Redaktori odporúčajú: Najobľúbenejšie seriály/filmy/anime, ktoré nikto nepozná

15:00 | 07.08.2017 monika 4
Naši redaktormi sa s vami dnes podelia o svoje filmové poklady, ktorým sa napriek ich výbornej kvalite nedostal dostatok pozornosti. 
Vanishing Time: A Boy Who Returned
Vanishing Time: A Boy Who Returned FOTO: yesmovies.to

Minyeon:

Když jsem si přečetla téma tohoto článku, měla jsem jasno - Ghost! Nejsem zas tak velkým fanouškem korejských dramat, nepotrpím se na melodramata, nevyhledávám romantické zápletky... Jsem spíše fanouškem krimi a mystery žánru a korejské drama Ghost (také překládáno jako Phantom) z roku 2012 je pro mě doteď jedním z největších favoritů, co se korejské dramatické tvorby týče. Romantiky je tam opravdu poskromnu, zato se dočkáte skvělých akčních scén, několika pohledných herců (v čele se So Ji Subem a Choi Danielem) a především logického vyústění. Takže nemáte pocit, že jste promarnili x hodin svého života sledováním něčeho, co ve finále vůbec nedává smysl (jako třeba Pretty Little Liars).

Yomi:

Jakožto velký fanoušek historie a válečných filmů jsem našla mnoho dobrých snímků z období korejské války, které bych vám ráda doporučila a které, alespoň mě přijde, málokdo zná.
71:Into the Fire je korejský snímek z roku 2010 natočen pro 60 let výročí korejské války a podle skutečných událostí. 71 naverbovaných studentů má za úkol uhlídat před severními soudruhy školu v Pohangu, důležitý strategický bod. Studenti jsou nezkušení a nemají ani takové vybavení a dostatek zbraní u sebe jako severokorejská jednotka, která přichází. Film je kombinací komických situací s dramaty studentů a těžkostí války. 

Welcome to Dongmakgol je ještě starší film (2005) o horské vesničce nedotčenou civilizací natož pak aby místní věděli o zuřící válce na poloostrově. Život plyne poklidně a harmonicky až do té doby, kdy se ve vesnici sejde americký letec, zdravotník a bývalý generál jihokorejské jednotky a generál se dvěma vojáky ze severokorejské jednotky. Vypadá to jako začátek vtipu a z velké části je film komedie, kdy se vojáci ocitají v mnoha absurdních situacích, které ještě gradují přítomností vesnické bláznivé holky.

 

Nakonec ještě přidám jedno historické akční drama - Gaksital. Děj se odehrává na konci 19. století v Koreji, japonské kolonii tehdejšího světa. Korejský lid je utlačován Japonci a tak je čas na to, aby povstal hrdina z lidu a navrátil zemi svým lidem. Jenže, co když je ten hrdina Korejec pracující pro japonskou policii?

Black Rainbow:

Anime jsem sledovala spíš, když jsem byla mladší a tyto patřily mezi moje první. Jsou to klasiky, které se vysílaly na A+ a u starší generace s nimi mám ještě jakžtakž úspěch, ale mladší kolikrát už bohužel neví, o co jde, což je strašná škoda. Přijměte proto má vřelá doporučení.

Kaleido Star se doteď řadí mezi moje naprosto nejoblíbenější anime. Snem hlavní hrdinky Sory vždy bylo vystupovat na jevišti Kaleido Stage se svými akrobatickými idoly. Přestěhuje se tedy do Kalifornie a tvrdě pracuje na tom, aby se jí v konkurenčním cirkusovém světě dostalo uznání. Během své cesty naváže nové vztahy a objeví se i nějaká ta sokyně či menší love story na straně; hlavně zde ale jde o přátelství, dosažení snů a překonávání i těch zdánlivě nejhorších překážek.

Celé anime je strašně příjemná a pozitivní oddechovka, která dokáže potěšit, rozbrečet a kolikrát i dodat motivaci do reálného života.


Paradise Kiss - Třeťačka Yukari tráví veškerý svůj čas studiem ve snaze dostat se na univerzitu - dokud ji tedy na ulici nenabere excentrický Nagase, který je přesvědčen o tom, že by byla perfektní modelkou pro finální projekt, který tvoří se svými přáteli, studenty módního designu. Yukari se do toho zprvu moc nechce, ale postupem času se začne se studenty přátelit a uvědomovat si, že se v životě možná dá dělat i něco jiného, než slepě šlapat cestičku svých rodičů - jmenovitě věci, o kterých sní ona sama. No, a aby to nebylo příliš snadné, skupinu vede charismatický George Koizumi..

Za mě je hlavním tahákem anime jeho vizuální stránka, silná charakteristika hlavních postav a reálné zpracování vztahů a události. Doporučuji všem fanouškům módy a dobře zpracovaných love-stories.

abhorsenka:

Zastávám názor, že dobrý film a příběh si prostě diváky najde, proto se moje dnešní doporučení vztahuje na filmy staršího data, které sice byli svého času úspěšné, ale některým českým či slovenským divákům mohli uniknout. Přece jen jsou už víc než deset let staré.

Japonský film Tears for You byl v roce 2006 v top 10. Romantické drama je o dvou nevlastních sourozencích, jejich soužití a pomalu se rodících citech. Je to příjemný, pomalý, trochu sladkobolný film, u kterého budete potřebovat kapesník.

Zfilmovaný remake japonského anime Inhitial D je čínského původu a vypráví o mladíkovi, který umí skvěle řídit v horských serpentinách, a když jednou předjede závodní auto, je z toho pozdvižení a Takumi se tak dostává k závodění. Film z roku 2005 má v hlaví roli zpěváka Jay Choua a trochu připomíná Rychle a zběsile, ale má naprosto jiné kouzlo i vyznění. Nejsem milovníkem filmů vonících benzínem, ovšem Inhitial D si mě získal.

 

Nakonec musím vzpomenout filipínské romantické filmy, které jsou u nás opravdu málo známé, takže se určitě podívejte i na recenze na filipínské filmy Talk Back and You´re Dead, Crazy Beautiful You a Just the Way You Are
 

Trifi:

...aneb jak bojovat s ironií osudu, která vás nutí opakovat se jako zaseklá gramodeska. Takže čistě pro formu telegraficky zmíním Snow Queen, kterou nezná ani zdaleka tolik lidí, kolik by si zasloužila (a v našich končinách to platí dvojnásob). Totéž platí i pro historickou ságu Dong Yi, která jako by se krčila ve stínu svého ´nedotknutelného předobrazu´ Jewel in the Palace (Dae Jang Geum), A tak by se dalo pokračovat dál a dál...

Já bych ale protentokrát  chtěla výjimečně nasměrovat vaši pozornost k filmu - loňskému překvapení Vanishing Time: A Boy Who Returned (na který napsala výbornou recenzi abhorsenka). Příběh o chlapci, který byl "zaseknutý v čase" je jedním z těch snímků, o kterém není radno psát, musí se vidět... Mimořádné herecké výkony, podmanivá kamera a zdánlivě šílený námět přetavený ve filmový klenot, který pobaví a přitom nenásilnou formou přinutí k zamyšlení. Takovéto filmy prostě nikde jinde točit neumí...Veríme, že sme vás potešili naším výberom a možno vám aj rozšírili obzory. Obohatili by ste však náš zoznam o nejaký filmový kúsok? Alebo s ním úplne súhlasíte? Ako zvyčajne sa nezabudnite o svoj názor s nami podeliť v komentároch.

Na budúci týždeň v pondelok 14.8. o 15.00 sa budeme v novom dieli tejto série venovať umeleckým multitalentom

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9