CNBLUE staví další školu v Africe

17:23 | 18.04.2013 MinYeon 7
Nedávno uběhl rok od postavení první CNBLUE SCHOOL v Burkina Faso. Korejská kapela CNBLUE ale nelení a už teď se chystá na výstavbu další školy pro děti v Africe.
Burkina Faso je malá zemička na severu Afriky a patří mezi ty nejchudší země světa. Jelikož zde děti místo školy musí chodit pomáhat rodičům s prací, rozhodli se CNBLUE využít své popularity a postavit zde školu. Stavbou ovšem jejich pomoc nekončí. Část veškerých jejich tržeb z koncertů a prodeje alb tak putuje na provoz školy a zajištění potravin pro všech 1100 studujících dětí.

FNC Entertainment se k tomu tehdy vyjádřila takto: "CNBLUE se chystají rozjet projekt, jehož cílem je postavit a provozovat školu ve městě Niamadougou. Škola bude pojmenována po CNBLUE, kteří se pro tento projekt rozhodli, aby tak mohli zlepšit vzdělávací systém v Africe a podpořit znevýhodněné děti v jejich cestě za lepším životem."Tato škola byla otevřena v březnu 2012 a evidentně se jí dobře daří. CNBLUE se totiž s novým turné rozhodli postavit i novou školu. K propagaci svého plánu tak na internetu zveřejnili video, ve kterém se na problematiku školství v afrických zemích snaží upozornit. Aby oslovili co nejvíce fanoušků, objevilo se video jak v korejské, tak i čínské a anglické verzi. Kde se nová škola postaví zatím není přesně známo, ale už teď je jisté, že peníze, které fanoušci této skupiny utratí na koncertech jsou dobře investované. Díky světovému turné tak nyní mají příležitost přispět na dobrou věc fanoušci na celém světě.

ZDROJ: soompi, cnbluestorm
FOTO: welovecnblue.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48,9%
Japonsko
34,1%
Vietnam
4,9%
Thajsko
7,5%
Filipíny
0,3%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9