MAMA 2015 - Vystoupení

21:00 | 02.12.2015 Kerol 5
Udílení cen Mnet Asian Music Awards roku 2015 máme za sebou. Tuto ceremonii provází hromada skvělých a unikátních vystoupení. Některé skupiny nezahálely a předvedly nám své vystoupení již na červeném koberci. Pojďme se podívat na letošní vystoupení.
MAMA 2015
MAMA 2015 FOTO: koreaboo.com

Speciální vystoupení - Červený koberec

První, kdo se nám předvedl, byli mladí SEVENTEEN. Poté, co dali prostor fotografům a novinářům, rozezněly se první tóny písně Adore U a pánové nám předvedli živou verzi této písně v bezvadně padnoucích oblecích.Po SEVENTEEN přišla hned dvojitá dávka. Vystoupili MONSTA X, kteří zvolili pro své vystoupení hned dvě písně, a to Trespass a HERO.Skupina GOT7, která také vystoupila na červeném koberci, byla lehce nostalgická a vystoupila s jejich debutovou písní Girls Girls Girls.Poslední vystoupení na červeném koberci předvedla sólistka Vivian Koo s její písní Listen to the Sea. Vivian Koo byla doprovázena klavírem a po energetickém vystoupení předchozích skupin bylo její vystoupení klidným ukončením první části vystoupení.


 

Hlavní vystoupení

Slavnostní ceremonii odstartovala vystoupením Taeyeon s písní I. Vystoupení bylo vskutku pohádkové, Taeyeon se vznášela nad pódiem a její zpěv doprovodil orchestrální sbor.A máme tu první taneční kolaboraci večera, o kterou se postarali BTS a GOT7. Jejich celé vystoupení se jmenovalo Virtual Boys a odstartovali ho leadeři obou skupin. Po společném vystoupení následovala čísla skupin samotných. BTS s novinkou Run a GOT7 s If You Do.

iKON, kteří následovali poté, nám předvedli, čeho je skupina schopná, a to klidných, romantických písní, jako je například Apology, ale také, že dokážou rozproudit a roztančit publikum s Anthem a Rhythm Ta.


 
Na své si přišli i fanoušci hip hopu. Hip hopové vystoupení iKON připravilo pódium pro hip hopovou spolupráci mezi účastníky Show Me The Money a Unpretty Rapstars. Yezi a Truedy z Unpretty Rapstar a Lil BoiBasikem z Show met the Money se utkali v boji, který byl příznačně nazván Show Me The Rapstar. Yezi stála proti Lil Boyovi s Watch Your Mouth, a Lil Boi s PICKED. V druhé polovině vystoupení stáli proti sobě Truedy s Bandz Up a Basick s GXNZI.Hip hop ale ještě neřekl své poslední slovo. Jako první se ozvala JESSI s její písní SSENUNNI a opravdu to na pódiu rozjela. Vystřídala jí HYUNA s jejím letošním hitem Roll Deep a písní z minulého roku Red. Celé vystoupení Tough Enough uzavřel SanEDo It For Fun.
Druhou spoluprací K-POP skupin představili MONSTA X a SEVENTEEN. MONSTA X se opět předvedli s Trespass, tentokrát s mnohem pestřejší choreografií, které jim menší pódium na červeném koberci neumožňovalo. K vystoupení SEVENTEEN na píseň Mansae se připojila mladičká herečka Kim Sohyun.Co by to bylo za MAMA bez J.Y. Parka. Začal pozvolna s baladou 24hours, klid netrval ale moc dlouho. Přišla píseň Who’s Your Mama a do vystoupení bylo zapojeno i obecenstvo. Můžeme vidět, že píseň Elevator a její smyslné vystoupení nenechalo nikoho klidným.
Když se začne spekulovat nad tím, kdo vystoupí na MAMA, jednou ze skupin, o které se mluví nejvíc, je 2NE1. Skupina si dala kratší pauzu a nechala Park Bom odpočívat. A 2NE1 tento rok vystoupily, i s Park Bom. Než jsme jí ale po delší době mohli vidět, CL předvedla svou sólovou prvotinu Hello Bitches, kde nechyběla i motorka. 2NE1 vsadily na Fire a jejich největší hit I am The Best. Návrat Park Bom zasloužil asi největší potlesk.Úvodní scéna vystoupení EXO na Call Me Baby byla předtočená a živé vystoupení jí plynule následovalo. A jelikož máme před premiérou nových Star Wars 2 týdny a skupina to ví, připravila si pro nás novinku Lightsaber. Úplnou novinkou byla píseň Drop That, která pochází původně z japonského alba, ale pro tuto příležitost zahrála verze korejská. Rozloučili se s Love Me Right.
SHINee opět dokázali přivést diváky do varu. I přes klidný začátek Jong Hyuna byli SHINee energičtí jako vždy, a to s písní Savior a View, kde bylo na pódiu opravdu plno.A máme tu třešničku na dortu, BigBang. Ti prostě na MAMA 2015 chybět nemůžou. Začneme pěkně pomalu a to písní Loser, zrychlujeme s Bae Bae a na závěr to odpálíme s Bang Bang Bang, kde už skáčou všichni, co můžou, nechybí spousta tanečníků a kouřová show.I přesto, že většinou ceremonii ukončují BigBang, tento rok byla řada na f(x). Ty se poprvé zúčastnily předávání cen ve čtyřčlenné formaci s písní 4 Wall a byla jim poskytnuta obrovská příležitost, a to vystoupit s legendárními Pet Shop Boys! Zazněly písně What Have I Done To Deserve This? z roku 1987, Vocal z roku 2013. 

Diskuze

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9