Jak to vlastně bylo s foto skandálem Edisona Chena?

16:00 | 07.05.2013 Mei 0
Od té doby, co byly zveřejněny fotografie jeho sexuálního skandálu, byl Edisonův sexuální život v Hongkongu v roce 2008 hodně diskutován. Jak to s touto aférou tehdy bylo, se dočtete v celém článku.
Edison Chen
Edison Chen FOTO: spcnet.tv
Fotografie z tohoto skandálu zahrnovaly nelegální internetovou distribuci intimních a soukromých fotografií hongkongského herce a rappera Edisona Chena s různými ženami, včetně známých zpěvaček a hereček. Mezi nimi byly například Gillian Chung, Bobo Chan, Rachel Ngan a Cecilia Cheung.
 
Skandál otřásl hongkongským zábavním průmyslem a získal velkou pozornost médií po celém světě.


 
Hongkongská policie musela požádat o pomoc Interpol, aby se zastavilo šíření fotografií po internetu. Ještě dnes jsou ale na některých serverech dostupné v zabalených složkách. V souvislosti s distribucí fotografií bylo zatčeno až 10 lidí. Počítačový technik byl odsouzen a dostal trest odnětí svobody na osm a půl měsíce. Trest byl za získání přístupu k počítači s nečestným záměrem.
 
Edison Chen se přiznal, že je autorem a vlastníkem autorských práv většiny fotografií a že tyto soukromé fotografie byly ukradeny a ilegálně vydány bez jeho souhlasu. Veřejně se tehdy omluvil, a to hlavně zúčastněným ženám. Také oznámil, že na neurčito odchází z hongkongského zábavního průmyslu. Nyní už je ale zpět, tvoří hudbu, natáčí filmy a má novou přítelkyni. O tom jsme psali například v článku zde.


 
Jak se dostaly fotografie do oběhu na internetu? Podle policie byl Chanův počítač dán do opravy a jeden nebo více ze zaměstnanců zřejmě zkopírovalo odhadem 1300 intimních fotografií Edisona Chena a mnoha ženských celebrit. Podle Edisona byly fotografie před tím, než byl dán k opravě, odstraněny.
 
Fotografie byly údajně zhotoveny v čase mezi roky 2003 a 2006. Jeden Edisonův blízký přítel naznačil, že Edison se rád fotil při intimních chvilkách se svými sexuálními partnerkami, z nichž 14 byly celebrity. Soukromě je pak prý ukazoval skupince svých blízkých přátel.


 
 
ZDROJ: wikipedia.org

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9