Redaktori odporúčajú: Najobľúbenejší spevák

15:00 | 31.07.2017 monika 565 1
Minulotýždňový Redaktori odporúčajú sa vracajú v pánskej verzii a dnes budeme hľadať s našimi redaktormi najlepšieho speváka. 
​Changmin (TVXQ) - Over
​Changmin (TVXQ) - Over FOTO: Screenshot z vystúpenia

Monika:

Pôvodne som sa cítila trochu stratená pri tejto téme, keďže predsa len počúvam väčšinou speváčky a dievčenské skupiny. Nakoniec som však po dlhšom rozmýšľaní vybrala 4 esá, ktoré tu musia byť.

Začnem Japonskom, kde som mala hneď jasno, kto tu musí byť. Keď totiž vynechám japonský rock a pozriem sa len na pop, tak nájsť speváka, ktorý vie spievať a nezapadá do sterotypu ,,fanservis boy idol“, je niekedy priam nadľudský výkon. Ja však na jedného nedám už roky dopustiť, a to je Ken Hirai. Jedinečná farba hlasu a úžasná práca s ním, a navyše ešte štýl, ktorý som u nikoho iného nevidela (a to si myslím, že som toho zažila už dosť v hudbe). Čo viac chcieť?

Ďalším spevákom je Wang Leehom, ktorého asi dlho predstavovať nemusím. Pokiaľ ide o čínsky hovoriace krajiny, tak je číslo jedna. Čo vezme do rúk, to sa mu podarí a má všetko, čo by ste u dobrého speváka mohli hľadať. 

 
 
U kórejskej časti musím jednoducho spomenuť TVXQ. Pravdupovediac, Yunho aj Changmin sú na takmer rovnakej úrovni, ale keď príde na lámanie chleba, ja sa prikláňam na stranu Changmina. Mne je jednoducho sympatickejši a z jeho výšok mám zimomriavky aj počas snov. 

Yomi: 

Vybrat jen pár zpěváků byl pro mě trochu oříšek, protože mám široký žánrový záběr. Nakonec jsem vybrala tyto čtyři:

Yomi z Naitomeii alias Chiba ze Sendai Kamotsu, pro mě naprostý mistr hlasu. Oficiálně vystupuje na japonské scéně jako dvě různé osoby a pro každou má svůj unikátní hlas. Mě si získal nejen svým hlasem, ale i osobností malého perverzáka a lumpa.

Kamenashi Kazuya z KAT-TUN bývala moje velká láska. Skrze všechny japonské doramy, které jsem s ním sledovala, jsem si zamilovala nejen jeho herecké dovednosti, ale také jeho písničky. Není to zpěvák v pravým slova smyslu, ale zbožňuji jeho hlas a tvorbu. 
 

 
 

Rapper Dok2 mě přivedl na korejský hip hop, i když jsem dosud tomuto žánru nijak neholdovala. Lee Hong Gi z FTISLAND je pro mě nejen skvělý herec, ale jeho hlas mi učaroval a stal se pro mě zpěvákem No. 1 z korejské scény.


 
 

Kali:

Musím se přiznat, že dnešní téma mi dalo opravdu zabrat. Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, o kterého zpěváka se s vámi podělit - myslím že všichni, které jsem zvažovala, by totiž stáli za zmínku.

Nakonec jsem se rozhodla za c-pop pro hongkongského zpěváka Jackyho Cheunga. Jacky je muž mnoha talentů - vedle zpěvu si totiž zahrál ve více než 60 filmech. Přestože svou pěveckou kariéru začínal již v osmdesátých letech, na plno ji rozjel až v letech devadesátých. Jackymu je dnes 56 let a zpěvu a herectví se stále naplno věnuje.

Druhého zpěváka nemusím dlouze představovat, vybrala jsem si svého nejoblíbenějšího umělce z oblasti k-popu, PSYe. PSY byl prvním zpěvákem, který mě ke k-popu přivedl, a to hlavně, jako i většinu lidí, díky svému hitu Gangnam Style. PSYe jsem si oblíbila hlavně díky jeho originalitě ať už v klipech, písních nebo jeho osobitému stylu, oceňuji na něm, že se nebojí být jiný, a jak můžeme na jeho celosvětové popularitě vidět, funguje to.


 

Eunka:

Mám hodně oblíbených zpěváků, ale většina je z idol k-pop skupin (Sung Kyu z Infinite, Chen z EXO, Yo Seop z Highlight, Leo z VIXX atd...), čemuž jsem se chtěla protentokrát vyhnout. Zaměřila jsem se na sólisty. Pravda, Hwanhee je součástí dua Fly to the Sky, ale velkou část své kariéry působí sólo. Nemyslím, že ho na naší zemi zná moc lidí, a to je škoda, protože má úžasný a emotivní hlas, který dokáže uplatnit hlavně v baladách.


