Yarichin☆Bitch Club [Recenze]

18:00 | 05.12.2018 TerkaS 1
Fujoshi a fudanshi všech zemí, spojte se! Jedna velmi populární BL manga se dočkala vlastního anime. O kterou mangu jde? To zjistíte v našem článku. 
Yarichin☆Bitch-Bu
Yarichin☆Bitch-Bu FOTO: screenshot z oficiálního trail...
Pokud jste novými fanoušky anime a mangy, nechte mě vás zasvětit do jednoho z jejich odvětví, jímž je Boys Love. Boys Love, zkráceně BL, se zaměřuje na vztahy mezi zástupci mužského pohlaví. Dále se dělí na shounen-ai, které se soustředí na romantickou část vztahů, a yaoi, které už tak moc mládeži přístupné není.

Jednou velice oblíbenou mangou spadající spíše do kategorie yaoi je Yarichin☆Bitch Club, zkráceně Yarichin☆Bitch-bu nebo jen Yaribu. Autorkou je Ogeretsu Tanaka, která je nejen v Japonsku vyhledávánou tvůrkyní BL mang. Mezi její práce patří mimo jiné mangy Escape Journey, Neon Sign Amber či Sabita Yoru Demo Koi wa Sasayaku

My se teď ale zaměříme na animované zpracování tohoto příběhu. 

Yarichin☆Bitch-Bu je směsicí humoru, napjatých situací a také spousty sexu. Ano, čtete správně. Děj se odehrává na soukromé japonské škole Mori Moori, která se nachází vysoko v horách. Mori Moori je chlapeckou internátní školou, takže zde na žádnou dívku nenarazíte. A dospívající chlapci často své hormony neudrží na uzdě a potřebují si svou frustraci nějak vybít. Srdíčka všech fujoshi a fudanshi teď určitě zaplesala, na této škole narazíme na spoustu párů stejného pohlaví. Teď už ale k hlavnímu příběhu. Na internátní školu Mori Moori přestupuje Toono Takashi, který se přistěhoval z Tokia. Hned první den se skamarádí s miláčkem všech studentů, Yaguchim Kyousukem. A jelikož je Toono spíše outsider, Yaguchi je jeho jediným kamarádem. Yaguchi je členem fotbalového týmu, sportovec tělem i duší. Toono je jeho pravým opakem, tělocvik a běh jsou pro něj sprostá slova. Každý student na této škole musí být členem některého z mnoha školních klubů, které zpestřují nudnou rutinní výuku. A tak se i Toono musí rozhodnout, do kterého klubu vstoupí.

 

Vybere si zprvu nenápadný fotografický klub, spíše známý pod přezdívkou Yarichin Bitch Club, a pln očekávání jednoho dne nesměle klepe na dveře místnosti přidělené onomu klubu. Když je otevře, čeká ho více či méně milé překvapení. Toono vyrušil členy klubu při jedné z mnoha intimních hrátek. Zhrozen se otáčí na patě a s rychlou omluvou se pokouší co nejrychleji zdrhnout a vytěsnit, čeho byl svědkem. V tom mu ale zabrání vedoucí klubu, Akemi Kei. Všichni členové si Toona nadšeně prohlíží a už se jistě těší, až si na nováčkovi smlsnou. Chvíli po Toonovi se ke klubu přidá i Kashima Yuu, dobrák a čahoun. Ten je však z celé situace velmi nadšený.Hlavním tématem klubu, kolem kterého se točí celý svět všech členů, je sex a intimní hrátky. Každý člen si musí alespoň jednou do měsíce zašpásovat, jinak ho čeká nemilosrdná skupinová orgie s členy klubu plná čehokoliv, co vás zrovna teď napadlo. Sice nevím, jak si ověřují, jestli fakt všichni měli ten měsíc nějaké povyražení, ale nápad je to vskutku zajímavý. Členy klubu jsou Yuri Ayato, Tamura Yui, Shikatani Itsuki, Itome Koushirou, již zmiňovaný velitel Akemi Kei a nováčci Toono Takashi a Kashima Yuu. Členové se dělí podle pozic v hrátkách na tachi a neko, tachi je seme (nahoře), neko je uke (dole). Někteří zvládají obojí. V doprovodu hlavního příběhu Toona se odehrávají i další zajímavé příběhové linie. Ale k těm až po představení hlavních hrdinů tohoto ztřeštěného příběhu.

Hlavním hrdinou je Toono Takashi, nenápadný nesmělý hoch, který výslovně odmítá jakékoliv sbližování s kýmkoliv ze svého okolí. Ale přeci jen, jeden student se mu velice zalíbí. Není jím nikdo jiný než Yaguchi Kyousuke. Yaguchi je roztomilý a velmi milý hoch, který by se pro ostatní nejradši rozkrájel. No, kdo by ho nemiloval, že? Jde však jen o přetvářku. Tu si vypěstoval, protože jako malý vyrůstal v okolí Kashimy Yuua, kterého všichni obdivovali za podobné vlastnosti, které si Yaguchi nyní falešně osvojil. Ve skutečnosti je Yaguchi pěkný prevít, o tom si ale utvořte názor po přečtení mangy, jelikož v anime se této skutečnosti nedočkáte. Yaguchi Kashimu opravdu nenávidí. Jak už jsem uvedla, Kashima Yuu je přirozený filantrop, kudy jde, tudy kvete kvítí. 

