Seungriho rozhovor pro TenAsia – část 1.

16:15 | 10.09.2013 Mei 4
Seungri poskytl rozhovor o svém nejnovějším albu „Let’s Talk About Love“ i o písních, které obsahuje. Také ale promluvil o členech skupiny. Čtěte více v celém článku.
Seungri
Seungri FOTO: ohkpop.com
Seungri je upřímný člověk. Poskytl okamžité a jednoznačné odpovědi na vše, na co byl dotázán. Vždy byl velmi upřímným a přátelským členem BigBang a to je patrné i v jeho hudbě. Zatímco G-Dragon a Taeyang se ve svých albech zaměřovali více na styl, Seungri zdůraznil sílu melodie. Video k „Let’s Talk About Love“, které YG před vydáním alba vydalo, bylo sice trochu šokující, ale na druhou stranu to jsou BigBang a ještě ke všemu Seungri, takže je vše v pořádku. Koneckonců je mu už 22 (v Koreji 23) let. Na otázku zda název písně měl obsahovat slovo „sex“ místo slova „love“ byl nejmladší člen BigBang klidný a místo červenání se upřímně odpověděl. Přečtěte si rozhovor Seungriho a TenAsia, kteří se setkali v malé kavárně v Soulu.

 
Viděli jsme ve tvém videu “Making of the Album” (video z natáčení alba), že jsi chtěl mluvit o lásce. O jakém druhu lásky jsi přesně chtěl mluvit?
Když se zeptáš: „Co si myslíš, že je láska?“ spousta lidí mluví o věcech, které jsou bolestivé nebo toužebné. Já jsem chtěl mluvit o hodně stránkách lásky. O věcech, jako je vzrušení, štěstí, rozchod, bolest, lítost ohledně lásky.
 
Tvá upoutávka na “Let’s Talk About Love” byla hodně diskutována. Reakce na ni se zřejmě dělí na „To je přehnané“ versus „Funguje to, protože je to Seungri z BigBang“.
Skutečnost je, že i když přijdete s opravdu dobrou písní, všechno jde bez řádné propagace do háje. Takže jsem si myslel, že bych mohl dostat pozornost od všech, kdybych přišel s něčím, co je provokativní. Takže jsme udělali tuto verzi teaseru. Po mnoha diskusích s představiteli mé agentury a natáčení posádky, jsme dospěli k závěru, že bude v pořádku, když půjdeme až na hranici.
 
Takže se vaše názory hodně promítaly do videa?
Ano.
 
Při sledování videa nás napadlo, zda neměl být původní název této písně “Let’s Talk About Sex” (Mluvme o sexu) místo “Let’s Talk About Love“ (Mluvme o lásce).
No, mluví to prostě o věcech, které se dějí ve vztahu mezi mužem a ženou (smích). Chtěl jsem, aby píseň obsahovala různé významy a to, co jsem chtěl, bylo hlavně apelovat na diváky svým mužským šarmem. Vím, že video může kvůli důrazu na červenou vypadat provokativně, včetně rtěnky a jablka. Ale rozhodně to není tak, že bychom jen chtěli, aby to vypadalo sexuálně a pikantně. Považuji to jen za klip, který vyhovuje té hudbě, a myslím, že to je důvod i toho, proč to není odpudivé.
 


Nedávno jsi měl i své první televizní vystoupení k tomuto albu, kde byla i Broadway show k vystoupení s “GOTTA TALK TO U” v obleku a tak.
Chtěl jsem zdůraznit, že jsem vyzrál. Chtěl jsem se odtrhnout od obrazu nejmladšího člena BigBang, stejně jako od obrazu estrádních show. Má píseň se musí zdát vážná. Když nejsem vážný, snažím se držet zpátky.
 
Co myslíš tím, že se držíš zpátky? Za jaký typ člověka považuješ sám sebe?
Pro mne je mnohem důležitější to, jak se se mnou cítí druhý člověk, než to, jak se cítím já. Líbí se mi, když jsou lidé kolem mne šťastní.
 
