Rekordní miliarda pro Gangnam Style!

17:08 | 21.12.2012 MinYeon 14
Populární videoklip k písni Gangnam Style spatřil světlo světa v červenci tohoto roku a bez nadsázky lze říct, že dobyl celý svět! Toto tvrzení podtrhuje i fakt, že tento klip zhlédla na YouTube už více než miliarda lidí! 
PSY - Gangnam Style
PSY - Gangnam Style FOTO: starcasm.net
Gangnam Style se v Koreji stal populárním hitem téměř okamžitě. Po nepřetržitém tlaku na dokonalost kpopových hvězd je patřičně oceňován každý klip, který tento tlak bojkotuje. Ale pozornost, která se dostala tomuto videu, překvapila úplně všechny! Sám PSY přiznal, že už ho neustálá pozornost unavuje, ale jako pravá celebrita nedává svou únavu moc znát a trpělivě učí svůj koňský tanec lidi po celém světě.

Korejci jsou na jeho úspěch samozřejmě patřičně hrdí a k tomuto rekordu určitě přispěli nemalou měrou. Přeci jen jako jedni z mála rozumí, o čem PSY vlastně zpívá. A pokud to zajímá i vás, můžete se podívat na překlad přímo na našem webu.Se svým počtem zhlédnutí se Gangnam Style stal nejúspěšnější písní letošního roku a také nejpřehrávanější hudebním videem na celém internetu! Za to patří jeho tvůrcům a interpretovi obrovská gratulace!

Koňský tanec se samozřejmě stal středobodem mnoha flashmobů, které se konaly i v České a Slovenské republice. A popularita tohoto videoklipu zapříčinila i nespočet parodií z celého světa. Mezi nejpovedenější patří například Kim Jong Style, který určitě pobaví i ty, kteří už jinak mají této písničky plné zuby. Menší, ale stále nezanedbatelnou pozornost si vysloužila i verze Hyuny: Oppa, You're My Style. Ta měla oproti původní verzi sice přibližně pětinový počet shlédnutí, ale 200 milionů činí z tohoto videa druhý nejpopulárnější korejský videoklip.A jaký máte na Gangnam Style názor vy? Jste rádi, že právě PSY korejskou hudební tvorbu zviditelnil? A přejete mu tento obrovský úspěch?

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9