Stray Kids v éře Clé porozuměli životu

19:45 | 09.12.2019 Xiunka 0
Éra Clé v sobě odráží tajemství života, který není vždy tak růžový, jak si přejeme. Stray Kids to ví.
Máme tu pondělí 9. prosince a to znamená vydání mini alba Clé: LEVANTER společně s hudebním videem titulní skladby Levanter. Na textu titulní skladby se podíleli Bang Chan, Changbin a Han, neboli 3RACHA, a také Park Jin Young. Mini album následuje dynamický digitální singl Double Knot a pre-release skladbu Astronaut. V Double Knot běží chlapci vpřed a neohlížejí se. Pokud Double Knot symbolizuje osvobození, tak Levanter přijetí. Uvědomění si, kdy je potřeba přestat běžet do neznáma a začít opravdu žít.

Mini album je zakončením éry 'Clé', kterou započalo v březnu Clé 1: MIROH. Nebojácné mini album plné dospívání a boje s tím, co příjde a touze po uspěších. Bang Chan zahajuje Levanter: Myslel jsem, že bych toho mohl dosáhnout, pokud bych se za tím neustále honil.“ Tato slova v sobě odráží jeho porozumění.

Skladba Side Effects z Clé 2: Yellow Wood je přivedla na křižovatku. Nedostatek sebedůvěry a úzkost prosakovala přes údernou basovou linii. Zmatená skladba zachycovala dusivý pocit z předem stanovených možností. V Levanter si chlapci konečně vybírají sami sebe. Znát to lze zejména v části: Ten, kterého jsem potřeboval, jsem já.

V hudebním videu, choreografii a samotném textu titulní skladby se nenápadně vracejí ke své předešlé tvorbě. Ukazují tak, čeho za dva roky dosáhli. Levanter je o opuštění něčeho – snu, pocitu nebo dokonce osoby, ale nejedná se o smutnou píseň. Ve skutečnosti je plná naděje. Někdy musíte něco nechat za sebou nebo opustit, abyste nalezli sebe sama. Život není o bezcílném běhu za snem, který nemůžete chytit.

Pouze Stray Kids vědí, kam je jejich kompas zavede. Pokud však éra Clé plná muzikálnosti a vyspělosti symbolizuje jejich budoucí směr, tak rozhodně stojí za prozkoumání. Skutečný růst znamená riskovat a dělat věcí, které vás zprvu naprosto děsí. I když vás život srazí na kolena, protože se to nevyhnutelně stane, tak vše, co můžete udělat, je prostě vstát, pořádně si zavázat tkaničky a s důvěrou v sebe sama se vydat na cestu.

Co říkáte na nové mini album, jeho význam a éru Clé?

 
ZDROJ: mtv.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9