Krabička z Japonska: A box from Tokyo [Recenze]

17:00 | 18.02.2015 TerryALS 1581 10
Toužíte mít doma japonské drobnosti, roztomilé věci nebo kosmetiku? Tento boxík volá vaše jméno.
Všechny věci v boxu
Všechny věci v boxu FOTO: TerryALS!
A box from Tokyo je stránka, na které si můžete pořídit jeden ze šesti nabízených boxíků: Beauty set s japonskou kosmetikou, Stationery set s papírnickými potřebami, Mount Fuji special set se suvenýry z hory Fuji, Fun letter set pro psaní dopisů, Okashi set s dobrotami nebo Onsen set s relaxačními věcmi do koupelny. Každý z těchto setů stojů od 500JPY do 4500JPY, tj. zhruba 102-920Kč. V ceně není zahrnuté poštovné, které je pro Evropu stanovené na 1850JPY, tj. 380Kč. Cena za poštovné může mnohé odradit. Všechny ostatní boxíky, na které jsem zde recenzi napsala, mají poštovné již v ceně samotného boxu. A 380Kč není málo. Platba musí navíc proběhnout přes Paypal a to v Japonských jenech, nikoliv v Eurech nebo Amerických dolarech. Pokud ale toužíte mít doma něco, co se jen tak nedá objednat, pak tato stránka stojí za uvážení. A ted´ se pojd´me podívat na věci, které byly v boxu věnovanému hoře Fuji!

 

Nejdříve bych se chtěla trošku věnovat tomu, jak byl boxík zabalený. Byl to v mém životě úplně první balíček, který mi přišel v tašce. Nikdy by mě nenapadlo takto něco na poslání zabalit, ale ve skutečnosti jde o velmi praktickou věc. Nemusíte balík strkat do vlastní tašky nebo ho těžkopádně nosit v ruce. Jednoduše chytíte za uši a jdete. Celá krabice byla navíc zabalena do pěkného modrého papíru, na kterém byly vyzobrazeny věci, pro které je Japonsko známé. Například šamisen, bonsaj nebo sushi.

 

Na krabici byl přilepen lísteček se seznamem věcí, které se uvnitř skrývají (zakryla jsem svojí adresu). Hned po otevření jsem si všimla dopisu, který mi napsali. Netuším, zda dávají takový dopis ke každému boxu, jelikož mám tento v ruce poprvé, ale bylo to velmi milé gesto. Dále jsem dostala pohled s horou Fuji a samolepky. Samolepky jsou na pěkném papíru a každá z nich je zlatě olemována.

 

Věc, která snad nesmí chybět v žádném setu věnovanému Japonsku - origami papír. V tomto balení se skrývá osm různých vzorů společně s návodem, jak poskládat horu Fuji (viz. obrázky na ukázku na přední straně obalu, levá fotografie). Zkoušeli jste někdy něco podobného poskládat? Jaké origami skládáte nejraději?

 

Spínací sponky ve tvaru Fuji jsem ještě neviděla. Určitě by to byl pěkný dárek pro někoho, kdo Japonsko miluje; at´ už pracuje v kanceláři nebo je studentem, který si potřebuje urovnat papíry nebo zpestřit učebnice a poznámky.Tento setík je podle popisu slavným pohledem na horu Fuji a jedná se o gumu na gumování. Nemyslím, že by se ale našel někdo, kdo by ho takto využil, protože je moc pěkný a lépe se snad hodí jako dekorace stolu. Byli byste schopni tento set rozložit a gumovat s ním?


 
Poslední věcí v setu byly papírky na poznámky. Můžete je podle návodu na druhé straně složit a vytvořit tak hravou dekoraci se vzkazem. Jaký vzkaz byste na ně napsali vy a komu byste ho dali?
 

Zaujal vás tento set nebo jiný na A box from Tokyo stránce? Pokud ano, pak máte možnost si o jeden zahrát. Poslali mi totiž nejen jeden pro recenzi, ale také druhý pro giveaway! Není to setík s horou Fuji, ale jedná se o jeden speciálně vytvoření pro tento giveaway.Krabice obsahuje: origami set papírů, pohlednici a poznámkový bloček. Chcete si o tyto věci zasoutěžit? Pak sledujte POT stránku, na které se objeví článek s bližšími informacemi hned, jak bude tato recenze zveřejněna.


FOTO: TerryALS!

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9