DEAN prožívá muka v Howlin 404

21:03 | 09.09.2019 Xiunka 0
R&B zpěvák DEAN láká na své dlouho očekávané album 130mood: RVNG pre-release skladbou Howlin 404, ve které trpí.
DEAN se vždy snaží posunout hranice svého hudebního nadání. Zatímco CRUSH se zajímá spíše o živé hudební prvky a kombinace jazzu, DEAN se upírá modernějším směrem. Díky tomuto si můžeme poslechnout prostřednictvím skladby Howlin 404 kombinaci heavy bassů, trapu a hip-hopu podtrhnutým R&B. Celkově můžeme říci, že DEAN přišel na scénu s alternativní verzí R&B.

Pojdme se podívat, o čem anglická skladba Howlin 404 je a proč je pár dní po vydání považována za mistrovské dílo. Howlin 404 je symbolem pokřivené a zkroucené fáze lásky. Rozporuplnost, strach, zmatek v jedné nekonečné smyčce. DEANův hlas se doslova utápí v melancholii. Je docela ironické, že v jediný okamžik, kdy je jeho hlas jasný lituje, že je ztracen v prázdném prostoru svých vlastních emocí. Vše je zahaleno zvýšenou potřebou a touhou. Právě v tomto bodě prohlašuje, že se nedokáže udržet na rovině, nedokáže být střízlivý.

DEAN si libuje v metaforách. Na počátku roku 1930 byly velmi oblíbené rádiové thrillery nazvané Lights Out, ve kterých vypravěč radil: 'Pokud se snadno vystrašíte, vypněte nyní rádio.' Opakování intra pravděpodobně pochází z roku 1942 z epizody nazvané 'Revolt of the Worms'. Tato strašidelná prosba nebo rada, záleží, jak to pojmete, je skvělou předzvěstí přicházející temnoty. Skutečnost, že to pochází z rozhlasového seriálu je o to zajímavější, protože DEAN je zaseknutý ve smyčce. Co jiného se k tomu lépe hodí než stále se opakující seriál? Dokonce i jeho zpěv naznačuje uvíznutí, zlomení, neschopnost pohnout se k něčemu dalšímu. Možná jediným způsobem, jak přejít k dalšímu, je vykřičet si plíce.

Očekávané album 130mood: RVNG bude zobrazovat jeho duševní a emocionální zápasy z posledních let, ale také pokusy o zvládnutí temnoty.

Na skladbě Howlin 404 se kromě DEANa podíleli No IdentityBalming Tiger a RE:ONE, který v minulosti spolupracoval s umělci jako jsou SHINee, Red Velvet a Heize.

Co říkáte na jeho novou skladbu?

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9