nič strašné sa nestalo a rozhodne by si zaslúžila ďalšiu šancu. Tí praví fanúšikovia vrátane mňa stále trpezlivo čakajú na comeback od Bom. Jej unikátny hlas už svetu naozaj chýba. Na záver sa mi tu veľmi hodí zlatý obrázok jedného z fanúšikov Bom, ktorý dokonca zdieľala na svojom Instagrame. "Keep singing, Park Bom!" ♥

 

Evča:

History byli sympatická pětice, která debutovala v roce 2013 s Dreamer (která mě na první poslech chytla a ke skupině uvázala) a rozpadla se po 4 letech, tedy v květnu letošního roku. Jejich diskografie je jednou z mých nejoblíbenějších z celé světové hudební scény. Moc pozornosti a úspěchu se jim nedostalo a to je velká škoda - vyzkoušeli spoustu konceptů a povedl se jim každý. Byli neskutečně talentovaní, zábavní a i jako osobnosti mi neskutečně sedli. Jejich hudba a vystoupení rozhodně stojí za to.

Jejich rozpad byl odůvodněn nástupem členů do armády, kam se postupně (s leaderem již na vojně) dostanou, ale smlouva jim zůstává - ne jako skupině, ale jako jednotlivcům. Paradoxně je až jejich poslední skladba Queen začala posouvat ke slávě. Členi jsou oddáni sociálním sítím, takže pro fanoušky úplně nezmizí. 
P.S. Jaeho plánuje sólový debut! 

 


Eobie:

Aj keď patrili 2AM medzi skupinu, ktorá vydávala prevažne len baladovú tvorbu už od svojho debutu v roku 2008, po odchode členov do iných spoločností už ďalej aktívna nie je, a aj keď sa nikdy oficiálne nerozpadla, je viac než isté, že sa už nikdy viac spoločných skladieb nedočkáme. Aj keď členovia určite urobili dobrý krok vpred, aby sa tak mohli zamerať na osobné aktivity a robiť to, čo im ide najlepšie a čo ich baví, mne osobne ich tvorba chýba. Hoci množstvo ľudí nevie oceniť baladovú tvorbu, ja sa prikláňam k názoru, že ich piesne sú počúvateľné v akejkoľvek situácii a všetci štyria sú excelentní speváci s nezameniteľnou farbou hlasu. 

 
 

Bora Bene

Lim Kim, vlastním jménem Kim Ye Rim, se nám poprvé představila v SuperStar K3, kde spolu s Do Dae Yoonem vystupovali jako duo Togeworl. Vyhráli 3. místo a podepsali smlouvu s Mystic Entertainment. Poté si Lim Kim zahrála v Monstar, nazpívala OST k Roommate, její sólová alba si vedla dobře... Dokud se v roce 2016 nerozhodla, že neobnoví smlouvu s agenturou. V červenci 2016 zveřejnila na instagramu cover Keeping Your Head Up, pak se po ní slehla zem. Doufám, že ne nadobro. Píseň Goodbye 20 se pro mě stala vysněnou narozeninovou skladbou a počkala jsem si několik let, abych si ji ve správný čas mohla pořádně vychutnat.


 

Sulli buď milujete, nebo nenávidíte. Jmenuje se Choi Jin Ri, "pravda", a domnívám se, že význam k ní sedí. Herečkou se stala v jedenácti, vokalistkou ve skupině f(x) v patnácti letech. Život plynul a dvacetiletá dívka si uvědomila, že nechce žít život, v němž musí být vzorem pro mladé, a tak odešla ze skupiny, aby se věnovala herectví. Od té doby, kdykoliv se Sulli chová jako Sulli, na sebe strhne pozornost. Ale její charakter dejme stranou – zpívat i hrát umí. Tak kde to vázne, Sulli?


 
 

Black Rainbow:

Oficiálně je sice v armádě, ale vzhledem k ještě relativně nedávným událostem mi chybí (a zároveň nechybí) T.O.P. 

Jeho životní situace je mi blízká a jistě jsem nebyla jediná, co poté, co se předávkoval prášky, netrpělivě čekala na každou zprávu. Deprese, úzkosti a duševní poruchy všeobecně jsou v Koreji velmi tabuizovaným tématem, proto jsem se bála, zda se mu dostane vhodné péče. Vlastně to nevím doteď a hrozně ráda bych se dočkala alespoň jedné zprávy, ve které by byl jeho aktuální stav zmíněn. Zároveň jsem ale ráda, že je o něm zpráv tak málo a jsem ochotna vlastní zvědavost a starost obětovat s vědomím, že jej neotravují média a má klid na zotavení se. I když tu s námi teď takto není, jistě mu všichni přejeme jen to nejlepší a budeme se na něj těšit.

