Redaktori odporúčajú: Najobľúbenejšia chlapčenská skupina

15:00 | 27.02.2017 monika 20
Po najobľúbenejších dievčenských skupinách si pre vás naši redaktori pripravili aj chlapčenský výber. A kto sa do výberu dostal?
Super Junior
Super Junior FOTO: instiz.net

Monika:

​Tak toto nebola až taká jednoduchá úloha, ale nakoniec som si dokázala vybrať svojich obľúbencov. Jednoznačne Super Junior – to je pre mňa prvá chlapčenská skupina a dodnes majú miesto v mojom srdci. Myslím, že túto skupinu predstavovať veľmi netreba, a tak vám sem redšej pridám rovno dve piesne - hit Sexy, Free & Single a moju srdcovku SWING.

 

Ďalšiu skupinu, ktorú zbožňujem, je jednoznačne ARASHI. Táto skupina má veľkú chybu v tom, že k ich tvorbe je ťažšie sa dostať – čo sa mi však dostane pod ruky, tak to milujem. Od ARASHI tu mám svoju najobľúbenejšiu pieseň P・A・R・A・D・O・X, ktorú v roku 2013 vydali na svojom 12. albume LOVE

anya0305:

Musím říct, že vybrat si jednu nejoblíbenější skupinu je pro mě nemožné, proto jsem se rozhodla představit vám dvě. Než vám je představím, chtěla bych říct, že pořadí, ve kterém je uvedu, nic neznamená a je tu jen proto, abych to mohla napsat. Mám je ráda všechny stejně. První z nich jsou 2PM. Byli první chlapeckou skupinou, které jsem v roce 2010, kdy jsem se dostala ke korejské hudbě, propadla. Zaujali mě svými beastly koncepty a akrobatickými prvky v choreografiích (hlavně na začátku). Sice z konceptu beastly idols přešli ke klidnějším, sexy konceptům (sem rozhodně nejde počítat Go Crazy, protože tam se prostě zbláznili), ale pořád jsou to ti stejní úžasní 2PM, které jsem si zamilovala. Píseň, kterou vám představím, je pro mě speciální (je to moje stužkovací píseň z maturitního plesu). Je to 10 Out of 10 Points.

Další nejoblíbenější skupinou jsou U-KISS. Kluci si mě získali poněkud zvláštním způsobem. Může za to Kevin. Nebo spíš, je to díky Kevinovi. Asi v roce 2012 jsem slyšela nějaké jejich písničky na AsianStyle Party, a protože se mi zalíbily, kamarádka (věrná KissMe) mi je poslala a já je začala poslouchat. Hned jak jsem zaslechla Kevinův hlas, zamilovala jsem si ho (tomu andělskému hlasu jde velice těžko odolat). Dlouho jsem kluky nerozeznala, jen jsem zaznamenala, když Dongho odešel ze skupiny a Eli se oženil. Pak jsem jednou na After School Club slyšela Kevina zpívat a konečně zjistila, komu ten hlas, který tak zbožňuju, patří. No a pak jsem je začala sledovat víc a zamilovala si je všechny. Moje první píseň, kterou jsem slyšela, byla 0330. Mezi mé nejoblíbenější skupiny patří i INFINITE, ale nemůžu si zabrat všechno pro sebe, takže jsem vybrala jen dvě skupiny.

 
 

Eobie: 

Neviem slovami vyjadriť, ako veľmi som si obľúbila členov a hudbu INFINITE. Sú pre mňa najobľúbenejšou a najlepšou skupinou len asi rok a pol, no za ten čas som si ku všetkým členom našla svoju vlastnú cestu a sú u mňa úplne prvou skupinou, kde mám rada úplne všetkých! Sú naozaj úžasní, skvelí, dokonalí, charizmatickí a taktiež im ďakujem za tak kvalitnú a výnimočnú hudbu, ktorú s nami zdieľajú. Myslím si, že ostanú tými naj z naj ešte veľmi dlho, možno navždy.
​Ako ďalšiu skupinu musím v tomto výbere spomenúť BTS. Počúvam ich už od debutu a musím priznať, že aj keď ich INFINITE predbehli, pred dvoma až troma rokmi boli skupinou, na ktorú som nedala dopustiť a poctivo som s nimi prežívala každý comeback, víťazstvo, show a pod. Majú u mňa ale ako skupina tiež vysoké miesto v rebríčku top skupín. Mám veľmi rada aj GOT7 a B.A.P. V tomto prípade znova obe skupiny počúvam od debutu a boli mojimi naj favoritmi tiež veľmi dlhú dobu, no neradím ich v tejto dobe, bohužial, už medzi tie úplne najobľúbenejšie. 

