Rozpady a překvapivé návraty skupin

17:00 | 26.01.2021 Xiunka 0
Sotva nový rok začal a už se musíme loučit s některými skupinami. Jiné se překvapivě vrátí na scénu.
Gugudan
Gugudan FOTO: soompi.com

Gugudan

Osmičlenná dívčí skupina Gugudan debutovala pod Jellyfish Entertainment v červnu 2016. Děvčata předvedla své kouzlo v debutové písni Wonderland. Koncem prosince loňského roku společnost náhle oznámila, že skupina k 31. prosinci ukončuje veškeré aktivity. Prohlášení si můžete přečíst v tomto našem článku. Skupina se sice nerozpadla v lednu, ale i tak jsme se s ní museli na přelomu roku rozloučit.
 

We In The Zone

Skupina We In The Zone ze společnosti Choon Entertainment debutovala v květnu 2019 s mini albem Let's Get Loud. Naposledy o sobě dala vědět prostřednictvím digitálních singlů Be Your Star a You Bought YSL Tint. V říjnu 2019 bylo oznámeno, že ze skupiny z osobních důvodů odchází Min.
 
Dne 15. ledna tohoto roku Kyungheon zveřejnil na svém instagramovém profilu delší post, ve kterém stojí: „Ahoj, tady je Kyungheon. Je mi to opravdu líto, protože se zdá, že vám přináším hned na začátku roku špatné zprávy. Po několika dnech přemýšlení o tom, jak vám to říct, myslím, že je nyní čas promluvit. Především kvůli vnitřním podmínkám ve společnosti jsme s ní ukončili naši smlouvu a já vás dále nemohu zdravit jako Kyungheon z We In The Zone.
 
Něco málo přes rok jsem od vás dostával lásku. Bylo mnoho těžkých okamžiků, ale teď pro mě ty chvíle se členy a s vámi zůstanou nezapomenutelnou vzpomínkou po zbytek mého života!
 
Chci vám říci, že je mi to opravdu líto a děkuji vám, že jste na nás tak dlouho čekali. Opravdu. Budu se pilně snažit a odvděčím se vám lepšími vystoupeními. Děkuji vám.“ 

ENOi

V dubnu 2019 vstoupila na scénu skupina ENOi neboli wE caN dO It ze společnosti KITHEWHALE Entertainment. Chlapci zaujali svým EDM singlem bloom. Naposledy se fanouškům skupina předvedla v srpnu s druhým speciálním albem W.A.Y (雨 – Where Are You).
 
Dne 22. ledna zveřejnila společnost dlouhé prohlášení, ve kterém oznámila ukončení veškerých aktivit skupiny.
 
„Dobrý den, tady je KITHEWHALE Entertainment. Upřímně děkujeme fanouškům, kteří opatrují a milují skupinu ENOi. Přinášíme naše oficiální prohlášení o rozpuštění skupiny a ukončení exkluzivních smluv členů.
 
Po dlouhé a důkladné diskuzi a projednávání se členy obě strany dospěly k dohodě, že tři z nich, Avin, Jinwoo a J-Kid s námi ukončí exkluzivní smlouvy k 31. lednu 2021
 
Nejprve se chceme omluvit za to, že přinášíme nešťastné zprávy fanouškům, kteří vždy podporují ENOi.
 
Vzhledem k tomu, že se jedná o pečlivou volbu, bylo potřeba mnoho času na přemýšlení. Po diskuzi jsme se rozhodli respektovat přání učiněné členy ENOi a ukončit skupinu a smlouvy.
 
Členové Laon, Dojin, Hamin a Gun vyjádřili přání zůstat ve společnosti. Budeme je aktivně podporovat v jejich individuálních propagacích. Poskytneme jim plnou podporu, aby mohli provádět aktivnější a rozmanitější činnosti.
 
Rovněž vyjadřujeme hlubokou vděčnost členům, kteří nás opouštějí. Ačkoliv jejich oficiální smlouvy skončí, budeme upřímně podporovat jejich budoucí úsilí.
 
Jelikož to byla důležitá záležitost, která si vyžádala učinění pečlivého rozhodnutí, vedlo to ke zpoždění oznámení novinek. Upřímně se za to a vyvolání obav omlouváme. A konečně, prosím pokračujte v podpoře čtyř členů ENOi, kteří se všichni pouštějí do nových začátků.“
 

N.CUS

Dvanáctičlenní N.CUS debutovali v srpnu 2019 s dynamickou skladbou SUPER LUV. Krátce na to se po chlapcích v podstatě slehla zem. EOS, Myeong a SOON opustili skupinu k 18. prosinci loňského roku. Yuan v současné době podstupuje léčbu panické poruchy a z tohoto důvodu je neaktivní. I přesto, že to vypadalo na rozpad, tak se má skupina 28. ledna vrátit s prvním singl albem Shining Star.


 

NewKidd

Kolem skupiny NewKidd je velmi mnoho záhad. Druhé singl album Come v listopadu 2019 je posledním hudebním kouskem této sedmičlenné skupiny. Začátkem roku 2020 tři členové zmizeli z očí veřejnosti. Fanoušci se horlivě tázali společnosti, kde Hansol, Jiann a Seungchan jsou. „Bohužel jsou někteří členové ze zdravotních důvodů hospitalizováni,“ uvedla tehdy společnost a pouze zvětšila obavy fanoušků.
 
Fanouškům dále leží v žaludku skutečnost, že se společnost nebála po neustálém dotazování například zveřejňovat fotografie Hansola jako 'nové', a přitom prokazatelně nebyly.
 
Hwi, Woochul, Jinkwan a Yunmin jsou na sociálních sítích aktivní, a v tomto složení také pořádali fanmeeting. Ostatní tři zveřejnili krátké video, ve kterém uvedli, že se nemohou zúčastnit.
 
Jinkwon v současné době ztvárňuje vedlejší roli v právě vysílaném BL seriálu To My Star. Prohlásil, že se skupina připravuje na návrat v plném počtu. Obavy fanoušků jsou ovšem stále velké.
 
Členkám a členům bývalých skupin přejeme mnoho štěstí v budoucí kariéře. Co říkáte na situaci okolo N.CUS a NewKidd?
 
 
ZDROJ: instagram.com/_kyungheon/ & soompi.com & allkpop.com & twitter.com/ncusofficial

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47,3%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9