SBS 2012 Gayo Daejun - část první

17:00 | 31.12.2012 MinYeon 7
Ať už jste letošní SBS Gayo Daejun prošvihli nebo si ho chcete jen připomenout, postupně vám přineseme vše, co se během toho večera událo. Tato událost by vám určitě neměla uniknout!
Dramatic Blue
Dramatic Blue FOTO: allkpop.com
Letošní ročník měl podtitul "The Color of K-Pop" a byl plný jedinečných vystoupení, ve kterých spojili síly umělci z různých skupin. A nejen oni předvedli jedinečná vystoupení! Začněme ale hezky od začátku. Večerem nás provazely dvě krásné dívky - IU a Suzy (miss A) a mužské plémě zastoupil herec Jung Kyeo Woon, kterého můžete znát například z dramatu Sign.

Jak už bylo naznačeno, nejvíce pozornosti přitáhly speciálně vytvořené skupiny Dynamic Black (Dynamická černá), Dramatic Blue (Dramatická modrá), Dazzling Red (Oslnivá červená) a Mystic White (Mystická bílá), které byly uvedeny hned na začátku programu. Postupně jsme se seznámili se členy těchto nově vytvořených skupin a podívali se, na čí vystoupení se můžeme během večera těšit.Jako první nás svým nástupem, vystoupením a zlatými oblečky oslnili SHINee se svým letošním hitem "Sherlock".


Tyto zlaté hochy pak vystřídala nadějná zpěvačka se zlatem v hrdle - Ailee, která vystoupila se svou debutovou písní "Haeven".


Na pódium poté vběhla další pětice kluků, tentokrát fešáci z B1A4, kteří se předvedli s písničkou "Baby Good Night". A že nás čeká ještě hodně dobrá noc, to měli kluci pravdu!


Po krátkém úvodu moderátorů nás čekalo první speciální vystoupení! S romantickou písní "Because I Love You" vystoupil zpěvák Sung Si Kyung a CL (2NE1). I když se většina fanoušků shodla, že první část tohoto vystoupení nedopadla nejlépe a tento styl by lépe seděl Minzy (2NE1), druhé části už nebylo co vytknout.


Jako další vystoupily Secret se svým teskným hitem "Talk That". Absence zraněné Zinger sice byla znát, ale zbylé tři členky skupiny předvedly skvělé vystoupení.


Krasavice ze Secret byly vystřídány krasavicemi ze skupiny SISTAR. Ty se předvedly v krásných černo-zlatých šatech se zkrácenou verzí svého sexy singlu "Alone." Chybějící část písničky ovšem nahradila Bora, která s pánskými tanečníky předvedla jedinečné taneční vystoupení na písničku "E.T." od Katy Perry!


Jedinečnou show předvedly i skupiny CNBLUE a FTISLAND. Skupiny si proházely pár členů a rozděleni na červený a modrý tým nám formou jakéhosi souboje zahráli několik parádních korejských rockových hitů. Velmi příjemné zpestření mezi tanečními vystoupeními ostatních skupin.


Zpět do tanečního světa nás vrátily GLAM s písničkou "I Like That". Tuto čtveřici pohledných dívek doprovázel i hologram postavičky SeeU s nahraným hlasovým materiálem členky skupiny GLAM, Kim Da Hee. Možná už jste pár vystoupení GLAM a SeeU viděli, ale pokud ne, tak vám ho mohu jen a jen doporučit. Show je to mimořádně zajímavá.


Po GLAM a SeeU následovala skupina T-ara s remixem své písničky "Sexy Love." Holky měly na sobě slušivé růžovo-černé kostýmky a předvedly velmi povedené vystoupení.


Najednou na pódium doslova vběhli Teen Top v okouzlujících bílých oblecích. Po krátkém úvodu s písní "Crazy" nám předvedli své působivé taneční kreace, kterými okouzlily nejednu divačku, a na závěr si střihli i kousek dalšího ze svých hitů, "To You."


