LEDApple World Tour 2014 - Hot Summer in Paris [Report]

18:04 | 13.08.2014 JiWoo 3
Skupina LEDApple letos již podruhé potěšila své fanoušky Evropským turné a jako první zamířila koncertovat do Paříže. Jak takový koncert vypadá, se vám pokusíme přiblížit v následujících odstavcích.
LEDApple v Divan Du Monde
LEDApple v Divan Du Monde FOTO: twitter.com/steledapple
Na začátku roku mohli evropští fanoušci zastihnout LEDApple na koncertech v Berlíně, Miláně nebo třeba v Rotterdamu. Toto léto už si jich mohli užít i fanoušci v Paříži a Berlíně. Dalšími městy, kam zamíří, jsou Vídeň, Moskva, Helsinky a na podzim dokonce i Athény a Barcelona.

Já a má sestra, také redaktorka Asianstyle.cz, jsme se vydaly právě do Paříže. Tam jsme přijely ve stejný den jako LEDApple, tedy v sobotu 9. srpna. Koncert se konal v hale Divan Du Monde, která se nachází v Pigalle poblíž části Monmartre.Jedním z organizátorů této akce byla mimo jiné i francouzská fanouškovská základna LEDA France. Samotný koncert měl odstartovat v 19:30, ale na doporučení pořadatelů jsme na místo konání dorazily již o něco dříve, okolo 16. hodiny. Podle předpovědi počasí a zpráv od francouzských LEDA mělo být počasí chladné deštivé a převážně zataženo, což zrovna není ideální pro fanoušky, stepující několik hodin před koncertní halou. Naštěstí celý den a hlavně večer svítilo sluníčko a i teploty byly příjemné.

Když jsme dorazily před Divan du Monde, už tu byl hlouček fanynek a zástupkyně LEDA France. Když nás jedna z nich uviděla, okamžitě se nás ujala. Představila se, řekla nám základní informace o koncertě a dodala, že pokud nám není něco jasné, nemáme váhat a zeptat se. Co jsme shledaly ještě více milé, bylo to, že organizátorky z týmu LEDA France nakoupily pro LEDAs pohoštění a v době čekání na koncert neustále všechny obcházely. „Dáte si teplý čaj? Nebo raději vodu? Dá si někdo sušenku?“ Co však žádný z fanoušků neodmítl, byla jablíčka.

Během čekání jsme se daly do řeči s ostatními LEDAs. Většinou jsme se dočkaly údivu, že jsme přijely až z České republiky pro to, abychom viděly naší oblíbenou skupinu. Vysvětlila jsem jim, že jako fanynky od dob jejich debutu, byl tohle můj velký sen. Nebyly jsme však jediné, kdo přijel z daleka. Svou oblíbenou kapelu přijely podpořit fanynky ze Švýcarska, Norska nebo Maďarska. Ať už byly odkudkoliv, všechny byly velice přívětivé.Kromě bannerů, vlaječek a lighsticků jsme měly možnost vidět i toto malé umělecké dílo.Kdokoliv z fanoušků chtěl, mohl napsat svůj vzkaz pro LEDApple do speciální knihy. Objevily se tu několikastránkové vzkazy v angličtině, francouzštině a korejštině. Kniha byla posléze členům předána.V předprodeji si fanoušci mohli vybrat ze dvou druhů lístků. V.I.P. lístek, který jsme měly my, zahrnoval setkání a focení se členy a zároveň i místo blíže jeviště. Fanoušci, kteří si zakoupili obyčejný lístek, byli puštěni do haly o něco později, tudíž byli spíše v zadní části koncertní haly.

Pro fanoušky s V.I.P. lístkem vše začalo v 18 hodin, kdy byli postupně vpouštěni do haly. My jsme byly přibližně v první polovině a po otevření se fronta velmi rychle krátila. Byly jsme blíž a blíž, když v tu chvíli jsme spatřili LEDApple. Byli velice milí a usměvaví, povídali si s fanoušky, přijímali jejich dárky a pózovali s nimi na focení. Bylo to poprvé, co jsme viděly korejské umělce tak zblízka. Byli vyšší než většina jejich fanynek. U fanoušků mužů už se to samozřejmě trochu vyrovnávalo. Ani jsme se nenadály a už jsme byly na řadě.S kluky jsme mluvily anglicky, francouzsky i česky. Když slyšeli odkud jsme, vypadali překvapeně. Předali jim naše dárky, mimo to i vlajku České republiky, na kterou jsme jim napsaly vzkaz. Zajímalo je, jak česky poděkovat. Stačilo, abychom jim to naše české slovíčko řekly jen jednou a oni nám potom velmi pěkně a zřetelně řekli: „Děkuji“.

