Betoyo Box [Recenze]

16:00 | 26.12.2014 TerryALS 11
Jak získat otaku překvapení v boxu? Předplatit si Betoyo box přímo z Japonska. Přečtěte si o tomto boxi recenzi a zapojte se do giveawaye.
Betoyo Box - Prosincový boxík
Betoyo Box - Prosincový boxík FOTO: TerryALS
Poté, co jsem udělala recenzi na Kawaii Box, jsem dostala dotaz, zda je možné si takto předplatit i něco, co má blíže k anime a manze. Má odpověď zní ANO. V tomto článku bych vám tedy chtěla představit Betoyo Box; další z velké řady předplatitelských boxíků, které vám přijdou až domů.
 
BETOYO BOX je boxík, který si můžete předplatit stejně jako časopis. Chodí vám každý měsíc s tím, že si můžete vybrat, zda chcete jen jeden box nebo předplatné na tři měsíce (tj. 3 boxy). Všechny otaku věci v boxíku jsou vždy licencované a přímo z Japonska. V boxíku najdete pět až šest věcí, od hraček a figurek až po dobroty. Betoyo box stojí 36,67 USD (zhruba 810 korun). V ceně je již zahrnuto poštovné a podací číslo a box k vám dorazí do dvou týdnů po zaplacení.

 
 
Boxík přijde zabalený v papíru a po rozbalení je uvnitř krabice převázaná červenou stužkou. Už při přebírání boxíku od pošťačky jsem si všimla, že chrastí, což většinou znamená to, že není uvnitř ničím vypodložený (např. bublinkovou fólií). Měla jsem pravdu. Věci byly v krabici volně. Musím ale upozornit na to, že všechny byly v samostatných obalech, takže se nejednalo o něco, co by se při takovémto způsobu přepravy rozbilo.Všechny věci z prosincového Betoyo Boxu:
 • Tokyo Ghoul (manga a anime) - plakát
 • Fullmetal Alchemist (manga a anime) - Vol. 2 trading arts, full color ver. metallis - sběratelská figurka
 • Sailor Mars (manga a anime) - puzzle
 • Code Geas (manga a anime) - CC kartička
 • Super Mario 3D World (PC hra) - vajíčko s figurkou
 • Kuroko's Basketball (manga a anime) - kulička s figurkou

 
Plakát byl v krabičce srolovaný a přelepený samolepkami Betoyo Boxu, aby se v krabici nerozbalil a nezmuchlal. Velikost plakátu je A3 a je na velice kvalitním papíru s kvalitním tiskem. Pokud jste o Tokyo Ghoul ještě neslyšeli, pak vám toto anime vřele doporučuji. Má celkem 12 dílů (manga má 4 knihy) a zkouknete ho raz dva. Příběh je o Kenovi, který je odvezen do nemocnice po srážce s podivnou ženou. Když se hoch probudí, zjistí, že podstoupil operaci, při které ho z poloviny přetransformovali na ghoula, pojídače lidí. Nejde tedy o anime pro milovníky romantických komedií. Nudit se při něm určitě nebudete.

 
 
Fullmetal Alchemist figurka je třešinkou na dortu a zároveň jakýmsi hlavním dárkem. V každém boxíku totiž dostanete nějakou sběratelskou figurku. Nepodařilo se mi zjistit, jaká z nabízených figurek se v balení schovává. Musela bych krabičku otevřít a to jsem nechtěla, protože chci figurku darovat nějakému FMA fanouškovi (jelikož toto anime nesleduji). Figurky, které se mohou v boxíku nacházet, jsou: Edward Elric, Maes Hughes, Lust, Envy, King Bradley nebo Izumi Curtis.

 

Sailor Mars puzzle se 150 dílky. Zde bych měla podotknout, že do prosincových boxíků byly náhodně zabaleny puzzle s obrázky Sailor Moon, Sailor Venus, Sailor Mercury, Sailor Jupiter, Sailor Venus a poté se všemi pěti dohromady. Je zde nějaký fanoušek této mangy z roku 1991 (poté zpracované jako anime)?
 
