Syrinox′s interview with Xiaorishu!

19:00 | 22.10.2014 Syrinox 1
Syrinox vám přináší interview s populární Youtuberkou z Londýna, Xiaorishu! Jste zvědaví, co nám o sobě tato roztomilá holčina prozradila? 
. . .
. . . FOTO: Xiaorishu
Xiaorishu je, jak již bylo zmíněno, Youtuberka z Londýna, která svět obohacuje vtipnými videi z každodenního života, ale i věcmi k zamyšlení. Je velmi otevřená a nebojí se udělat video prakticky na jakékoli téma. Proslavily ji především její série s jazykovými aplikacemi. 

Já, jakožto skalní fanoušek, jsem se rozhodla Xiao kontaktovat a požádat, zda by se mnou neudělala krátké interview. A jak jste se už dočetli, roztomilá Xiao souhlasila! Tak neztrácejme čas a pojďme se do toho pustit.


Q: Ahoj ^-^ Můžeš se pro začátek krátce představit?
Ahoj, jmenuji se Xiao. Je mi 24 let. Narodila a vyrostla jsem v Londýně.
 
Q: Jaký je tvůj původ? V některých videích ses zmínila, že jsi poloviční Číňanka, nemám pravdu?
Ano. Ze 75% jsem Číňanka a z 25% Vietnamka.
 
Q: Tvé 'Draw My Life' video se hezky sledovalo. Bylo pro tebe těžké se takto otevřít?
Jsem od přírody otevřený člověk, co před světem moc věcí neskrývá. Kdykoli udělám nějakou chybu, říkám to druhým, abych je ochránila před děláním těch samých chybných kroků. Jako třeba, že nejít zubaři hned potom, co zjistíte, že máte problémy s dásněmi, je nesmysl.


 
Q: Také videa jako 'Nobody's Perfect' nebo 'Fat Power' jsou naprosto dokonalé. Myslím si, že to mnohým může pomoct získat trochu sebedůvěry a lásky k sobě sama. Alespoň mně to pomohlo. Děkuji ti za ně ^-^
Oh, děkuji ti! Hodně to pro mě znamená.
 
Q: Tvůj hlas je rozhodně zajímavá část tvých videí. Je to tvůj pravý hlas? Víš, je to hrozně roztomilé!
Ano, je to můj přirozený hlas. Z matčiny strany má podobný tón hlasu její sestra. Stejně tak moje babička.
 
Kvůli mému hlasu jsem zůstala na čínské škole jen dva týdny, protože mě ostatní studenti zamykali na záchodech a brali mi věci, říkaje: "Tvůj hlas je tak otravný! Nemluv radši."
 
Q: Odkud bereš nápady na videa? Máš někoho nebo něco, co tě inspiruje?
Mé zkušenosti v životě. Ty jsou mou inspirací.
 
Q: Líbí se mi, jak jsi ve svých videích otevřená, ale - je nějaký rozdíl mezi Xiao na Youtube a Xiao ve skutečném životě?
Ano. Ve skutečném životě jsem mnohem stydlivější a tišší, hlavně, když se mám seznámit s někým novým. Ale ve společnosti mých přátel jsem stejná jako ve videích.
 
Q: Jsi fanoušek K-Popu ~ Jednou jsi zmínila, že tvé oblíbené skupiny jsou BIGBANG a B2ST. Máš i nějakého biase? A co oblíbená píseň?
U BIGBANG to je Taeyang a za B2ST... Kikwang! K písničkám, od BB mám ráda Koe wo Kikasete a od B2ST Midnight.


 
Q: Co je tvým největším snem/cílem?
Žila jsem svůj sen - stala jsem se Youtuberem, ale teď si nejsem moc jistá, pro co dalšího aspiruji… Protože se Youtube stalo z místa, 'kam utíkám, když se cítím ztracená' na 'místo, ze kterého chci utéct'.
 
Q: Máš nějaké životní motto?
Jako první miluj sebe a pak až druhé... Oh, počkej, je tohle vůbec životní motto? Haha.
 
Q: Když si pročítám komentáře pod tvými videi, často vidím lidi psát plno nenávistných slov. Jak se obvykle vypořádáváš s hatery? Musí to být těžké, ačkoli máš na své straně fanoušky.
Youtuber nebo ne, když sebe nebo svou práci publikujete na internetu, vážete se k haterům. Je to součást balíčku. Většinou je ignoruji a čtu si jen ty pěkné a milé komenty. Sem tam mažu hodně negativní komentáře, abych zabránila mým fanouškům v útoku na podobné jedince. Můžou být sladcí, jak chtějí, ale já se nechci stát těmi Youtubery, kteří používají své fanoušky jako živý štít.
 
Q: Když zrovna nepracuješ na videích, co ráda děláš?
Trávím čas s kamarády a rodinou, proto v poslední době nemám moc čas tvořit nové videa. Bývala jsem hodně asociální, co jsem se dostala k internetu. Teď chci svůj život zpět.
 
Q: Byla nebo stále jsi v Soulu. Jaké to bylo? Zažila jsi něco nového? Setkala ses s někým slavným nebo zašla na nějaký K-Pop koncert?
Nebylo lehké se tam vyznat, takže mi první tři dny pomáhali přátelé. Jenže potom se museli vrátit do školy, takže jsem já i můj přítel byli odkázáni sami na sebe. Nemusela jsem ani žádné celebrity hledat, když se na mě jejich obličeje koukaly prakticky ze všech plakátů, budov a tak dále. Není moc Korejců, co by mluvili plynně anglicky: když jsme se zeptali na směr, většinou pokrčili rameny a řekli: "Já... Já nemluvím... Err....".
 
Q: Znáš nějaké další známé Youtubery? Které máš nejraději?
Abych byla upřímná, jediné Youtubery, které sleduji, jsou mí přátelé. Například LouisPei, Boyinaband, WhiteEnglishGirl, KimonoTime a tak dále. Nemám nejoblíbenějšího, protože je zbožňuju všechny kvůli jejich odlišným personalitám a stylu.
 
Q: Příběh Switch i jeho video bylo skvělé! Odkud přišel nápad?
Vlastně bylo inspirováno snem, který jsem měla, až na to, že tam jsem se vyměnila s bratrem.
 
Q: Jakou nejšílenější věc jsi kdy udělala?
Nechtěně jsem si scvakla prsty dohromady sešívačkou.
 
Q: Kdyby sis mohla splnit jedno přání, co by sis přála?
Aby se moje babička cítila lépe.Q: Série s jazykovými aplikacemi jsou dokonalé. Kolikati jazyky mluvíš a myslíš si, že bys mohla udělat i jedno video s češtinou?
Mluvím jen anglicky a trochu kantonsky. Speciální jazykové aplikace dělám jen pro tři top státy. Takže to záleží na facebookových statistikách. Je to proto, abych zabránila přemnožení jazykových videí, víš.
 
Q: Kdybys dostala možnost navštívit Českou Republiku, udělala bys to?
Ráda bych procestovala svět, takže ano. Ale bohužel nejsem zrovna zámožná haha.
 
Q: Poslední otázka: řekni prosím něco českým a slovenským fanouškům!
Ermmm... Miluji vás!


A já děkuji za skvělou spolupráci a poskytnutí podobné příležitosti! 

Pokud vás Xiaorishu zaujala, tady máte pár odkazů:
 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9