Podle toho, co jsme slyšeli v písni “Love Box” se zdá, že se změnila barva tvého hlasu. Vypadá to, že jsi hodně cvičil zpěv. Dostal jsi hodně lekcí?
Nikdo z BigBang už nedostává vokální lekce. Nejsme schopni se něco naučit, protože už máme velmi výrazné barvy. Dalo by se říci, že pro nás už uplynulo příliš mnoho času, abychom měli nové styly. Takže zlepšení je jen na nás. Já osobně jsem chtěl produkovat hlas, který je odlišný od toho, kdy jsem vydal “V.V.I.P”, takže jsem do nalezení nového hlasu pro 6 písní na albu dal mnoho úsilí. Například jsem se snažil zpívat hlubším hlasem, takže jsem tím snížil svůj hlas, který býval jemnější.
 
Na “Let’s Talk About Love” jsi pracoval s G-Dragonem a Taeyangem. Jak to bylo?
Oni vydávají album po mně, takže jsem na ně hodně narážel v nahrávacím studiu. Ptal jsem se jich, zda by se nechtěli účastnit na mém albu, protože jsem si myslel, že by bylo hezké mít tam jejich hlasy. G-Dragon pro mne napsal, ten den, co jsem se ho zeptal, nějaký rap. I Taeyang několikrát úpravám na mém albu věnoval velkou pozornost. Bylo to, jako přidání barvy na obrázek, který jsem vypracoval.
 
Vzal jsi odpovědnost za výrobu alba. Bylo to poprvé, co jsi to udělal. Jsme si jisti, že to muselo být velmi odlišné od okamžiku, kdy jsi jen zpíval.
Byl to na mne tlak, protože to bylo pro mne poprvé. Ale řekl jsem si, že by bylo dobré využít své zkušenosti, které jsem získal během svých 7 let s BigBang. V mé mysli je výkonný producent osoba, která má na starosti všechno až do okamžiku, kdy album vyjde. Takže nejen hudbu, ale i video, obal alba, fotografie a dokonce i materiál, ze kterého bude samotné album vyrobeno.


 
Myslíš si, že jsi tímto albem dobře doručil svou zprávu?
Chtěl jsem, aby byly naplněny emoce člověka tak, jak se cítí, když je zamilovaný. Například prostřednictvím písně “GG BE”. Chtěl jsem vyjádřit pocity oklamání ženou (skladba obsahuje také ženský protiargument). Prostřednictvím “Come To My” zase emoce, které člověk cítí po rozchodu, výbušné pocity. Existuje mnoho věcí, které lidé ve skutečnosti nemohou vyjádřit slovy, takže si myslím, že by se většina kluků mohla vidět v této písni. První skladba “Let’s Talk About Love” a druhá „“GOTTA TALK TO YOU” jsou o svádění ženy (smích). A Japonský film “Be With You” sloužil jako inspirace pro “Love Box”. Nemohl jsem naplnit album jen svými zkušenostmi.
 
Které písně obsahují tvé zkušenosti?
“GG BE”. Vyjádřil jsem, jak mužova láska k jeho ženě umírá, protože je unavený z toho, jak mu celou dobu lže. A žena v písni čeká, až se s ní rozejde. Víte, jak někteří lidé dávají přednost tomu, že dostanou kopačky, než aby sami dali kopačky, ne? Vyjádřil jsem všechno to, co se může stát každému, jako v Seungriho případě. Říká, že je v kavárně, ale tančí v klubu. A proč vždycky vystoupí z čelného auta…
 
Vypadá to, že máš s láskou dost zkušeností.
Hodně se toho stalo. (Seungri odpověděl velmi vážně)
 
Kdy se “GG BE” stalo?
Asi před rokem.
 
A co si myslíš, že dělá ona teď?
Nechci to vědět!ZDROJ: tenasia.com (reportér Kwon Seok Jung), bigbangupdates.com (anglický překlad Jessica Kim)

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9