 

M.Chan: 

Mojou najobľúbenejšou skupinou sú INFINITE, ale nechcem ich tu pridávať znova, aby som sa neopakovala, aj keď ich prvenstvo nič nepredbehne. Majú u mňa veľmi špeciálne miesto a už sa neviem dočkať ich ďalšieho comebacku. Dá sa povedať, že mojou druhou najobľúbenejšou nie skupinou, ale kapelou sú FTISLAND. Mám veľmi rada Hong Kiho hlas a ich piesne sa rovnako triafajú do môjho štýlu, či už balady alebo tie poriadne rockové. Ďalšiu skupinu uvádzam 2AM, ktorí sa síce nerozpadli, ale oficiálne ako skupina pod JYP už nevystupujú. Ich balady mám rada už nejakú dobu a vždy si ich môžem pustiť bez toho, aby sa mi obohrali. Je naozaj náročné vybrať si aj iné obľúbené, pretože k-pop počúvam podľa nálady a chuti. Mám však veľmi rada aj BTS, B.A.P, GOT7, 2PM a starú tvorbu BIGBANG, pretože tá nová mi veľmi nie je pochuti.
  
 

Eunka: 

Vybrat oblíbenou skupinu není jednoduché a já mám v srdci hodně komůrek a do každé komůrky se nějaká ta skupina krásně vejde. Nejraději mám už několik let INFINITE, ale ti už tu byli zmíněni. Pak jsou tu i další skupiny jako VIXX a Highlight (naši bývalí BEAST), já si ale vybrala tři další. MBLAQ jsou skupinou, se kterou jsem se hodně radovala i trápila. Ten rok, kdy jim odešli Joon a Thunder, mi dal zabrat. Nechtěla jsem, aby se rozpadli, ale dnes už to vidím jinak. I kdyby šli všichni sólo, budu je dál sledovat a vzpomínat na tolik úžasné hudby, co mi dali. Část mě vždycky bude A+. 

CNBLUE jsou další srdcová záležitost. Trocha toho jemného rocku v popovém světě... tomu se nedá říct ne, když já navíc na rocku vyrostla. Jejich starší tvorba měla větší šmrnc, ale copak bych je mohla poslat k šípku, jen proto, že kapánek vyměkli? Já už taky dnes kolikrát dávám přednost baladám a mainstreamu. A nestydím se za to. A EXO, to je kapitola sama o sobě. Neznám je tak dlouho, jak by to mohlo vypadat, a jeden čas jsem je ani neměla moc ráda. Asi to vycítili a o to víc se mě teď drží. Myslím, že mě svou hudbou dostali přesně tam, kam chtěli. Do té své komůrky napochodovali rychle a neustále mi tam vyhrávaj Love Me Right. Mají štěstí, už je nevyhodím, zahnízdili se a pořádně.

 


 

Minyeon:

Nebudeme si nic nalhávat. Většinu z nás u k-popu drží klučičí skupiny a je nelehký úkol vybrat jen jednu oblíbenou. Osobně jsem začínala na BIGBANG, postupně se propracovala k Super Junior a dlouhá léta mým favoritem byli CNBLUE, které v té době v Česku téměř nikdo neznal. Pak jsem se dostala na koncert B1A4, který nepěkně zamíchal mým bias listem a B1A4 se přes veškeré mé odmítání pomalu prodrali na přední příčku. Zatímco u CNBLUE jsem si zamilovala nenápadné spojení s rockovou hudbou (které se pomalu víc a víc vytrácí...), u B1A4 mě zaujala rozvernost a radost, která z jejich tvorby přímo srší. Dalšími oblíbenci, které si ráda poslechnu, jsou BTSU-KISS nebo BEAST.

 

Evča:

Mými jedničkami jsou jednoznačně SHINee – žádná skupina mi nikdy nesedla tak jako oni, jak stylem hudby, tak skvělými povahami členů. Jsou neskutečně silnou pětkou, ve které každý zvládne jak zpěv, tanec i rap. Mohla bych tu popsat dvacet odstavců superlativy, však to všichni známe.

Na dalších příčkách by se pravděpodobně objevili úžasní EXO nebo VIXX, o jejichž schopnostech všichni víme, ale za přihození v tomto článku stojí i zde méně zmiňovaní, ale extrémně talentovaní Seventeen nebo obecně často přehlížení History, Cross Gene a KNK.


 

abhorsenka:

Nejsem žádný bláznivý fanoušek, proto můj výběr nejoblíbenější skupiny ovlivnily skladby, které mám nejraději. Jednoznačně mohu říct, že nejvíc stálic v mém play listu mají chlapci z BIGBANG. A pokud mám vybrat alespoň dvě nejoblíbenější písničky, budou to Monster a pomalejší Let´s Not Fall in Love.  