 

Evča:

Ti, co mě znají, vědí, že je Jonghyun (SHINee) můj nejoblíbenější interpret a osobnost, co se týče k-popové scény jako takové. Nebyla bych to tedy já, a vlastně bych i lhala, kdybych ho neuvedla jako svého nejoblíbenějšího zpěváka. Zvládne každý styl a koncept a jeho nyní již známé skladatelské schopnosti (Lee Hi, EXO, IU, Taemin, SHINee, Lim Kim...) jsem si taky zamilovala. Jeho hlas, originální styl i texty mi neskutečně sedly a každá jednotlivá skladba je pro mě speciální.


 

abhorsenka:

Jistě je skvělých zpěváků mnoho, já tentokrát vyberu tři, kteří mě při přečtení dnešního tématu napadli jako první.

Zion.T je chlápek, kterého si nespletete, má vlastní styl plný příběhů a emocí. Svůj osobitý šarm navíc dodává každému, kdo s ním spolupracuje. Tentokrát je to Zionova píseň Yanghwa BRGD v duetu s Jung Kookem z BTS.Druhým mým oblíbencem je taiwanský zpěvák Bii. Mladík, který je poloviční Korejec, působí ovšem pouze v čínských lokacích. Většinou se zaměřuje na balady a pomalejší skladby, kde opravdu nejvíc vynikne jeho úžasná barva hlasu. No vyzkoušel si už i herectví v seriálu Bromance. Působil také v kvartetu Unstoppable stejně jako Dino Lee, Andrew Tan a Ian Chan.

A právě Dino Lee je mým posledním výběrem. Kluk s rockovým feelingem a přímo viditelnou láskou k hudbě mě očaroval díky filmové roli v Our Times. Jeho hudba mě od té doby prostě oslovuje.


 

Black Rainbow: 

Ve svém prvním doporučování bych ráda vyzdvihla zpěváky původně pocházející ze stejné skupiny, i když aktuálně v ní jsou již pouze dva. (Ano, jedná se o EXO.)

Hlasy D.O a Baekhyuna jsem začala při svém k-pop startu rozpoznávat snad dříve než jejich obličeje a doteď jsou pro mne jejich sólové písně na vrcholu 'uklidňovacího' playlistu. Mluvím zde hlavně o D.Ově Scream z OST k filmu Cart, který si ke mně našel cestu jak skrze hudbu, tak skrze text a doteď je pro mě písní, kterou bych si vybrala, kdybych měla z celého k-popu slyšet po zbytek života jen jednu.

Baekhyun toho má na kontě více, hlavně ve spolupráci s jinými umělci, osobně bych tedy mimo Beautiful ze soundtracku k EXO Next Door ještě ráda zmínila své oblíbené collabs The Day s K.Will a Rain se Soyou.


 


Fanoušci EXO již pravděpodobně tuší, že druzí dva umělci budou Luhan ZTao.
Oběma se ve své sólové kariéře velmi daří a kolikrát to vypadá, že Luhan vydává nové písně snad každý týden. Bylo tedy z čeho vybírat, ale nakonec jsem si řekla, že vzdám hold jeho nejnovější písni On Fire, která se mi zalíbila na první poslech. Pro milovníky pomalejších a jemnějších songů pak doporučuji Skin to Skin a What If I Said.

Frekvence 'comebacků' ZTaa závisí čistě na jeho náladě, přesto se mu podařilo za těch pár let vydat víc než dost kvalitních písní a i přes výběr níže bych jich tu třískla ještě nejmíň pět. Moje aktuálně nejoblíbenější je OST k úžasnému filmu Edge of Innocence, 19. Pro fanoušky rappu tu pak je třeba Black White (AB)The Road nebo ZTao ft. Wiz Khalifa - Hello Hello.


 

Eobie:

Za seba na záver dnešného článku dodávam, že nedám dopustiť na sólo tvorbu Henryho zo Super Junior, či už ide o poslednú I'm Good alebo staršie piesne. Taktiež si už dlhé roky rada vypočujem všetko sólové, čo vydá Jeong Jin Woon. Jeho hlas je síce veľmi špecifický, no bez výčitiek môžem povedať, že patrí medzi mojich TOP 3 najobľúbenejších spevákov. Ako posledného speváka som si vybrala, teraz už v súčasnosti člena kapely everbloom, Davida Oh. 

 Čo hovoríte na dnešný výber redaktorov? Koho by ste za seba pridali vy? Ďalší týždeň sa môžete tešiť na Najobľúbenejšie seriály, filmy alebo anime, ktoré nikto nepozná. 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9