Report z koncertu B1A4 - Limited Show Amazing Store (část I)

17:59 | 19.08.2013 MinYeon 22
B1A4 v první polovině srpna odehráli hned 5 koncertů v rámci své Limited Show Amazing Store. Jak to na koncertě vypadalo a čím vším kluci překvapili?
B1A4 během koncertu Limited Show Amazing Store
B1A4 během koncertu Limited Show Amazing Store FOTO: kpopstarz.com
Tento koncert jsem původně vůbec neměla v plánu. Vlastně jsem ani pořádně nevěděla, kdy a kde se koná. S kamarádkou jsme zaslechly, že bychom se mohly nějak probojovat na MBC Music Champion a jelikož jsme nevěděly, kde se natáčí, vydaly jsme se jednoduše k MBC. Music Champion nikde, ale už po cestě se objevovaly stánky s různými goodies (suvenýry) s B1A4. Obě máme B1A4 rády a tak jsme dorazily až k nedaleké hale a kochaly se obřím plakátem této pohledné skupiny. Po chvíli jsme zjistily, že se za pár minut ještě doprodávají lístky na koncert, a jelikož mi oříšek štěstí na facebooku řekl, že mám být spontánní, rozhodly jsme se naše štěstí vyzkoušet. Měly jsme trochu problémy s financemi, takže se nám napoprvé podařilo koupit jen jeden lístek, ale štěstí nám opravdu přálo, a i když jsme se k pokladně vrátily až po dalších 20 minutách, povedlo se nám koupit i druhý lístek. Samy jsme byly překvapené. Nejen, že se nám podařilo sehnat na poslední chvíli lístky na stání dost blízko pódia, ale dokonce jsme měly lístky hned vedle sebe a tak jsme celé to čekání ve frontách a tlačenice mohly absolvovat spolu.

Nutno podotknout, že jsme byly lehce nad věkovým průměrem běžných fanynek B1A4, a tak jsem z davu vyčnívala ještě víc než obvykle. Mám dojem, že věk fanynek se výrazně podepsal i na průběhu koncertu. Začal scénkou, kterou odehráli sice jen tanečníci, ale to stačilo na rozpoutání obrovské bitvy o místa. Se svou výškou jsem viděla prakticky odkudkoliv, ale přiznávám, že i já jsem se chtěla procpat co nejvíc dopředu. Tedy jen zpočátku. Tlačenice byla ještě výrazně horší než na 2PM a hlavně to vypadalo, že nebude mít nikdy konec. Poté, co se mi během té rvačky roztrhla taška a alespoň třikrát jsem málem spadla (a málem jen proto, že vlastně nebylo kam spadnout), rozhodla jsem se řídit heslem "moudřejší ustoupí" a poslušně couvala dozadu. 

Na scéně se objevily figuríny B1A4 v životní velikosti a po malém kouzlu ožily a na scénu nastoupili samotní B1A4 v roztomilých námořnických oblečcích. Hned začali zpívat rockovou verzi Baby Goodnight a tlačenice samozřejmě nebrala konce. Nikdy jsem nechápala, jak taková přetlačovaná na koncertě vlastně vzniká, ale když se vedle mě zjevila slečna s výrazem plným odhodlání, prudce se natlačila na lidi před sebou a lokty odstrkovala, koho se dalo, bylo mi vše jasné. B1A4 začali zpívat jednu z mých nejoblíbenějších písniček, svou debutovou OK, a já stála opodál a marně se snažila alespoň trochu si užít začátek koncertu. Přiznávám, že v tuto chvíli jsem téměř litovala, že jsem si lístek na koncert koupila a přemýšlela jsem, jestli nemám raději odejít a jet domů. Ano, až tak moc dokáží fanynky zničit prožitek z koncertu. A to jsem si myslela, že přetlačované na koncertech zvládám bez problémů.

