Rekapitulace Sword Art Online (Hudební stránka)

14:30 | 26.12.2012 Tieu 1356 13
Sword Art Anime touto zimní sezónou skončilo. Jednalo se o jedno z nejočekávanějších anime letošního roku. Bylo tak populární, že se stalo téměř Mainstreamem. Byla by škoda se nezmínit o tak kvalitních tvorbách.
Asuna a Kirito
Asuna a Kirito FOTO: zerochan.net
Předtím, než začnem rozebírat hudební stránku Sword Artu Online (dále jen SAO), pojďme si říct o čem toto anime vůbec je.

"V roce 2022 byla vynalezena technologie „NerveGear“, která nositeli dovoluje vstoupit do herní virtuální reality. První hrou tohoto druhu je Sword Art Online, jejíchž 10 000 kopií bylo téměř ihned vyprodáno. Jedním z majitelů této hry a hlavním hrdinou příběhu je Kirito, který po krátké době ve hře zjišťuje, že tlačítko pro „log-out“ ve hře chybí. Nejedná se však o chybu, ale o úmysl tvůrce této hry a nové technologie. Z nové zábavy se tak stává hra smrti v okamžiku, kdy se hráči dozví, že smrt ve hře znamená smrt i v reálném životě a jediným únikem je dokončení všech 100 levelů. (XtN)"

ZDROJ:csfd.cz


Stejně jako Anime mě překvapily především jeho openingy a endingy. S jistotou mohu říct, že jsou povedené a určitě se řadí mezi ty nejlepší všech dob. A-1 Studiu se povedlo perfektně navolit scény, které spolu s daným hudebním pozadí tvoří dokonalou kombinaci. Po grafické stránce se nemusí vůbec za co SAO stydět, animace jsou velice povedené.  

Co se týče hudby, první opening "Crossing field" zazpívala věhlasná zpěvačka LiSA, která nám už mnohokrát dokázala, jaký nezaměnitelný hlas má (např. Angel Beats, Fate/Zero 1. Opening - Oath Sign), 

(pozn. autora: snažil jsem se na internetu najít, pokud možno, verze s anglickými titulkami, nejedná  se tedy o mé uploady. U endingu Yume Sekai bohužel žádný takový překlad neexistuje, nebo nebyl nahrán. Záměrně jsem se vyhýbal uploadům, protože s tím nemám příliš dobré zkušenosti.)Druhý opening zazpívala Aoi Eir, jež také svým jedinečným hlasem na sebe upozornila především ve Fate/Zero endingu - Memoria. Není divu, že byla zvolena právě pro další SAO Opening - Innocence. Docela zamrzí, že 2. sezóna SAO (pojmenována Alfheim Online) svým endingem Overfly vcelku Innocence zastínila, přitom se  také jedná o velice povedený opening.První ending jménem "Yume Sekai" (literárně Svět snů) byl nazpíván Harukou Tomatsu. Oproti výše rozebraným písničkám je Yume Sekai pomalejší a pohodovější.Druhý Ending "Overfly"  byl nazpíván zpěvačkou Lunou Harunou. Vcelku zajímavé je, že "Overfly" se umístilo v žebříčku Oricon Charts nad Innocence.


Diskuze

Anketa

Hlasujte pro K-POP NOVINKY týdne. Dvě s nejvyšším počtem hlasů budou nasazeny do K-POP CHART SeeJay Radia:

K/DA - POP/STARS (ft Madison Beer, (G)I-DLE, Jaira Burns)
5,6%
KEY - Forever Yours
16,7%
Super Junior x Reik - One more time
38,9%
Yuri - Into you
38,9%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9