Kurozuka (anime) [Recenze]

16:03 | 11.03.2015 Ari Yu 0
Anime z roku 2008 plné krve a čarodějné vampíří aury. Podívejte se jednou. A možná ještě podruhé. A pak klidně potřetí. Věřím, že potom bude všechno dávat smysl.
Kuro
Kuro FOTO: lagi.com.br
Anime se promítalo se od října 2008 na Animaxu a má 12 dílů.Co vás zřejmě zaujme jako první bude animace. Podle mého skromného názoru jedna z nejlepších, co se dá vidět. Dalším faktorem zaujetí by mohl být opening (možná ne, ale kdo pozná Maximum the Hormone, toho určitě zaujme).

Openingový song se jmenuje "SYSTEMATIC PEOPLE" a na svědomí ho mají Wagdug Futuristic Unity společně s Ryem z Maximum the Hromone. Ending je potom "Hanarebanare (ハナレバナレ)" od Shigi.Nacházíme se v Japonsku ve dvanáctém století. Samozřejmě, jak už to tak bývá, anime je adaptace mangy, která je adaptací novely od autora jménem Baku Yumemakura.

Každý díl začíná stejným intrem, které se nám k závěru osvětlí, i když nakonec zjistíme, že valný význam nemělo. Spíše ten estetický. Taky si občas řekneme, že děj i smysl velmi často dost pokulhává, abychom na závěr zjistili, že to vůbec nevadí! Protože nic z toho se nestalo...

A cože se tedy nestalo...

Mladý Kuro-sama se přiřítí na obrazovku a začne kosit bakemona (tedy monstra). Z toho nikdo neví hlavu ani patu. Později se dozvíme, že tato monstra náleží k Rudé Armádě, která bude problémy dělat i o tisíc let později... Jaký má Rudá Armáda cíl? Vytvářet mostra a terorizovat všechny okolo. Zřejmě.A dále k ději - po boku Kurovi se objevuje jeho věrný - později, až svého pána rozsekne vejpůl už ne tak věrný - muž ve zbrani, Benkei.
Po boji se vydávají dále lesem, kde narazí na domek. Zpočátku se zdá, že tam není živé duše, ale nakonec se z útrob domu vynoří krásná žena. (Pamatujte na Tobiášova slova... "Potkáte-li skutečně nádhernou ženu kolem pětadvaceti let, je to upírka. A i kdyby ne, tak stejně ano." - Jiří Kulhánek, Noční Klub I.). Nechá je přenocovat, ovšem varuje je před jednou místností, do které za žádnou cenu nesmí vstoupit. Mladý Kuro dostane horečku, věrný přisluhovač odejde, aby mu přinesl lék, žena se o něj stará.Kuro je zdráv, Kuromitsu si ho omotá kolem prstíku, Kuro se přiblíží k zakázané místnosti a vidí... a v tu chvíi napadnou domek rudoarmějci. Tedy chci říci monstra. Což vyjde na stejno. Zabijí Kuromitsu, Kuro bojuje...při smrtelných zraněních, válíc se v krvi, spatří ženu, která ožívá... brutálně zabije všechny zrůdičky a ještě si při tom libuje v krvi. Ach ano. Kuromitsu je nesmrtelná upírka (nebo něco na ten způsob). Nečekaně Kurovi nabídne, aby s ní zůstal na věky věků a on ještě nečekaněji přijme.
Zanedlouho se vrátí věrný přisluhovač a usekne Kurovi hlavičku - nebo to byl někdo jiný?!
Kuro se probouzí o pár staletí dále. Kolem se to od samurajských dob změnilo. Ne, že by snad tou dobou byly mrakodrapy nějakou divnou věcí...ale ano, byly. A tak se po uplynutí tisíce let náš borec Kuro vrací i se svou katanou na scénu.
Rudá Armáda.
Kuromitsu.
Odboj...
A spousta dalšího. Hlavně rudoarmějci. Tedy monstra. Během toho nás čeká hojně flashbacků prolínajících se všemi díly, až vás z toho hlava brní.

Ztrácíte se v ději? To nevadí. Hlavounem Rudé Armády je pošahaný "vědec" Hasegawa, který ze sebe nakonec také udělá monstrum a nečekaně skape pod Kurovou katanou. Objevují se tu postavy jako Kauta, Kuon a Rai. Postavy jsou to kladné, až zjistíme, že ne všechny z nich jsou tak úplně kladné. Kuon je totiž bývalý Kuromitsu. Ah, chybka se vloudila. Kuon má dokonalé tělo, na které by pasovala Kurova hlava. To je záměr od počátku. Kdo by se tomu nevzepřel. Mimochodem Kuon se zjeví a skončí celkem nesmyslnou smrtí.Přestáváte se orientovat? Zkraťme to.
Střih.
Objevujeme se opět v lese, za dob samurajů, a tím i v prvních vteřinách počátku celého anime. A tam také skončíme. Snít za dne, to opravdu není zdravé, Kuro! Radši pozor na Rudou Armádu...

Shrnutí:

Hlavní a nejhlavnější postavy máme dvě - upírku a následníka trůnu - Kuromitsu a Kuro. Potom nějaké vcelku náhodné a ne tak důležité postavy a tunu těch nepodstatných (bakemono sem bakemono tam).
Všem dříve či později přeskočí.


Příběh vás ze začátku možná bude mást a ke konci ještě více. Již od prvního dílu je to samý podezřelý spirit, a všemu velí Rudá Armáda - hlavní vývozce monster.
Charaktery nejsou nijak propracované, ale toho není třeba. Bojové scény suprové - krev stříká, katana seká, končetiny létají vzduchem, glocky cvakají... prostě ráj!
Děj je občas dost předvídatelný, to vám ale bohatě vynahradí zakončení celého anime.

Dílko plné krve, šílenců a nesmyslných dialogů.
Co víc si přát?


4 a půl/5


FOTO: buenaisla.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,9%
Čína
48,7%
Japonsko
37,9%
Vietnam
4,6%
Thajsko
3,4%
Filipíny
0,6%
Indie
0,3%
Singapur
0,3%
Mongolsko
0,6%
Jiná
2,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9