Teď více o členech Yarichin Bitch Clubu. Začněme třeba Shikatanim Itsukim. Shikatani má obsedantně kompulzivní poruchu, je posedlý čistotou a od toho neupouští ani při samotném aktu. V anime ani v manze se moc neprojevuje, takže na něj nemám zatím utvořený specifický názor. Nazvala bych ho mámou klubu. Tak trochu drsňákem klubu je Tamura Yui. Tamura není žádná bačkora, testosteron z něj jen srší. Takhle by se asi popsal on. Dle mě je ale tak trochu měkkota. A v některých momentech taky neskutečný zmatkář. Jeho parťákem na život a na smrt je Yuri Ayato, zprvu poťouchlý adolescent, ale jak se děj odvíjí, zjistíte, že je ze všech členů nejchytřejším, ale i nejcitlivějším hochem. Většinou jen říká nesrozumitelné věci nebo si zpívá, takže byste si s ním moc nepokecali. Jeho hlavní zálibou je sex, je jím doslova posedlý a je mu jedno, jestli je nahoře nebo dole. K Itomemu Koushirou jen stručně poznamenám, že je to velmi tichý kluk. Moc se o něm nedozvíme ani v manze. A nakonec leader Akemi Kei. Tak trochu boreček s napoleonských komplexem, který je velmi majetnický, co se týče Itomeho. Párů se v příběhu objevuje opravdu hodně, stejně tak milostných trojúhelníků. Toono a Tamura jsou zamilovaní do Yaguchiho, Kashima miluje Toona, čehož zase zneužívá Yaguchi a dává Toonovi falešné naděje. Dále tu máme Akemiho a Itomeho, kteří tvoří až příliš idylický pár, jejichž vztah mi přijde chvílemi až příliš nucený. Nemyslím si, že je Itome s Akemim opravdu šťastný, Akemimu jde jen o to jedno. Velmi zajímavým párečkem, který se formuje až v průběhu, jsou Yuri a Jimmy, pravým jménem Fujisaki Tooru. Jimmy je Yuriho stalkerem, krade mu spodky a hračky, sleduje ho, když si právě užívá s některým ze svých klientů, což má ale docela logický důvod. Jimmy jednoho dne stojí na okraji střechy a chce spáchat sebevraždu, Yuri se na střeše v ten moment náhodou taky objeví a Jimmyho zachrání, načež mu věnuje klíč od svého pokoje. Yarichin Bitch Club se snaží stalkera dopadnout a když ho objeví pod postelí v Yuriho pokoji na intru, svážou ho a podrobí ho výslechu, během něhož se Jimmy ke všemu přiznává. Následuje několik srdceryvných vyznání lásky Yurimu, přičemž při jednom z nich se Jimmy dočká polibku od Yuriho a kontaktu na něj. V manze se objevuje jejich love story pouze příležitostně, ale jde o můj nejoblíbenější pár.

 

Trailer k OVA:


Další trailery naleznete na YouTube kanále TOHO animation.

Toť bylo stručné shrnutí příběhu a důležitých styčných bodů. Teď k nějakým těm dalším informacím.

Anime vyšlo v září tohoto roku na DVD jako jednodílné OVA, z čehož mám smíšené pocity. Jednak se do půl hodiny podařilo shrnout hned několik stovek stránek mangy, na druhou stranu jsem ale očekávala i nějaké perličky, které nebudou vycházet z předlohy, těch jsem se ale nedočkala. Snad jen toho, že stalkerovi říkají Jimmy, to si z mangy nepamatuju. OVA striktně jede po dějové linii mangy, takže pro některé čtenáře super, pro mě lehká nuda. Čekala jsem tak nějak víc, což jedním OVA fakt zprostředkovat nelze. 

Celé zpracování snímku si vzalo na starost studio GRIZZLY, právě Yaribu bylo jeho  první vlaštovkou. GRIZZLY patří pod známější studio TOHO animation, jehož slavnými počiny jsou např. Haikyuu!!, Orange, Boku no Hero Academia, Akame ga Kill! nebo Ajin. O soundtrack Touch You se zasloužili SHIRITSU MORIMORI GAKUEN SEISHUN BOYs, fiktivní kapela složená z dabérů všech postav, text napsala sama Ogeretsu Tanaka.

K Yaribu vyšla také spousta merch produktů, které lze zakoupit na webových stránkách

 
 
 
Dakimakura a přivěšek s Yurim, Yaribu kapesníčky, lízátka a CD

Mangu hodnotím 10/10, jde o mou srdcovou záležitost, avšak pouhému OVA bych dala tak 6/10. Těch šest bodů si zaslouží tvrdou prací animátorů, adekvátní propagací a spoustou doplňkových věcí jako merchem či titulním songem. 

Jak byste ohodnotili YarichinBitch Club vy? Vyjádřete se v komentářích, rádi si vaše recenze přečteme.

ZDROJ: myanimelist.net, animenewsnetwork.com, goodreads.com
FOTO: twitter.com/yaribu_anime

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9