Vu Bich Thu - II. vicemiss Vietnam ČR pro rok 2012 [Rozhovor]

19:00 | 06.08.2014 Mei 0
Přečtěte si rozhovor se sympatickou Vu Bich Thu, která se v roce 2012 na Miss Vietnam ČR - Open for Europe stala druhou vicemiss. Na finále letošního ročníku soutěže se můžete těšit už 28. září 2014.
Vu Bich Thu
Vu Bich Thu FOTO: Vu Bich Thu/Miss Vietnam ČR
Co tě vedlo k tomu, že ses přihlásila do Miss Vietnam České republiky?
Zní to jako klišé, ale sama bych se nepřihlásila. Přihlásila mě skupina Vietnamců žijících v Chebu, kteří chtěli mít v soutěži nějakou adeptku z Karlovarského kraje. Hlavní osobou, která mě nejvíce podporovala, byla paní Marcela, což je překladatelka na tržnici Dragon v Chebu. Ta s nápadem přišla jako první a konzultovala to s mými rodiči. Mamka se mě pak zeptala, zda to nechci jít zkusit, chvilku jsem váhala, ale nakonec jsem jí na to kývla. Už od mala jsem ráda sledovala soutěže krásy, tak to pro mne byla taková výzva. Byla jsem zvědavá, jaké to vlastně může být, navíc jsem měla po maturitě, měla jsem už i více času, tak jsem do toho šla.
 
Chtěla jsi být už jako malá modelkou? Přemýšlela jsi někdy dříve, že by ses přihlásila do podobné soutěže, jako je Miss Vietnam?
To vůbec. Raději soutěže MISS a modeling sleduji. Jako malá jsem chtěla být spíše učitelkou prvního stupně. Se sousedkou jsme si na to i jednu dobu hrály. Já jsem byla učitelkou a ona mojí žákyní. Ráda jsem jí zadávala domácí úkoly, držela v ruce červenou propisku a dávala jedničky.
 
Co ti tato soutěž dala?
Účast na Miss Vietnam mi dala mnoho zážitků, zkušeností, šanci poznat nové lidi a také mi dodala více odvahy k tomu se někde projevit a vyjádřit. Také jsem začala více vnímat věci kolem sebe, a nejen vnímat, ale také se o ně zajímat.
 
Zažila jsi během soutěže nějaké zajímavé zážitky?
Každý den byl pro mne něčím zajímavý. Docela byl zážitek už jen to, když jsem poprvé spatřila svou fotografii v týdeníku Tuan Tin Moi. Pak soustředění a finále... Ještě teď si vybavuji, jak to všechno probíhalo. Byl to nezapomenutelný týden, plný napětí, stresu ale i radosti. Nezapomenu také na návštěvu u Karla Gotta.
 
U Karla Gotta jste byly tehdy s děvčaty dokonce na obědě, jaké to bylo?
Nikdy na to nezapomenu. Pro mne to byl rozhodně neobyčejný zážitek, ale určitě i pro všechny holky a celý organizační tým. Najednou se ocitnete v domě, kde žije česká celebrita se svou rodinou. To není obvyklé…
 
Viděla ses od té doby ještě někdy s panem Gottem?
Jen párkrát. Naposledy jsem ho viděla v práci v České televizi, když byl hostem pro interview ČT24. Potom jsem ho jednou potkala v uzenářství na Andělu. (smích)


 
Jak ses dostala k práci v České televizi?
Právě přes Miss. My jsme tam byly s celým organizačním týmem na exkurzi, kterou vedl ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal. Provedl nás po studiích, po patře a zmínil se o tom, jestli bychom neměly zájem o stáž. Žádná jsme se ale v tu chvíli nevyjádřily. Majka Bui s prezidentem soutěže a Zdenička jim pak nejspíš napsali. Majka mi totiž říkala, že mě doporučili a následně mi z ČT volali, zda bych nemohla přijít na pohovor. Bylo to začátkem července 2012, takže hned jakmile skončila soutěž. Tímto jim za vše velice děkuji.
 
A na jaké pozici pracuješ?
Dělám asistentku produkce a od loňského roku připravuji jednou za čas víkendovou rubriku „Pozvánky“, kde zveme diváky na různé kulturní akce, které se konají po celé České republice.
 
Teď ale zpátky k Miss. Na kterou disciplínu nejraději vzpomínáš?
Nejvíce vzpomínám na volnou disciplínu. Během soustředění jsem onemocněla a musela jsem brát silná antibiotika, přišla jsem o hlas a v takovém stavu jsem měla pak na finále zpívat. Zpívala jsem píseň o mamince (Milá maminko) a stěží jsem tu písničku uzpívala. Ta píseň je navíc dojemná, vyjadřuje se v ní láska k mamce, takže ve mně vyvolávala chvílemi silné emoce.
 
Jak se tvůj život po umístění se jako 2. vicemiss změnil? Tedy kromě práce v ČT a v tom, že ses více „otrkala“?
V Sapě si na mě ukáže více lidí, protože mě poznají…(smích). Ne, teď vážně. Po Miss jsem nastoupila na VŠ, začala jsem žít život studentky, poznala jsem mnoho nových lidí (dobrých i špatných), ujasnila jsem si spoustu priorit, kterých chci v budoucnu docílit a získala jsem pracovní místo ve veřejnoprávní televizi. Oproti dřívějšku se snažím více spolupracovat s vietnamskou komunitou, účastnit se různých kulturních akcí a pomáhat jak je v mých silách.
 
Dostávala jsi po soutěži nějaké zajímavé nabídky na modeling nebo podobně?
Účastnila jsem se pár přehlídek, ale jinak mě to moc netáhne. Jsou tu mnohem lepší děvčata, která tomu dají více než já.
 
Zúčastnila ses ještě nějaké podobné soutěže krásy?
Ne, to ne. Já jsem to zkusila jednou a nelituji toho.
 
Co říkáš na letošní finalistky? Už máš svou favoritku?
Favoritku ještě stále nemám, protože se pořád nemůžu rozhodnout. Všechny jsou krásné a myslím to naprosto vážně. Každá ta holčina mě něčím zaujala. Porota to bude mít určitě těžké
 
Je něco, co bys letošním soutěžícím poradila?
Aby si to užily a nebraly to jako žádný životně důležitý krok. Zbytečně se nestresovat a být přirozené.  Protože na zážitky, které si z celé soutěže odnesete, budete vzpomínat ještě dlouhou dobu.FOTO: ​Vu Bich Thu

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9