Kim Junsu: Chtěl jsem vytvořit vlastní svět pod názvem XIA

18:00 | 26.11.2020 Xiunka 0
Legendární zpěvák poskytl rozhovor pro magazín 1st Look. Co znamená Pit a Pat? Čeho se obával? To a mnohem více zjistíte v našem článku.
Kim Junsu
Kim Junsu FOTO: facebook.com/CJESJYJ
To jsou to už čtyři roky? Chystáš návrat s mini albem Pit a Pat. Zdá se, že toto album trvalo nahrát obzvláště dlouho.
Mělo být vydáno dříve, ale byly zde muzikály, které jsem si nechtěl nechat ujít. Když jsem upravoval načasování, album se odsunulo. Fanouškům se velmi omlouvám.
 
Mini album bude vydáno za 2 týdny. Jak se teď cítíš?
Nemyslím si, že to jsou jen nervy nebo vzrušení, které pociťuji před vydáním alba. Doufám, že se bude líbit nejenom fanouškům, ale i lidem, kteří na něm tvrdě pracovali.
 
Když jsem si vyhledal Pit a Pat, definice slovníku říká, že popisuje tlukot srdce. Jaký druh zprávy jsi chtěl osobně vyjádřit?
Může to být milenka nebo přítel, nebo dokonce fanoušci, kteří vám rozbuší srdce. V životě se střetáváte se vztahy, kterých se nedokážete vzdát. Jsou nenahraditelné. Tyto vztahy se neomezují pouze na lásku. S touto písní jsem chtěl vyjádřit své přání uchopení rozmanitých emocí, které pramení z různých vztahů, a posunutí jich krůček po krůčku kupředu.
 
Jaká je tvá nejoblíbenější píseň na albu? Která je tvou volbou?
Co na to říct, mám rád skladby 2, 3, 4 (smích). Není to tak dlouho, co jsem se přes Vlive chat zeptal fanoušků, zda chtějí taneční píseň nebo baladu, a přes 80 % z nich chtělo taneční. Takže rozhodnutí udělat z taneční Pit A Pat titulní bylo založeno na tomto, ale kdybych si měl vybrat baladu, byla by to Write You. Podle mě je to skvělá píseň a sezónně perfektní, podzimní. Druhá skladba These Days je z alba nejtrendovější. Doporučuji ji, protože je povznášející. Potřebujeme ji v dobách, jako jsou tyto. Prosím, poslechněte si v zimě také čtvrtou When it's snow.


 
Tvůj osobní rozvoj se musí odrážet také v hudbě. Co bys řekl, že je odlišné od tvých předchozích alb?
Snažil jsem se být více uvolněnější než předtím. Jako estetika prázdného prostoru, myslel jsem si, že by bylo hezčí někdy ponechat trochu prostoru, než zaplnit věci až po okraj. Snažil jsem se udržet správnou rovnováhu, a přitom se soustředit na pohodlí. Každý včetně mě zažívá kvůli COVID-19 těžké časy. Chtěl jsem, aby tohle album lidi povzbudilo.

Měl jsi při práci na albu nějaké zvláštní obavy?
Neignoruji trendy, ale také je nechci slepě následovat. Tohle je problém, který jsem měl u každého alba. Hudba, ve které jsem dobrý, a ta, kterou chci dělat, jsou dvě rozdílné věci. Zejména, když přijde na taneční písně (smích). Stejný problém se objevil i tentokrát. Snažil jsem se učinit volbu, která by byla uprostřed. Rovnováha, které jsem dosáhl, je píseň Pit a Pat. Je nadějná s pozitivní energií a s tím, jak se věci dnes mají, jsem chtěl předat lidem takový druh energie.
 
Když stojíš na křižovatce mezi tím, co chceš dělat, a tím, co chce veřejnost, jakou volbu máš tendenci činit?
Myslím, že jsem šel za tím, co jsem chtěl. Kdybych byl aktivní ve vysílacích médiích jako ostatní umělci, šel bych za davem, ale protože se s fanoušky setkávám výhradně prostřednictvím hudebních videí anebo koncertů, chtěl jsem vytvořit vlastní svět pod názvem XIA. Když pracuji na albu, představuji si koncertní pódium nebo styl hudebního videa předtím, než se zamyslím nad písněmi. Dalo by se říci, že tvořím písně s touto vizí.

Pokud bys měl hodnotit vlastní album, co bys řekl? Jsi spokojený?
Myslím, že mohu říci, že jsem hrdý. Album je plné čtyř skvělých písní. Jestli je něco, z čeho jsem smutný, tak to, že obvykle mám na svých albech více než 10 skladeb, ale tentokrát jsem to nedokázal. Upřímně jsem nebyl v situaci, abych nahrál album. Ale chtěl jsem ho darovat fanouškům, kteří tak dlouho čekali. V tomto směru si myslím, že album je uspokojivé.Co bys chtěl slyšet od lidí, kteří si poslechnou Pit a Pat?
Doufám, že je uslyším říkat, že je to nové a odlišné od toho, co jsem dělal předtím. To je to, co chci o tomto albu slyšet nejvíce, a bral bych to jako největší kompliment.
 
Co v těchto dnech přiměje tvé srdce udělat Pit a Pat?
Hm, když vyloučíte album, tak těžko říct (smích). Když je po práci a já mířím domů, moje srdce se rozhodně rozbuší, hahaha. Moje srdce buší nejvíce, když jedu domů nebo když jsem v autě na cestě domů.
 
Je skoro ten čas. Míříš po tomto rozhovoru domů?
Ach ne, bohužel. Mám na práci ještě jednu věc. Bylo by perfektní, kdyby byl rozhovor poslední. Je to trošku průšvih (smích).
 
Druhou část rozhovoru pro vás připravujeme.

 
ZDROJ: junsutranslated.com
FOTO: magazín 1st Look

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9