 

NanaTatsumi:

Priznám sa, že som naozaj veľký fanúšik chlapčenských skupín a určite ich častokrát uprednostňujem pred dievčenskými. Mohla by som tu spísať celý zoznam skupín, ktoré mám naozaj rada, no nakoniec som na to šla hlavne cez hudbu a diskografiu! Prvá skupina, ktorú som si vybrala (a možno tým nikoho neprekvapím) je skupina GOT7. Aj napriek tomu, že ich snáď každý z nás pozná, málo kto skutočne prepadol ich hudbe. Vec ktorá ma na GOT7 fascinuje asi zo všetkého najviac je to, že okrem toho, že sú to naozaj talentovaní chlapci vo všetkých smeroch, podieľajú sa aj na samotnej tvorbe každého albumu. Okrem toho, že si píšu vlastné texty, častokrát sa podieľajú aj na samotnom skladaní hudby a v konečnom dôsledku aj na tvorbe choreografií. Mohla by som ich tu chváliť ešte dlho, no radšej prejdem na druhú skupinu, ktorá od nich nemá tak ďaleko. DAY6 sa na hudobnej scéne pohybujú ani nie dva roky, no aj napriek tomu ľudí neustále ohromujú svojim talentom. Mňa dostali hneď pri debute a priznám sa, že z comebacku na comeback im prepadám viac a viac. Táto skupina si rozhodne zaslúži viac pozornosti ako je im venovaná! Keby môžem menovať ďalej, určite by som spomenula skupinu SHINee, Super Junior, EXO, 2PM, Teen Top a v poslednej dobe aj u tunajších redaktoriek obľúbenú skupinu INFINITE!


 

Mei:

Moje nejoblíbenější skupiny jsou jednoznačně BIGBANG a JJCC. BIGBANG jsou a nejspíše i vždycky budou moje skupina číslo 1!!! K JJCC jsem se dostala ještě před jejich debutem, je to přeci jen skupina, kterou sestavil můj oblíbený Jackie Chan, a od té doby sleduji každý jejich nový klip a píseň. Je velká škoda, že je lidé moc nesledují. Kluci mají rozsáhlý repertoár a mnoho různých písní. Myslím, že například Fire, Where You At a Freedom se hodně povedly. Jsou to dobré taneční songy s chytlavým refrénem. Hlavně Freedom jsem si poslední dobou celkem oblíbila. Je škoda, že jim lidé nevěnují moc pozornosti a spíše je ignorují a přehlížejí. Rozhodně by si zasloužili víc pozornosti. Aspoň v ČR. Vždyť je to zatím jediná skupina, která nám do Čech a na Slovensko poslala osobní video-pozdrav. Za to bychom si jich tady měli vážit trochu víc.Z čínských mám nejradši M.I.C (Made In China). Mají skvělé rappery. Jejich společné pomalé i taneční songy jsou super a jejich sóla možná ještě lepší. Dobré songy, kromě těch níže, jsou například Hangover part 2, Super Daddy, Who's That, Get Out, Wonderful Life nebo Fly Away.

 

A nakonec Thajsko. Před pár roky jsem si tu oblíbila skupinu s názvem Evo Nine. Byla to fajn skupina, vydávala dobré písně, ale pak rychle zmizeli. Stále působí pod společností Mono Music, podobně jako známé thajské dívčí skupina Candy Mafia nebo G-20. Ovšem dlouho nic nevydali a někteří z nich se věnují spíše herectví. Což je docela škoda. Vážím si jich i proto, že pro náš web tehdy, když byli na hudebním vrcholu, poskytli rozhovor.

 

adamophobia:

Aj napriek tomu, že som fanúšikom najmä dievčenských skupín, nájde sa niekoľko chlapčenských skupín a kapiel, na ktoré nedám dopustiť. Mojou najobľúbenejšou sú celkom jasne DAY6. Ak mám byť úprimný, je to asi jediná kapela, pri ktorej obľubujem všetku jej tvorbu. Nie je asi ani jediná pesnička, ktorá by sa mi od nich nepáčila, a to i napriek tomu, že vydali už dva mini albumy a dva singel albumy. Možno si ich hudbu vážim a mám ju rád o to viac, keď viem, že si ju komponujú sami. Mám dojem, že takmer každá jedna pieseň by mohla byť bezpochyby i titulnou skladbou ich albumu. Mojou jednoznačne najobľúbenejšou piesňou od DAY6 je Letting Go z ich druhého mini albumu Daydream. Ostatnými skladbami, ktoré sú na mojom najhranejšom playliste, sú Out Of My Mind, Colors či First Time. Dúfam, že tento rok, kde každý mesiac pripravujú comeback a koncert, sa zviditeľnia a ľudia si začnú všímať ich tvorbu viac. Ostatné skupiny, ktoré si tiež získali moju pozornosť, sú Winner, BEATWIN, iKon a taktiež BIGBANG, ktorí boli mojou prvou k-pop skupinou.