Po dvou písničkách si kluci dali krátkou pauzu a srdečně své fanoušky přivítali. Snažili se je přesvědčit, že když se přestanou tlačit, užijí si koncert mnohem víc a hlavně Gongchanovi na tom očividně hodně záleželo. Nedá se říct, že by jejich proslov byl v tomto směru nějak extrémně účinný, ale postupně nejspíš fanynkám začaly docházet síly. Od srdce jsme se zasmály, když kluci nervózně prohodili větu "Je to náš první koncert po dlouhé době, tak kdybychom udělali nějakou chybičku, řekněte nám, prosím, 'to nevadí, oppa!'". Oppa pro nás v této skupině bohužel není ani jeden. Ale kluci zvládli koncert bez problémů, a tak žádné takové povzbuzování nebylo ani potřeba. Následovaly písně Yesterday a I Won't Do Bad Things.

Poté si kluci zase dali od zpívání chvilku pauzu a společně se vrhli k velkému kolu. Chvíli se dohadovali, co jim toto kolo připomíná, a zkoumali, čí odpověď je u fanoušků nejvíc populární. Musím kluky pochválit, že ať se fanoušků ptali na cokoliv, bylo na nich vidět, že se opravdu strašně moc snaží z nadšených výkřiků rozpoznat nějaké to slůvko. Celý koncert byl odehrán tak, aby ladil s názvem Amazing Store (úžasný obchod). A jelikož je tento store vážně amazing, může se proměnit na jakékoliv místo, které si budeme přát. Na již zmiňovaném kole tak byly hned tři lokace. Jako první se nám předvedla scéna u moře. Na obrazovce se objevilo krásné video, v sále bylo slyšet šumění vln, kluci se ve svých námořnických oblečcích všemožně pošťuchovali a Baro na horní části pódia nejprve plaval a svůj výstup zakončil tancem hula hula. 

I když námořnické oblečky k plážové atmosféře skvěle ladily, rozhodli se kluci prostředí opět změnit. Tentokrát se krátce vyblbli u vodopádu. Nakonec si ale řekli, že vody už bylo dost a zakotvili v lese. Pódium se opravdu proměnilo v les, v sále byl slyšet cvrlikot ptáků, šustění větví a kde se vzalo, tu se vzalo, pět pařezů s připravenými mikrofony.

Kluci si postupně posedali každý na svůj pařez a fanoušky čekalo příjemné překvapení. I když jsou kluci skupina taneční, rozhodli se předvést další ze svých talentů a postupně si do rukou brali všemožné nástroje. Pokud byste ale čekali třeba kytaru a housličky, tak vás musím zklamat. Nástroje se pohybovaly na úrovni dřívek a největším úletem bylo ukulele. Ale vezměme to pěkně popořadě. Jako první se svým hudebním nástrojem pochlubil Gongchan, který vytasil cabasu. Fanoušci to nejspíš zezačátku považovali za vtip a rozesmáli se, ale ani s příchodem Jinyounga se úroveň nástrojů o mnoho nezvedla. Leader skupiny totiž zpoza pařezu vytáhl... triangl. Fanouškům naštěstí nezmizel úsměv z tváří a situaci zachránil Sandeul, který se pochlubil roztomilým ukulele. Ani CNU nezůstal pozadu a udržoval trochu vyšší level svým djembe bubínkem. Už to vypadalo nadějně, ale situaci zabil rapper Baro, který vytasil... chrastící dřívka. Poté, co se všichni dostatečně vysmáli, zahráli kluci akustickou verzi Wonderful Tonight a chybět nemohly ani akustické verze Bling Girl a Only Learnt Bad Things.

I když většinou bývá akustická část až v druhé polovině koncertu, kluci si ji překvapivě odbyli hned na začátku. Následoval další rozhovor s fanoušky a další překvapení. Hned tři ze členů, jmenovitě CNU, Jinyoung a Sandeul, si začali sundávat svá námořnická sáčka a fanynky se mohly uječet. Já si na odhaleného Bara musela ještě chvíli počkat, ale z toho ječení mě bolí v krku ještě dnes. Kluci si polehali na zem a zazpívali svou novinku Starlight Song.

Tohle byl ale jen začátek. V druhé části jsme se dočkali hned pěti muzikálů plných písní B1A4, které postupně odhalily pravé já členů této skupiny. Pokud jste zvědaví, jak to na koncertě dále vypadalo, počkejte si, prosím, na další část reportu z úžasného koncertu této úžasné skupiny.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9