Redaktoři doporučují: Můj oblíbený asijský módní trend

15:00 | 16.04.2018 abhorsenka 2
Módní trendy se po celém světě stále mění a znovu navrací a je to vždy zajímavý kolotoč. I v Asii se najdou trendy, které zaujmou či pobaví. Své oblíbené mají i naši redaktoři. 
BTS V in DNA
BTS V in DNA FOTO: kpopstuff.com

abhorsenka:

S dlouhými náušnicemi mezi zpěváky v k-popu a jinde se v současnosti roztrhl pytel. Docela to chápu, protože právě tenhle módní trend se mi opravdu hodně zamlouvá, i když si ho příliš nedokážu představit na nevystajlovaných obyčejných klucích. Poprvé jsem výrazněji tuto záležitost zaregistrovala v Show Me The Money, kde měl dlouhou náušnici Young B a možná i díky jeho rostoucí popularitě se rozjel nový trend – krátké vlasy a dlouhá výrazná náušnice v chlapeckém uchu. Takže tento styl můžeme vidět u Seventeen, Masc, SF9, BTS, UP10TION nebo třeba Varsity.
 

 

Sairen:

Mými oblíbenými trendy jsou hlavně chokery, které proslavili VIXX (choker z Chained Up jsem si dokonce pořídila) a následně další skupiny, a pak kožené doplňky, kterými se proslavil především Wonho z Monsta X. Obojí má své kouzlo a upoutá to pozornost. Především, když si z nich někteří udělají poznávací znamení.

  
 

TerkaS:

Bezkonkurenčně jsou pro mě teď žhavým zbožím rádoby hodní kluci s brýlemi. Nerd brýle, roláček, košile, vestička, kudrnaté vlasy a pár pih na tváři... Přesně tohle mi podlomí kolena. A nejlepší je, když si tuto kombinaci oblékne idol menšího vzrůstu!

 
 

anya0305:

Znáte safety shorts? Takové ty kraťásky, co celebrity nosí pod sukně a kraťasy? Tak přesně ty se staly po roce života v Číně nedílnou součástí mého života. Dřív jsem odmítala nosit sukně a krátké šortky, právě z toho důvodu, že když foukne vítr, lidi uvidí to, co nemají, nebo že krátké šortky budou příliš krátké, ale teď je mi to jedno, ať si fouká jak chce, protože mám safety shorts. A že jsou moje kraťasy příliš krátké a mohlo by být vidět i to, co být vidět nemá? Safety shorts fungují i tady. Po několika špatných zkušenostech z pražského metra (ano, opravdu tam sukně lítají skoro až k hlavě, jak tam fouká), jsem si na safety shorts zvykla a je to prostě věc, bez které si nedokážu svůj život představit. 

RIAKIM:

Pre mňa sú to šiltovky. Keď vidím koľko rôznych druhov existuje a ako dobre im vždy sedia. Sama som si už pár kúskov zaobstarala a myslím si, že v Kórei sú veľkým hitom spolu s rôznymi klobúkmi. 

MiskarovaK:

Pro mě jasně vedou roušky. Hlavní využití v Koreji a jiných asijských zemí je sice proti smogu, nečistotám ve vzduchu a hygieně, ale jejich nošení se tak rozšířilo jako trend i do jiných zemí, že se teď vyrábí různé barvy, motivy nebo třeba s názvy skupin. Rouška je u idola, řekla bych, tou nejdůležitější věcí, když jsou hlavně na letišti. Ale vypadají dobře i jako módní doplněk. U nás jejich nošení není nijak rozšířené. Já sama jsem ji nosila v zimě, při těch největších mrazech, a i když se na mě všichni dívali, byla jsem vděčná že mi je teplo na zuby a pusu celkově.

 

Nana:

Asi je odvážne povedať, že tento módny trend vznikol a rozšíril sa v Kórei alebo vďaka K-Popu, pretože každý kto sa aspoň trošku zaujíma o módu vie, že to nie je pravda. No aj napriek tomu si myslím, že práve v Kórei, K-Pope a špeciálne u mužských idolov sa trend nosenia creepersov udržal najdlhšie. Creepersky sú kusom obuvi, ktorá sa dostala do šatníka takmer každého idola, alebo si na jeho nohách objavila minimálne aspoň jeden raz počas vystúpení. Medzi najväčších nositeľov tejto obuvi v mojich očiach je určite Taemin! Pri jeho štíhlych dlhých nohách masívna obuv vyzerá naozaj luxusne a či to spojí s casual lookom alebo niečim elegantným, vždy to bude vyzerať skvele!

 

M.Chan:

Ja osobne pridávam módny trend, ktorý sa týka nailart-u. Veľmi sa mi páčia kórejské alebo celkovo ázijské gélové nechty, ktoré sú naozaj výnimočné. V Európe sú preferované dlhé a špicaté nechty. V Ázii je to naopak a väčšinou sa robia na vlastné nechty, ktoré sú normálnej dĺžky a každý jeden design je originálom. Na instagrame sledujem mnoho nailart umelkýň a nechávam sa inšpirovať ich nápadmi. Prikladám na ukážku jednu z obľúbených, ktorou je Cassie.

 
 

Eunka:

Miluju košile a líbí se mi, když jsou tak kreativně napůl zastrčené nebo různě naaranžované a oblečené třeba jedna na druhou. Nejsem si až tak úplně jistá, zda tuhle módní vychytávku vymysleli v Asii, ale na idolech ji vídám často a moc se mi líbí. Takový styl moc sluší Hak Yeonovi z VIXX a také Sung Kyu z Infinite v něm nadělá parádu.

 

Příští článek vychází 7. května a nabídne vám nejvtipnější idoly a oblíbené baviče našich redaktorů. 

 
FOTO: k-hiphop-trash.tumblr.com, cz.pinterest.com/pandaunderspin, www.jelly-fish.co.kr, fyeahkoreanphotoshoots.tumblr.com, twitter.com, pinterest.ie/alliepyun/, pinterest.com/unpretentious/, instagram.com/woollim.entertainment/, instagram.com/forevershining_vixx/

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9