Opustili nás Kumiko Okae a Akira Kume

20:00 | 24.04.2020 TerkaS 0
Svět anime zasáhly hned dvě smutné zprávy. Navždy nás opustily dvě významné osobnosti. Více se dozvíte v našem článku.
Kumiko Okae a Akira Kume
Kumiko Okae a Akira Kume FOTO: animenewsnetwork.com
Herec, vypravěč a hlasový herec Akira Kume zemřel na selhání srdce v tokijském pečovatelském domě včera, dne 23. dubna. Bylo mu 96 let. Tokijský rodák studoval na Tokijské univerzitě obchodu (nyní známá jako univerzita Hitotsubashi) během poválečné doby v Japonsku. Založil Japonskou společnost pro divadelní výzkum v roce 1949. Objevil se v televizní novele Ashita Koso v roce 1968 a působil ve spoustě dalších televizních seriálů a filmů.

Kume je známý především jako vypravěč a hlasový herec. Namluvil zábavní program stanice NHK Tsurube's Salute to Families a pracoval až do svých 90 let. Namluvil i anime Botchan, In The Beginning - The Bible Stories a Phoenix a pár rolí si střihl v Doraemon: Nobita's the Night Before a Wedding, Space Adventure Cobra - The Movie a Penguin's Memory: Shiawase Monogatari. Kumeho rodina uvedla, že herec odešel minulý rok do penze kvůli svému zdravotnímu stavu a odstěhoval se do tokijského pečovatelského domu.

Kume obdržel v roce 1992 od japonské vlády Medaili s fialovou stuhou a také Řád posvátného pokladu a Řád vycházejícího slunce v roce 1997.

Herečka Kumiko Okae zemřela včera na zápal plic způsobený koronavirem COVID-19. Bylo jí 63 let. Okae podstoupila od ledna do února radioterapii poté, co jí byla minulý rok diagnostikována rakovina prsu. Okae údajně 3. dubna trpěla horečkou a 6. dubna byla převezena do nemocnice, protože se její stav zhoršil. Následně jí byla diagnostikována nákaza koronavirem.

Okae se poprvé objevila v titulní roli show Omitsu stanice TBS v roce 1975 a zahrála si ve spoustě live-action seriálů jako bylo např. Ten Made Todoke. Také uváděla dlouho vysílané ranní zpravodajství Hanamaru Market. Co se týče anime, zahrála si Elinu ve filmu The Dog of Flanders (1997), matku Haru v The Cat Returns studia Ghibli a Jenny ve filmu Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew. Také si zahrála Ryouko Ayuharu v live-action sérii Attack No. 1 z roku 2005.

Upřímnou soustrast rodinám a blízkým.

ZDROJ: animenewsnetwork.com
 

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9