 

Kim LeeNy:

Vzhledem k výše uvedeným skupinám jsem chtěla ze svých nejoblíbenějších vybrat ty, které se ještě nezmínily. Začnu u B.A.P, kteří byli mojí vůbec první skupinou a jsou pro mě taková srdcovka. Ještě se mi nestalo, že by mě od nich nějaká písnička omrzela. Jako další přihazuji Monsta X, které sleduji od debutu a od survival-show No.Mercy. Zbožňuju jejich self-cam MVčka. A do třetice jen toho dobrého - iKON, kdo by je nemiloval, že? Samozřejmě sleduju spoustu dalších skupin, např. Day6, Winner, NCT, GOT7 a Pentagon
 
  

Alli:

Mojou prvou chlapčenskou skupinou boli Super Junior a svojím Mr. Simple ma v mojich K-popových počiatkoch úplne pobláznili. Získali si ma svojou veselosťou, energiou a chytľavými songami. Nehovoriac o dojemných a romantických baladách. Doteraz mám chalanov neskutočne rada a vždy sa nesmierne teším na ich nové piesne. Tento rok majú pre nás dokonca naplánovaný špeciálny comeback, takže som zvedavá, čo nové ukážu tentokrát. 

 

V minulosti som počúvala najmä dievčenské skupiny, ale vďaka mojim skvelým kamarátkam som dnes okrem SuJu taktiež aj veľká fanúšička chalanov z EXO, BTS, NCT či INFINITE. Som si ale na 100% istá, že onedlho by som sa k tým fešákom dopracovala aj sama. Veď napokon, odolali by ste im?

 

Katarinka:

Ak mám byť úprimná, vybrať tú najobľúbenejšiu chlapčenskú skupinu nebol pre mňa až tak veľký problém, pretože mojou bezkonkurenčnou jednotkou bolo, je a vždy aj bude EXO. Chalanov mám v tomto zložení rada (aj keď stále mám bližšie k EXO-K) a prvenstvo si u mňa držia nielen vďaka kvalitným piesňam, ktoré tvoria väčšinu môjho playlistu, ale aj tanečnému talentu, choreografiám, vzťahu k fanúšikom, atmosfére ich koncertov, charizmatickým osobnostiam, a, pravdupovediac, veľkú zásluhu na tom má aj ich vzhľad a trendový šatník. Rozhodnúť sa pre najlepšiu pieseň však už tým tvrdým orieškom bolo, momentálne som si obľúbila Transformer, ale mám rada takmer všetky, môžem spomenúť známe hity, ako napr. Growl, Lotto, Monster, Love Me Right, The Star, Call Me Baby, Coming Over... A texty a melódie ich hudobných balád sú dych vyrážajúce, myslím si, že dokážu odreagovať, povzbudiť a prinášať nádej. Nedá mi nezdôrazniť spoluprácu niektorých členov skupiny s inými interpretmi a tiež sólo piesne, napr. D.O. a jeho Tell Me What Is Love je naozaj nádherná a slovami neopísateľná. Dnes som pre vás zvolila tanečné lahôdky:

 

Obdivujem aj členov BIGBANG, ktorí dokážu byť aktívni vo viacerých oblastiach, držia sa na vrchole už dlho a stále majú naozaj veľkú základňu verných fanúšikov. Piesne ich albumov, vrátane toho ostatného štúdiového zo série MADE, si vždy rada pustím a neomrzia ma. Z ďalších skupín som si našla cestu k INFINITE, predovšetkým niektoré ich songy a MV sú naozaj ukážkové. Kvalitnú tvorbu prinášajú tiež B.A.P, GOT7 a často v mojich ušiach znejú aj hity od SHINee. Priznám sa, momentálne som na akejsi vyhliadkovej ceste za hľadaním ďalších obľúbencov a som si istá, že ich určite nájdem, veď len výber mojich skúsených kolegov ponúkol pestrú paletu unikátnych skupín a piesní, postupne doplňujúcich môj zoznam.

A ktorá je vaša najobľúbenejšia chlapčenská skupina? Zhodli ste sa s výberom našich redaktorov? O svoj názor sa s nami určite podeľte v komentároch. 

Diskuze

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9