Co takhle trochu kávy?

19:53 | 16.12.2012 Nime 5
Malá ochutnávka z korejských kaváren aneb "Co korejci poslouchají při pití své oblíbené kávy?" Cafe Latté, Espresso nebo Americano?
Korejská indie skupina, která se zasloužila o jeden z největších hitů korejských kaváren.
Korejská indie skupina, která se zasloužila o jeden z největších hitů korejských kaváren.

"Pijete rádi kávu? Myslíte si, že dva hrnky denně jsou moc? Nezoufejte, oproti Korejcům jste na tom ještě dobře."

Nejen, že Korejci mají kavárny na každém rohu ulice, ale není problém vidět např. 5 kaváren hned vedle sebe. Krom známé sítě "Starbucks" se tu najdou i jiné, méně známé, nikoliv však neoblíbené. Tyhle "hipsterská“ doupata jsou oblíbená nejen kvůli podávané kávě, ale také kvůli tomu, co si během vypití svého oblíbeného šálku kávy vyslechnete.

Korejci jsou kávou natolik posedlí, že mnoho z nich ji nejen pije, ale také o ní zpívá.

Že se Vám nic nevybavuje? Pojďme se společně mrknout na pár "kávových“ hitovek.

 1.  10CM – AMERICANOKdyž už tu byla řeč o "Starbucks", znáte kávu "Americano"? Právě tahle káva se stala velmi populární, kvůli své chuti. Jedná se o Espresso, dolité horkou vodou – tudíž žádné překapávání. Díky tomuto způsobu má "Americano" podstatně jinčí chuť než klasické Espresso.

A proč se tu bavíme zrovna o téhle kávě? Velkou reklamu jí udělala právě jedna jihokorejská indie skupina, která se jmenuje 10cm. Vydala v Koreji jeden z nejpopulárnějších „kávových“ singlů, hit Americano. Nakazí Vás svou jednoduchostí, rytmickou melodií a opakujícím refrénem. Možná jste ji už slyšeli.

A o čem, že se v písničce zpívá? Text písničky v korejštině a angličtině najdete zde .

2.  URBAN ZAKAPA – CAFE LATTE


Ze všech druhů káv já nejčastěji propadám sladké chuti kávy Latté. Ať se jedná o karamelové, oříškové nebo vanilkové, něco Vás přinutí si ji objednat znovu a znovu. Urban Zakapa se postaral o druhou kavárenskou hitovku s názvem "Cafe Latte". Velmi rychle se stala oblíbenou díky svojí jemnosti, sladkému textu a chytlavému refrénu. Inu, posuďte sami, karamelové nebo oříškové?

3.  AS ONE FT. NOEL’S KANG KYUN SUNG – LOVE IS COFFEE


Z této písničky rovnou srší láska ke kávě a jak jinak než ji podat líbezným hlasem Kyun Sunga (Noel) a dua Crystal a Min (As One). Vložíme 3 lžičky líbezných hlasů, zalijeme roztomilou melodií a posypeme trochou skořice. Voalá, hitovka č. 3 je na světě.

Anglický překlad naleznete zde.


4.  ONE WAY – COFFEE


Jste z toho všeho už přesládlí a cítíte se jako cukrová vata? Gratuluji, našli jste něco, co Vás zbaví té nasládlé chuti a naservíruje Vám šálek plný uvolněných tónů, s trochou rapu, zalitý sexy hlasy.

Opět, přeložený text naleznete zde.


5.  GEEKS – CAFE LATTE


Geeks, ne, nejedná se o označování určité skupiny pařmenů, nerdů, noliferů. Geeks je hiphopová  jihokorejská skupina, která se proslavila singlem "Officially Missing You“. Nejen, že chlapci mají velký talent, ale táké rádi coverují a vybrali si k tomu jeden z kávových hitů od Urban Zakapa – Cafe Latte. Co Vy na to? Která verze píničky se Vám líbí víc?
 

6.  10CM – LOVE IN THE MILKY WAY CAFE


Už je Vám z celého toho kávového – zamilovaného prostředí špatně? 10cm si obhájili svůj hit numero uno a řekli si: Proč nesložit další? Ano, tušíte správně, ani teď to není o ničem jiném, než o kávě, a jak kluci na konci souhlasí, je to "Daebak Daebak Daebak".

Pozn.: 대박[Débá] - korejský výraz pro úžasný, super, ohromující.

Snad jsem Vám pomohla rozšířit hudební stránku korejských kaváren a ukázala kousek z toho, čemu se říká korejská indie hudba.


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9