KBS 2012 Gayo Daejun – část druhá

17:00 | 30.12.2012 starfishzs 6
Máme tu pro vás druhou část hudebního festivalu Gayo Daejun od stanice KBS, kterým nás doprovázeli moderátoři Sung Si Kyung, Yong Hwa a Yoona.
zahájení KBS 2012 Gayo Daejun
zahájení KBS 2012 Gayo Daejun FOTO: mygirlsgeneration.blogspot.com
Nebudeme se zdržovat a rovnou navážeme tam, kde jsme minule skončili. Po vystoupení rockové skupiny Boohwal diváky čekala další speciální sekce připravená pro tento večer, a to s názvem "Return To The 90’s".

Jako první se předvedli Dongwoo a Hoya ze skupiny INFINITE. Společně zatančili a zarappovali píseň "Turn Around And Look At Me" od známého hip-hopového dua Deux. Můžeme to brát jako takovou malou ochutnávku toho, na co se můžeme těšit od této dvojice v chystané podskupině Infinite H.


Kluky vystřídali Teen Top, kteří se zhostili tanečního hitu od skupiny ZAM.


Poté obleky vystřídaly tepláky a Teen Top holky ze Sistar. Vrátily se do roku 1998 s hitem "What’s Up" skupiny Diva.


Za rockových tónů se pak na pódiu objevili CNBLUE. Píseň "Remember Me In Cloudy" přetvořili k obrazu svému a opět potvrdili, že s kytarami při živých vystoupení opravdu jen nepózují.


Zato miss A, které následovaly, nejednoho diváka pravděpodobně překvapily. Není u nich obvyklé vidět roztomilý koncept, s kterým se předvedly při písni "Yayaya" od všem jistě známé dívčí skupiny Baby V.O.X. (Neplést s písní "Yayaya" od T-ARA.)


Veselé barvy vystřídaly tmavé obleky členů BEAST. Kluci sice nastoupili s vážnou tváří, ta jim ovšem vydržela jen velice krátce a brzo se projevili tak, jak je mnozí fanoušci znají a milují. Na paškál si vzali píseň "A Match Made In Heaven".


Na závěr těchto speciálních vystoupení se za zvuků písně "We Are The Future" objevil člen legendární skupiny H.O.T, Moon Hee Jun. Jakmile ale začala píseň "Candy", taktéž od této skupiny, přidali se ke zpěvákovi všichni ostatní účinkující tohoto bloku.


Moderátoři se nám mezitím stihli převléci do nových oděvů a společně uvedli další vystoupení, tentokrát od dua Trouble Maker. I když Hyunu bylo trochu hůře slyšet, přesto se asi nejednomu divákovi rozžhavila lýtka.


Brzo ovšem atmosféru zklidnil K.Will s jeho pohodovou písní "I Need You". Jako vždy předvedl brilantní výkon a taky zatančil malý taneček. Zkrátka radost poslechnout i pohledět.


S velkým rykem fanoušků se na pódiu objevili SHINee s remixem písně "Sherlock (Clue+Note)". Ke kostýmům se raději moc vyjadřovat nebudu, snad jen, že Taemin při nástupu musel proběhnout vodovkami a Minho jakoby vypadl z pohádky o Mrazíkovi. Každopádně na kvalitě vystoupení to rozhodně neubralo.


Již tradičně si pro nás Sistar připravily sexy vystoupení s jejich písní "Alone". Zahájila jej Hyolyn svůdným tanečním sólem a posléze navázaly zbylé členky s pomalejší verzí jejich letošního hitu. V průběhu se ovšem tempo navrátilo do původní rychlosti a slečny předvedly standardní výkon jako vždy.


Vystoupení CNBLUE bylo opět plné energie a kluci si náležitě užili, že mohou po dlouhé době vystupovat živě se svými hudebními nástroji. Píseň "Hey You" uvedl Jong Hyun výtečným kytarovým sólem a kluci byli do písně tak zažraní, že si ji o pár veršů ještě prodloužili.


Nádherné balady si pro nás připravila skupina Noel. Možná je vám neznámá, ale rozhodně stojí za to, si je poslechnout, především v tomto svátečním období.


Opravdu speciální vystoupení si připravili Brave Guys, jejichž členy můžete znát z pořadu "Gag Concert". Nejprve rozdováděli dav písní "Wait And Get Ready" a Shin Bora byla výtečná jako vždy. Poté měli nachystaný skeč, ke kterému se přidali zpěváci K.Will, Sun Hwa ze Secret a Kang Gyu Seong z Noel, kteří je vyzvali na duel. I bez titulků se u toho snad pobavíte.


Následovala mladičká sólová zpěvačka Ailee, která nám roste před očima a zlepšuje se den co den. Diváky jistě potěšila svým prvním hitem "Heaven" a po výborném pěveckém výkonu ještě přidala její verzi písně "Just Dance" od Lady Gaga. Myslím, že od tohoto talentu se máme ještě na hodně co těšit.


Dramatické zahájení svého vystoupení předvedli INFINITE. Ani chlapci nezklamali a v písni "The Chaser" opět dokázali udržet 100% synchronizaci, s kterou se zapsali do paměti mnoha fanoušků. Jejich oblečení bylo do detailu vypracované, dokonce Sung Yeol měl ve vlasech vysprejovanou korunku (možná fanoušek skupiny T-ARA?). A nebyli by to samozřejmě INFINITE, kdyby do písně nezapojili i efektivní dance break.


Neméně dramatičtěji se na pódiu objevily i KARA. Svou sexy stránku mohly projevit v tomto remixu písně "Pandora" a musím říct, že bylo potěšením vidět opět leader Gyuri s blonďatou kšticí.


Jak už to bývá u KBS zvykem, nechali si ty nejdůležitější umělce z SM Entertainment na úplný závěr večera. Jako první nastoupili Super Junior, aby ukázali, jak jsou "Sexy, Free & Single". Píseň zremixovali o jejich předešlé hity "Sorry Sorry", "Bonamana" a "Mr. Simple", což bylo vítané zpestření.


O bravurní vystoupení se postaralo i duo TVXQ s jejich písní "Catch Me", při které nám odhalili svá záda (asi aby se tolik nepotili při tak náročné choreografii). Každopádně hoši z TVXQ potvrdili, že i nadále patří mezi k-popovou špičku.


Na úplný konec vystoupil moderátor Sung Si Kyung, který usedl za klavír. Brzy se k němu přidali všichni mužští účastníci hudebního festivalu a hlasově ho doprovodili. Poté se na pódiu objevily i slečny a hlavní vokalisté všech skupin společně odzpívali závěrečnou píseň, jíž se rozloučili s publikem.


Tímto i pro nás končí jeden ze tří zábavných večerů v rámci hudebních festivalů. Doufám, že jste si tuto jízdu užili a vystoupení se vám líbila. Jak je hodnotíte? Nebo si ještě počkáte na další představení od stanice SBS a MBC, abyste mohli porovnat? Pokusíme se vám oba další festivaly co nejdříve v podobném formátu dodat.

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,9%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9