Následoval krátký blok s moderátory, kteří se poprvé během tohoto večera vydali vyzpovídat přítomné interprety. Začali u skupiny BIGBANG, kde se ujistili, že se dosavadní průběh vystoupení Taeyangovi dostatečně líbí a poté se přesunuli k Super Junior. Po nedávném skandálu mezi moderátorkou tohoto večera IU a rapperem Super Junior, Eunhyukem, byla atmosféra náhle trochu hustější a vypadalo to, že IU poměrně znervózněla. I tak ale celý rozhovor proběhl bez problémů a moderátorská trojice se raději rychle posunula ke skupině Mystic White, speciálně vytvořené pro tento večer. Více než samotné členky o skupině promluvil hudební skladatel Kim Do Hoon. Krátkému rozhovoru se nevyhla ani skupina Dramatic Blue, kde se slova ujal zpočátku zmatený Jo Kwon (2AM) a rozjařený Yo Seop (BEAST) se neustále snažil prodrat do záběru kamery.

Po chvíli se moderátoři vrátili zpět k Mystic White a po několika roztomilých pozdravech členek této skupiny byla značná nervozita vidět tentokrát na herci Jung Kyeo Woonovi. Následoval klip, ve kterém můžete vidět, jak probíhaly přípravy této skupiny.


A jak přípravy Mystic White dopadly? To posuďte sami! Dle mého názoru předvedly Jiyoung (KARA), Bora (SISTAR), Sun Hwa (Secret), Gayoon (4Minute) a Lizzy (After School) pod vedením Kim Ho Doona opravdu perfektní show! A i když měly holky romantický koncept, "Mermaid Princess" není žádná balada.


Po odchodu těchto malých mořských víl vtrhli na pódium EXO-K se svou písní "MAMA." A netrvalo dlouho a na pódiu se objevili i EXO-M! Skupiny spojily své síly a předvedli velkolepé vystoupení.


Následovalo vystoupení tří velmi talentovaných zpěvaček, které debutovaly v letošním roce. Park Ji Min z dua 15& vystoupila s písní "I Dream", následovala sólová zpěvačka Baek Ah Yeon se stejně krásnou baladou "Sad Song" a chybět samozřejmě nemohla ani Lee Hi, která vystoupila se svým hitem "1,2,3,4".
Všechny tři zpěvačky pak společně zapěly světoznámou píseň "Mercy" od zpěvačky Duffy, během které je na klavír ve vzduchu doprovázel J.Y. Park. Nutno dodat, že všechny tři dokázaly, že se od nich ještě určitě máme na co těšit, protože zpívaly opravdu nádherně!


Svým energickým vystoupením obohatily letošní SBS Gayo Daejun i f(x) s jejich "Electric Shock."


Se svým provokativním songem "Bloom" vystoupila i Ga-In (Brown Eyed Girls) a i když není její tanec na pódiu tak odvážný jako ten ve videoklipu, věřím, že pánům se bude i tak velmi líbit.


Perfektní jako obvykle byly i 2NE1 a jejich "I Love You". Kabát CL zářil ještě víc než oblečky SHINee a především na Minzy bylo vidět, že si vystoupení opravdu užívá.


Po tomto vystoupení uvedli moderátoři další ze skupin speciálně vytvořených pro SBS Gayo Daejun. Po Mystic White nastoupí na scénu Dramatic Blue! Ale stejně jako u děvčat, i teď si pustíme nejdřív krátký klip o tom, jak se skupina na své vystoupení připravovala.


Kim Dong Min vedl svůj šmoulí tým ve složení Yo Seop (BEAST), Jo Kwon (2AM), Woo Hyun (INFINITE), G.O (MBLAQ) a Niel (Teen Top) evidentně velmi dobře, protože právě Dramatic Blue se mohou chlubit nejvyšším počtem diváků během této show. Jejich "Tearfully Baeutiful" píseň musela zaujmout snad každého. Nemluvě o blonďaté kštici leadera G.O.


To by bylo k první části večera zatím vše. Pokud byste chtěli tuto část shlédnout pěkně v celku, podívejte se tady. Ptáte se, na koho se můžete těšit v druhé části? Představíme vám skvělá vystoupení od INFINITE, KARA, Super Junior, BEAST, BIGBANG, miss A, TVXQ, Epik High, Dynamic Dua a Simona D! A chybět nebudou samozřejmě ani zbývající týmy Dazzling Red a Dynamic Black. Nebojte se s námi podělit o vaše dojmy! Které vystoupení na vás zatím udělalo největší dojem? A na koho se nejvíc těšíte v druhé části?

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,9%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9