Exkluzivní rozhovor se skupinou Nylon Pink

18:00 | 18.10.2013 Tameni 17
Nylon Pink je asijsko-americká dívčí skupina, která se proslavila především svými covery známých k-popových skladeb. Je nám potěšením, že se D. Víškové podařilo pro náš web připravit s touto skupinou rozhovor.
Nylon Pink
Nylon Pink FOTO: thirdechelonpi.com

Ještě než se pustíme do samotného rozhovoru, představíme si tuto zajímavou skupinu. Nylon Pink sebe samy prohlašují za jedinou americko-asijskou rockovou dívčí skupinu v USA. Tvoří ji čtveřice Kaila Yu (zpěvačka), Katt Lee (baskytara), Kiki Wongo (kytara) a Jamie Scoles (bicí). Známé jsou především pro své rockové, až punkové předělávky k-popových písní: na kontě mají například Blue od BigBang, Run Devil Run od Girls' Generation nebo Ice Cream od Hyuny. Nedávno také vydaly singl vlastní tvorby s názvem TKO, který si můžete pustit níže.
Drahé Nylon Pink, vaše skupina byla založena roku 2008. Máte nějaké zajímavé historky o jejím vzniku?
Kiki: Kaila a Katt jsou zakladatelky skupiny. Původně se potkaly tak, že chodily se stejným klukem, který to ovšem uchovával v tajnosti. Později to však vyšlo najevo a mezi děvčaty se nakonec vyvinulo přátelství. Také zjistily, že obě mají vášeň pro hudbu. Pak našly mě, když jsem byla na focení pro jejich kolekci šperků s názvem „Hello Drama“ a náhodou mě slyšely hrát na kytaru. Na Jamie jsem narazila poté, co jsem ji sledovala na facebooku (a poté, co jsem zjistila, že je to sólová bubenice). Přibraly jsme ji k sobě a od té doby jsme vystupovaly společně.

Sice žijete v Americe, ale všechny jste Asiatky. Znamená to, že vaši rodiče pocházejí z Asie?
Kitt.E.Katt: Ve skutečnosti jsem se narodila v Soulu, ale s rodiči jsme se přestěhovali do Ameriky, když mi byl rok! Moji rodiče pocházejí z korejského Soulu, ale teď žijí v Bay Area poblíž San Francisca.
Jamie: Oba mí rodiče jsou z Vietnamu. Žili na mnoha různých místech, než přišli do Ameriky, ale já a moje sestra jsme vyrůstaly v Southern Orange County po celý náš život. Moji rodiče i sestra stále žijí v Southern Orange County, i když já bydlím v Los Angeles.
Kaila: Mí rodiče jsou z Taiwanu! Je to mé nejoblíbenější místo na světě - nemůžu se dočkat, až se tam vrátím a umírám touhou tam koncertovat.
Kiki: Má matka je z Jižní Koreje a můj otec je čtvrtogenerační Číňan. Já jsem se narodila ve Spojených státech - v Texasu, ale rozhodně bych si moc ráda v nejbližší době udělala výlet do Koreje.

Byla hudba vždy tou hlavní věcí, kterou jste chtěly dělat? Nebo jste chtěly dělat něco jiného, když jste byly mladší?
Jamie: Kam až si vzpomenu, byla hudba vždy tou hlavní věcí, kterou jsem chtěla dělat. V kuchyni jsem vytahovala hrnce a pánvičky a mlátila do nich hůlkami a také jsem předstírala, že hraji na tenisovou raketu jako na kytaru. Na základní škole jsem chodila do sboru a hrála na housle. Na pátém stupni jsem k tomu přibrala také hru na kytaru a bubny. Moje hudební kariéra začala, když mi bylo 14 a od té doby jsem začala vystupovat.
Kaila: Vždycky jsem chtěla dělat hudbu, ale také jsem snila o tom, že se stanu kuchařkou, dodavatelkou jídla nebo prostě jen někým placeným za to, že cestuje a ochutnává jídla. Zatracený Anthony Bourdain - ukradl mi mou práci!

