Reklama s Miku Hatsune na Google Chrome

15:55 | 25.12.2012 Tieu 0
Je to už téměř rok, co nahrála pobočka Googlu v Japonsku reklamu na prohlížeč Chrome. Miku Hatsune je tamním idolem a proto není divu, že si Google vybral jako námět právě zpěvačku Miku Hatsune.  
Miku Hatsune
Miku Hatsune FOTO: http://m.gamer.com.tw
Píseň "Tell Your World" je od skladatele kz , ktery se proslavil mnoho písničkami složené pro Miku (Last Night, Goodnight atp.). Také se proslavil svými písničkami pro Claris (Irony). Společně s  livetune(amatérská skupina) složili Tell Your World. Všechny svoje práce tedy publikují sami, nikoliv pod záštitem jakékoliv slavné hudební firmy.

V této reklamě se vám Google snaží přiblížit, jak taková písnička vznikla. Také se vám snaží přiblížit, jak je Miku důležitá a populární. Během videa vidíte, jak hudebníci komponují, ostatní zase malují Miku a vymýšlí choreografii (existuje speciální portál od Cryton). Líbí se mi, jak je celý svět propojen spolu skrz tuto práci, všichni si zároveň pomáhají a spojuje je právě jeden společný zájem - Miku Hatsune. Takový týmový duch je v dnešní době velice vzácný. Toho právě Google využívá - Chrome je totiž GNU-GPL a můžete se na jeho vývoji podílet. Nakonci reklamy to také shrnul sloganem: "Everyone, creator"

Jen pro připomenutí, syntetizér hlasu Miku Hatsune je placený, ale neplatíte autorské poplatky za vaše vlastní tvorby, pokud je neprodáváte.

Na stránkách 
miku-music.com obsadila "Tell Your World" 1. příčku.

Na Youtube jsem našel verzi reklamy se slovenským překladem. Vzhledem k tomu, že netuším, jak kvalitní je překlad, dal jsem přednost anglickému překladu od známé skupiny Commie. Musím říct, že text je velice smysluplný a hodně se mi zalíbil. Dodává celé písničce hodně na významu.


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9