Anime Code Geas se stalo populární hned po zveřejnění první epizody a já se musím přiznat, že jsem ho sledovala se zatajeným dechem úplně celé. Plastová kartička s CC, hlavní ženskou postavou tohoto anime, nemá na zadní straně žádný obrázek nebo logo. Je to škoda, ale na druhou stranu je kartička kvalitní a moc pěkná.
 
Krabička se Super Mariem mě překvapila. Jedná se totiž o čokoládové vajíčko s dárkem uvnitř! Taková lepší varianta Kinder vajíčka. Na krabičce bohužel není obrázek všech postaviček, které můžete ve vajíčku najít, ale pokud Super Mario znáte, pak zcela jistě víte, koho můžete uvnitř nalézt.


 
Další věcí s překvapením byla kulička s postavičkami z Kuroko's Basketball. Jestli jste si někdy zkusili na dovolené "vytočit" hračku z automatu, pak víte, jak se v Japonsku takovéto kuličky kupují. V případě zájmu je na tomto odkazu ukázáno, jak si někdo "vytočil" právě Kuroko no Basket. V plastové kuličce se skrývala jedna z pěti nabízených postav z tohoto anime. Pro ty z vás, kteří o tomto anime ještě neslyšeli: příběh je o členech basketbalového týmu střední školy, kteří se snaží dostat až do národního finále. Líbilo se vám anime Prince of Tennis? Pak se vám určitě bude líbit i toto.

 
 
Myslím, že jsem dostala toho nejroztomilejšího z nabízených. Co myslíte? Není rozkošný? Jeho jméno je Shoichi Imayoshi. Pro úplnost: další figurky, které byly v této sérii k dispozici, byly: Fukui Kensuke, Kiyoshi Miyaji, Makoto Hanamiya a Teppei Kiyoshi.

Shrnutí:
Betoyo Box je rozhodně něco, co otaku nadšencům na trhu chybělo. Kromě kladných stránek má ale i ty stinné. Například fakt, že ne všichni známe a milujeme všechny mangy a anime, které byly kdy vydané. Může se tedy přirozeně stát, že dostanete box s věcmi, které vás nenadchnout a o kterých vůbec nic nevíte. Na druhou stranu je to požehnání pro všechny, kteří mají rádi objevování a nevadí jim se takto dozvědět o anime, o kterém předtím neslyšeli.

Plusy Betoyo Boxu:
 • Za cenu se pořízení boxu vyplatí. Sběratelské licensované figurky jsou většinou drahé a v některých případech ty, které v boxu naleznete, už jinde neseženete. Navíc objednání z Japonska a následné poslání k nám se hodně prodraží.
 • Objednání boxu je více než jednoduché a celý tým mluví anglicky, takže se domluvíte bez potíží.
 • Betoyo Box vám bez problémů pošlou i do ČR nebo SR.
 • Všechny věci uvnitř jsou licencované.
Mínusy Betoyo Boxu:
 • Zaplatit za něj můžete jen pokud máte PayPal.
 • Myslím, že by bylo nejlepší do boxíku přidat i seznam věcí, které v něm jsou.
 • I když byly všechny věci zabalené v samostatných krabičkách, tak by bylo lepší dát do boxíku nějakou další výplň.
 • Ne příliš vhodné pro ty, kteří milují jen omezený počet mang/anime nebo žánrů (již zmíněno výše) a nemají zájem o rozšíření obzorů.
Jaký je váš názor na tento boxík? Myslíte si, že je to dobrý nápad, nebo je to zbytečné? Znáte některou mangu/anime v tomto článku zmíněné? Která věc se vám líbí nejvíce?

Pokud vás věci zaujaly, velice ráda bych vás pozvala k dalšímu giveawayi, který pořádám ZDE. Můžete v něm vyhrát většinu věcí, které jsem v tomto boxu dostala.


FOTO: TerryALS

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9