T.O.Povu písničku bych nakonec ráda věnovala jak jemu, tak komukoliv, kdo se potýká s podobnými problémy.

Baby don't cry, you stand vacantly alone
Don't worry, it may be lonely, but you're not the only one
Look beside you, you're not aloneKim LeNy: 

GLAM (Girls Be Ambitious) byly 5-členná hiphopová dívčí skupina zaměstnaná pod Big Hit Entertainment & Source Music.
Členkami byly JiYeon (nyní známá jako sólistka LUCY), Zinni (vynikala svými tanečními schopnostmi, nejčastěji dělala b-boying), Dahee (vokalistka, kvůli skandálu s hercem Lee Byung-Hunem skončila na rok ve vězení), MiSo a Trinity (opustila skupinu hned po debutu)
Skupina debutovala v roce 2012 se singlem Party (XXO), v klipu bylo možné zahlédnout některé členy BTS. Dalšími singly, které vydaly byly 'I Like That' a 'In Front of the Mirror'.
Ke konci roku 2014 holkám vypršely smlouvy a rozhodly se všechny jít vlastní cestou. Od jejich rozpadu jsme mohli slyšet jen o JiYeon. Holky kromě vlastních singlů nazpívaly spoustu coverů, měly také kolaboraci s vokaloidkou SeeU.  

Kali:

Nejsmutnější je podle mě příliš brzký odchod mnohých skvělých a talentovaných umělců, kteří buď nechtěli, nebo, což je ještě smutnější, nestihli ukázat, co vše v nich bylo. Nejvíce mě mrzí tyto odchody v tom druhém případě- kdy skvělý herci a zpěváci odcházejí nadobro. První kdo se mi v tomto ohledu vybaví jsou určitě Leslie Cheung a Anita Mui - dva skvělí hongkongští umělci a vůbec legedny asisjké jak hudební tak filmové scény. Obě tyto osobnosti nás opustily v roce 2003 - Leslie spáchal ve 46 letech sebevraždu a Anita ve 40 podlehla rakovině.

 
 
Také bych ráda zmínila japonského animátora a režiséra Yoshifumiho Kondo. Tento režisér pracoval jako animátor u řady filmů slavného studia Ghibli. Když dostal v roce 1995 možnost usednout na režisérskou židli, vytvořil spolu s Hayaaem Miyazakim úspěšný film Šepot srdce (Whisper of the Heart). Bohužel, nic dalšího již natočit nestihl, zemřel v roce 1998.
Šepot srdce je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a často přemýšlím jak by vypadaly další Kondovy další filmy.


A abych to zakončila alespoň na trochu lehčí notu, zmíním ještě umělce, který tu s námi ještě stále je, bohužel se již showbusinessu téměř nevěnuje - a tím je hongkongský herec Yuen Biao. V dětství navštěvoval akademii pekingské opery, stejně jako Jackie Chan a Sammo Hung, s nimi také zažil nejvěší úspěch- největší popularitu zažil od konce 70 let asi do konce let 90. Po roce 2000 se už bohužel ve dilmech objevoval pouze v menších rolí a čím dál tím méně. Naposledy Biaa viděli na plátně v roce 2014, ve filmu Sama Hunga.
Yuen Biao je jeden z mých nejoblíbenějších herců a moc bych si přála ho ještě jednou vidět ve filmu, společně s Jackiem Chanem a Samem Hungem.

anya0305:

Jednou z osobností, které nás opustily nadobro a které mi chybí, je Ahn So Jin, bývalá trainee pod DSP Media a členka skupiny Baby Kara, která se zúčastnila KARA projektu, který měl najít čtvrtou členku skupiny KARA (stala se jí Youngji). So Jin sice ještě nedebutovala, ale v tomto pořadu jsem si ji oblíbila a moc jsem jí fandila. Bylo jí 23 let, což je bráno jako hraniční věk pro debut idola v korejském zábavním průmyslu. So Jin, jak sama řekla, KARA projekt brala jako svoji poslední šanci, její rodiče s jejím snem moc nesouhlasili a řekli jí, že pokud se jí to nepodaří, už další šanci nedostane. Po skončení KARA projektu měla původně debutovat ve skupině April, společnost to však na poslední chvíli změnila, So Jin od společnosti odešla, vrátila se domů a měsíc na to byla nalezena těžce zraněná na zahradě. Byla převezena do nemocnice a snažili se ji zachránit, ale její zranění byla neslučitelná se životem. Svět tak přišel o jednu mladou, krásnou, cílevědomou a velmi talentovanou dívku, která by určitě na korejské scéně byla jednou ze zářivých hvězd.

 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9