Následovně přišli do haly i fanoušci s obyčejnými vstupenkami. Mezitím se kluci převlékli do triček s logem LEDApple a vlastními odznáčky.Jako první jsme měly možnost zhlédnout na jevišti bubeníka Hyoseoka, kytaristu Youngjuna a baskytaristu Kwangyeona. Jako poslední přiběhli Hanbyul a Kyumin. Mezi prvními zazněla píseň How Dare You, po které se nám členové představili a vyjádřili svou radost z toho, že mohli hrát právě zde. O Hanbyulovi je známo, že ovládá hned několik cizích jazyků, včetně francouzštiny. A tak nám tuto svou schopnost předvedl.  

V uších nám zazněly písně Sadness, Someone Met By Chance, Bad Boys nebo třeba Smile Again. Některé z nich, jako právě Someone Met By Chance jsme měly možnost slyšet i v japonštině. Zazněly také písně s anglickým textem, které LEDApple nahráli jako covery pro Music Note.

V půlce koncertu Hanbyul oznámil, že zpěváci budou mít krátkou přestávku a dal tak prostor Hyoseokovi, Youngjunovi a Kwangyeonovi. Když se vrátili, zahráli ještě několik písní. Jak Hanbyul tak i Kyumin se velmi často přibližovali k fanynkám, dívali se některým z nich do očí a věnovali jim kousek písně. Chytat se členů skupiny jsme měli všichni zakázáno, ale oni sami se k nám poté natahovali a podávali nám ruce. Hanbyul dokonce svou osuškou utíral slzy jedné z fanynek. Při „předposlední“ písni, což byla píseň Yeah, fanoušci zvedli nad hlavu ruce s nápisem 레드애플Merci (LEDApple děkujeme). Poté se loučili s Let The Wind Blow, což mnohé rozplakalo. Hyoseok, který se za bubny pořád usmíval jak sluníčko, gesty naznačoval, ať nikdo nepláče. Poté se rozloučili a odešli.To se samozřejmě nikomu z nás moc nelíbilo. Navíc jsme měli pro oslavence Kyumina přichystané překvapení. Začali jsme všichni dohromady zpívat „Všechno nejlepší“ ve francouzštině, a když Kyumin přiběhl na podium, tak i v korejštině. Dostal dortík se svíčkami, které poctivě sfoukl a do dortíku si musel povinně kousnout. Jeho reakce byla následující: „So sweet!“ V tu ránu se přiřítil Hanbyul, skočil na Kyumina, objal ho a spolu s ostatními členy mu také poblahopřálo.

Pak nám slíbili, že nám zahrají poslední tři písničky. Jednalo se o písně Because Of You a Kiss Me Darling z připravovaného alba, tudíž jsme byli jedni z prvních, kteří tyto písně zaslechli. Členové nás učili slova a tanec. Když bylo dohráno, Youngjun si vyfotil fanoušky svým mobilem a opět odešli z jeviště.

Nastal čas na poslední přídavek. Všichni fanoušci skandovali: „LEDApple! LEDApple!“ a tak se kluci opět vrátili, tentokrát už naposledy. Zahráli poslední píseň a rozloučili se s námi. Ti nejšikovnější chytači poté měli šanci chytit si lahve, ze kterých členové pili a osušky, kterými se utírali. Před vstupem do klubu se ještě rozhazovaly plakáty LEDApple, které zbyly a nebyly nijak využity.

Atmosféra, kterou v sále vytvořili LEDApple společně s LEDAs byla nepopsatelná a určitě se pro všechny jedná o nezapomenutelný zážitek.


FOTO: JiWoo, facebook.com, divandumonde.fr

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9