Makoto Shinkai si bude hrát s počasím

12:00 | 11.04.2019 Yontalcar_ 2
„Je to příběh o tajemství světa, které zná pouze ona a já,“ zní motto nového filmu od Makoto Shinkaie.
Režisér a scenárista Makoto Shinkai
Režisér a scenárista Makoto Shinkai FOTO: asia.nikkei.com

Už to letos budou tři roky od chvíle, kdy snímek Kimi no Na wa. zahájil svoje dlouhé vítězné tažení napříč nejen japonskými kinosály. Celkově si odnesl krásných 358 milionů dolarů, což je víc než úctyhodný výkon.

 

A konečně, po vskutku úmorném čekání, se objevil první trailer k projektu, který režisér Makoto Shinkai oznámil jako svůj další. Jedná se o snímek pojmenovaný Tenki no Ko, jehož japonská premiéra je naplánovaná na 19. července 2019. O distribuci se postará společnost Toho animation.

Hlavním hrdinou se stane vysokoškolák Hodaka Morishima, jenž uteče z domova, svého rodného ostrova, aby mohl žít v Tokiu. Ale tam se psychicky zhroutí a stáhne se do sebe. Celé dny prožije v naprosté samotě, přičemž si najde práci redaktora v jakémsi pochybném plátku o okultismu. A právě poté, co začne pracovat, se počasí úplně zblázní. Najednou prší den co den, bez přestání.


Mezitím se v útrobách velkoměsta Hodaka seznámí s dívčinou jménem Hina Amano. Ta musí kvůli jistým okolnostem žít se svým mladším bratrem. Ona sama však nevnímá sourozence jako břemeno, protože s ním vede veselý a dobrý život. Navíc má Hina docela zajímavou super-schopnost! Dokáže zastavit déšť a projasnit oblohu.
 
Počasí jako hlavní téma celovečerního snímku se může zdát jako dost neobvyklý krok. Ale Makoto Shinkai to ve svém prohlášení okomentoval následovně: „Myslím, že to bude velice zábavné. Nejspíš to takhle zní trochu lacině, ale domnívám se, že to lidi přiměje k smíchu, k pláči, k uvědomění si věcí, které si dříve nepřipouštěli. Tvořím tenhle film s myšlenkou, že ‘Chci, aby lidé, kteří ho uvidí, si mysleli, že je zábavný a zajímavý.‘ “


Přičemž jedním dechem dodal, že má s tímhle snímkem i větší, vznešenější ambice, než by se mohlo na první pohled zdát. „Chci, aby to byl film, u kterého každý nabyde pocit, že byl vytvořen přímo pro něj,“ sdělil a ještě dovysvětlil, že jeho záměrem bylo tenhle dojem vyvolat pomocí dějové linie, jež bude následovat osudy jedinců, kteří žijí mimo lidskou společnost a její pravidla. Ale zároveň se prý vynasnažil klást velký důraz na to, aby se z počasí stal důležitý příběhový prvek, jelikož jde o něco, co se týká každého z nás.
 Kromě Makoto Shinkaie, který se již tradičně ujal režie a scénáře, se také vrátil designer postav ze snímku Kimi no Na wa. Masayoshi Tanaka. A společně s ním zažil svůj Shinkaiovský comeback i Hiroshi Takiguchi, jenž se podílel na snímku Kotonoha no Niwa. Supervizorem v oblasti animace se stal Atsushi Tamura. Toho můžete znát díky celé řadě „Ghibliovek“, kde často zastával pozici klíčového animátora. A pokud jde o dabing ústřední dvojice, toho se ujmou nováčci Kotaro Daigo (Ani ni Aisaresugite Komattemasu) a Nana Mori (Anthem of the Heart).
 

Další podrobnosti nejsou zatím známé. Nezbývá nám tedy než doufat a věřit v další fenomenální úspěch. Bylo by vskutku zajímavé, kdyby snímek Kimi no Na wa. podlehl průtrži mračen od Tenki no Ko. Nebo si myslíte, že většího úspěchu Makoto Shinkai již nemůže dosáhnout?

Oficiální trailer:

 

ZDROJ: imdb.com, ign.com, variety.com, soranews24.com, oficiální twitter Makoto Shinkaie
FOTO: imdb.com, soranews24.com


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9