Máte nějakou skupinu/zpěváka, kterou/kterého považujete za svého idola?
Kitt.E.Katt: Miluji Rock 'n' roll, ale zároveň miluji hip hop. (smích) Mám ráda ženské rapperky, protože jsou to silné ženy v průmyslu, kterému velí muži. Mými oblíbenci jsou Iggy Azalia, Lil‘ Kim, Nicky Minaj, Tu Pac a Biggie. Je úžasné sledovat, jak rapperky stoupají k vrcholu!
Jamie: Blink 182 jsou mou největší inspirací a Travis Barker je můj idol. Oni jsou důvodem, proč jsem vždycky chtěla mít hudební kariéru. Sledování Travise Barkera mě motivuje a nutí mě chtít po hudební stránce neustále růst.

Existují nějaké speciální cíle, kterých chcete se svou skupinou dosáhnout?
Jamie: Světové turné je rozhodně na mém seznamu!
Kiki: Ovládnutí světa. Tou nejlepší a nejúžasnější možnou cestou, kterou to jde.Měly jste turné v Asii a Americe. Plánujete udělat turné také v Evropě?
Jamie: Evropa je rozhodně na našem seznamu míst, kde chceme mít příští turné!
Kiki: Prosím, Evropu! Umírám touhou tam cestovat!

Byly jste někdy v České republice?
Kitt.E.Katt: Ne, ale MOC RÁDY bychom se tam podívaly. Milujeme cestování a navštěvování různých nových míst. Musíme tam brzy přijet, slyšela jsem spoustu krásných věcí o České republice!
Kaila: Strašně rády bychom se tam podívaly! Chceme potkat každého českého Ninju! (Pozn. Ninjové = fanoušci Nylon Pink)

Velkou částí vaší tvorby jsou coververze, ale máte i svou vlastní tvorbu. Kdo je skladatelem vaší hudby?
Kaila: Každý člen skupiny píše! Já a Kiki ale píšeme nejvíce. Také spolupracujeme s některými úžasnými producenty a textaři, jako jsoun například Aidean Abounasseri a Matthew Rivera.
Kiki: Milujeme k-pop, ale hlavní zaměření skupiny je na naši vlastní tvorbu. Každá z nás má jiné silné stránky, které pomáhají přispět k naší originální hudbě stejně jako k našemu ztvárnění k-pop coverů. Je to skvělá zkušenost pracovat s tak úžasným týmem dívek a producentů!
Máte svůj oficiální fanklub? Pokud ano, má nějaký speciální název?
Kaila: Samozřejmě! Jmenuje se Nylon Pink Ninjas. Jsme v blízkém kontaktu se svými fanoušky a nasloucháme jejich nápadům, na které další písničky bychom měly udělat coververze - jsou naší největší inspirací! Můžete se k nám přidat zde.

Máte nějaké neobvyklé či zajímavé koníčky nebo aktivity pro volný čas?
Jamie: Mám ráda videohry, projektování a film. Pokud jde o neobvyklé aktivity… ráda opravuji počítače a podobné věci. Jsem dobrý technik. Nejsem si jistá, jak se to stalo, ale jak jsme já a moje sestra rostly, dělaly jsme takové věci. Třeba jsme vyráběly pokojový alarm z něčeho, co původně bývaly panenky - hula tanečnice…
Kiki: Opravdu mě zaujaly Jamiiny skryté schopnosti vyrábět alarmy z panenek. (smích) Já trávím většinu svého času tvorbou hudby, ale mám moc ráda přírodu!

Je tu něco, co byste rády vzkázaly svým českým fanouškům?
Jamie: Jste úžasní! Milujeme vás a opravdu moc doufáme, že budeme moci brzy přijet do Česka a každého z vás potkat!
Kiki: Nemohly bychom být tím, čím jsme dnes bez našich úžasných fanoušků po celém světě. Máme vás rády a děkujeme vám za veškerou vaši podporu!


Tímto rozhovor končí a my bychom velice rádi poděkovali jak samotným Nylon Pink, tak D. Víškové, která svůj rozhovor s dívkami poskytla našemu webu
. Doufáme, že vám tento rozhovor Nylon Pink přiblížil a nadále je budete podporovat.


FOTO: asianpacificfestival.com, fastdates.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9