Pár starých singlů od Cherry Filter

19:46 | 29.12.2012 JDC 3
Málokdo z vás bude znát korejskou rockovou skupinu Cherry Filter. Pojďme si ji přiblížit a ukázat si něco z jejich tvorby. Pokud ji někdo z vás zná, bude pro něj tenhle článek příjemným připomenutím.

Předpokládám, že tuhle skupinu asi znát nebudete. Cherry Filter patří totiž k představitelům korejského rocku, kam by se mohli řadit i FTISLAND, CNBLUE a další. Oproti těmto skupinám Cherry Filter nabízí něco tvrdšího a je i méně známější. Nabízí spíš materiál ze soudku emotivních balad, hard rocku, ale poslední dobou do toho míchá i prvky trance.

Krátce o tom, co je tahle skupina zač. Má čtyři členy, z nichž jsou tři muži a jedna žena (Cho You Jeen), která je jedinou vokalistkou ve skupině. Kluci se starají o hudbu, tedy hrají na nástroje, jako jsou kytara, basskytara a bicí. Cherry Filter debutovali v roce 1997 a od té doby nahráli celkem šest alb.

Na titulním videu jste si mohli poslechnout píseň nesoucí jméno "Flying Duck" (오리날다). Klip je z jednoho poměrně nedávného live vystoupení. Určitě si všimnete, že tato písnička není zase tak tvrdá, a od hard rocku se dost odklání; spíše bude popového rázu. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo.Tento song pochází z roku 2000, čili je to více než dvanáct let starý singl. Bohužel k tomuto songu nešel najít klip, takže vám nabízím jen audio.

"Fake" je z alba "Head-Up" a je už o hodně tvrdší oproti "Flying Duck". Tahle skladba je také o něco starší. Postupem času začali být Cherry Filter spíše více popovou skupinou a od tvrdého rocku se později odklonili. V tomto singlu můžete slyšet i prvky rapu.Jistě nemusím připomínat, že tahle písnička je také stará jako Jeruzalém, ale to nemění nic na tom, že je dobrá. Určitě stojí za poslechnutí, i když je trochu smutnější. Opět nemá oficiální klip, takže se musíme spokojit s tím, co nám youtube dal. Singl nese název "Snow Man" a je z alba "The Third Eye".A nakonec "Happy Day". Píseň je opět popovějšího doušku jako "Flying Duck", ale stále si zachovává příchuť tvrdé rockové muziky.

Doufám, že jsem vás alespoň trochu navnadil na tuto rockovou skupinu. Myslím, že stojí za to jí věnovat pozornost. Pokud někoho tahle skupina i k-rock zaujal, neudělal chybu. Ono to stejně všechno patří pod štítek k-popu, jelikož je to korejská populární hudba. Kdo si vzpomene na Seotaiji and Boys, pochopí.

Od Cherry Filter jsem vám ukázal jen to něco málo z jejich tvorby. Pokud o ně bude zájem, můžou se o nich objevovat další články. Rozhodně stojí za to.

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9