KBS 2012 Gayo Daejun - část první

21:00 | 29.12.2012 starfishzs 7
Blíží se konec roku a s ním i pravidelné roční hudební festivaly v podobě Gayo Daejun, na kterých se objevují ti nejoblíbenější interpreti uplynulého roku. Pojďme si projít jeden z prvních, odvysílaný stanicí KBS, který má podtitul "Music Heroes".
moderátoři letošního KBS Gayo Daejun
moderátoři letošního KBS Gayo Daejun FOTO: soompi.com
Tento večer nás provázeli moderátoři zpěvák Sung Si Kyung, Yong Hwa ze skupiny CNBLUE a trojici doplnila i jedna dáma, Yoona z Girls‘ Generation.

Celou parádu zahájilo taneční vystoupení několika vybraných tanečníků, doplněno oslnivými vizuálními efekty. Gi Kwang z BEAST se nám předvedl v bílém obleku, poté ho vystřídal Shindong ze Super Junior naopak v černém. Hochy následovala půvabná Son Dam Bi oděna do bílých šatů řeckého stylu. Nakonec nesměla chybět ani Hyuna z 4Minute, která předvedla svůdný tanec v krátkých červených šatech. Poté se konečně zvedla opona a diváci mohli spatřit všechny účinkující interprety. Dress code tento večer byl bílý oblek pro pány a černý oděv pro dámy. O to více pak vynikla nádherná Yoonina bílá róba, která vypadala téměř jako svatební.


Po ukázkách největších událostí v oblasti k-popu, zpěvácích účinkujících v dramatech a krátkém tlachání našich tří moderátorů se diváci dočkali prvního vystoupení, a to miss A s jejich pomalou písní "Touch". I když zejména Jia vypadala velice unaveně, holky zvládly vystoupení výborně. Zpestřily jej dokonce o krátkou taneční sekvenci, která měla velký ohlas u publika.


Miss A následovala skupina B1A4 s písní "Baby Good Night". Vystoupení hýřilo barvami a kluci si jej náležitě užili. Ani oni nezaostali za miss A a vylepšili svůj výkon o dance break. Můj zrak ovšem převážnou dobu hypnotizoval "netradiční" kabátek leadera skupiny Jiyounga. A co vy?


Stylově B1A4 vystřídaly T-ARA. Nastoupily s noblesou, velkým počtem tanečnic a všechny se škraboškami. Po krátkém úvodu odzpívaly a odtančily remix jejich písně "Sexy Love". Také z těchto sexy panenek nemůžete spustit zrak?


Po krátkém vstupu moderátorů atmosféru festivalu lehce zklidnili kluci z 2AM. První zazpívali krátkou verzi písně "You Were Mine" a navázali ještě tesknější baladou "I Wonder If You Hurt Me". Taky vás harmonie těchto čtyř výjimečných hlasů dojala?


Publikum následně rozvířily Secret s jejich hitem "Poison". Bohužel vystupovaly pouze v triu bez Zinger, která se ještě léčí z nedávné autonehody. Po skončení krátkého vystoupení holky upadly do rakví, ve kterých odhodily své bílé zimní kabáty a pokračovaly s jejich nejnovější písní "Také That". I když nepřítomnost Zinger byla znát, holky se s "problémem" popraly celkem dobře, nemyslíte?


Opět na chvíli bylo předáno slovo moderátorům, kteří uvedli tři speciální vystoupení tohoto večera s názvem "Idol and Artist". Jako první se předvedla Hyolyn ze Sistar s kytaristou Park Ju Wonem. Společně ztvárnili světoznámou píseň "Sway". Dostála Hyolyn svému titulu "korejská Beyonce" a co říkáte na její angličtinu? Nebo na výslovnost nehledíte a jen si, jako já, užíváte hudbu?


Kytaru vystřídal klavír, za kterým se objevil pianista Kwon Sun Hwon. Hlasově ho doprovázel zpěvák K.Will a společně tak divákům nabídli jejich verzi písně "Ribbon In The Sky". Utopili jste se v té líbezné melodii a K.Willově jemném hlase?


Poslední z trojice byla Ailee, která se rozhodla opět diváky poctít písní "Halo". Na rozdíl od jejích předešlých verzí byla tentokrát píseň pojata v komorním duchu a na cello jí doprovodil Kim Gyu Seo. Povedlo se jí to i tentokrát?


Následovalo opět několik "tradičních" vystoupení, které odstartovala Son Dan Bi s jejím nejnovějším hitem "Dripping Tears". Zpěvačka potvrdila svou formu a spojila sexy pohledy a pohyby s baladou, aniž by to někomu překáželo.


Diváky dál roztančili kluci z Teen Top. Vystoupení zahájili zremixovanou verzí písně "Be Ma Girl", doplněnou o krátkou dance break s rapperem C.A.Pem v čele. Samozřejmě nezapomněli ani na jejich hit "Crazy", u kterého mě vždy udivuje, jak ho dokážou udýchat. A nejde nezmínit to efektivní zakončení!


Poté moderátoři uvedli speciální vystoupení Hary ze skupiny KARA a Suzy z miss A, které se utkaly proti sobě v tanečním souboji. Jako první se předvedla Hara, oděna do ležérního oblečení, které samozřejmě zdůraznilo její známý vosí pas. Jako hudební doprovod zvolila píseň "Damaged" od Danity Kane. Osobně mi Hara hodně připomněla popovou královnu Lee Hyori, což určitě není na škodu. Vzápětí vystřídala Haru Suzy, která předvedla svou velice sexy verzi písně "Yes" od Beyonce. Myslím, že nejenom já z ní nemohla spustit oči. Ke konci obě tanečnice společně tento dance battle zakončily. Kdo se vám líbil víc?


Po přestávce se na pódium vrátili BEAST s krátkým úvodem písní "It’s Not Me" a následně celou verzí "Beautiful Night". I přes značné kruhy pod očima kluci opět předvedli vynikající vystoupení, které navíc zpestřili, když se rozhodli proniknout mezi dav diváků. Nevím jak vás, ale mě teda vždy pobaví "4D" Hyun Seung, který je opět po celý čas vystoupení ve svém vlastním světě.


Žánr lehce změnilo hiphopové Dynamic Duo se svými písněmi "Withou You" a "Friday Night". Doufám, že jim dáte šanci a pořádně se uvolníte hlavně u druhé zmiňované písně, při které to kluci opravdu rozjeli.


Po nich následovalo pravděpodobně nejočekávanější vystoupení večera. Jin Woon z 2AM s kytarou, L z INFINTE taktéž s kytarou, Jinyoung z B1A4 s baskytarou, Taemin ze SHINee za klávesami, bubeník CNBLUE Min Hyuk a vokalisté Yo Seop (BEAST), Jonghyun (SHINee) a Changmin (2AM) společně utvořili skupinu Idol Super Band a přezpívali píseň z 90. let s názvem "Between Love and Friendship". Myslíte si, že by se kluci měli za podobným účelem spojit častěji?


Jako poslední vystoupení první části byla rocková skupina a legenda Boohwal. Zazpívali a zahráli jejich nejznámější písně "The More I Love" a "Never Ending Story", během které se k nim na pódiu připojili i členové Idol Super Band. Snad nejen mé rockové srdíčko potěšilo toto vystoupení Boohwalu.


Líbila se vám zatím vystoupení na KBS Gayo Daejun? Pokud ne, možná se vám zalíbí druhá část. Pokud ano, tak i vy si na druhou část počkejte. Zůstaňte s námi, abyste tu podívnou nepropásli.

Druhou část můžete zhlédout zde.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9